Проблемът е, че на моята кола няма къде да сложа външни LED светлини. Наличните на пазара са или твърде слаби, или твърде грозни, или твърде неподходящи за формата на колата. Блъскам се с този въпрос вече няколко години и съм изкупил сигурно три дузини най-различни диоди. Като се почне от модули с драйвери, различни платки с конфигурации, та се стигне до отделни чипове по 10-15 вата, които се чудя къде да монтирам. Дори направих спецални лампи, които заместват зоната на мигача и се монтират над него, като се изключват докато лампите на мигача мигат. Всичко това за да си спестя износването на рефлектора и най-вече напукването на стъклата. При употребата на модули за стандартните крушки много често сменям крушки. Намалянето на интензитета при мен води до преохлаждане на крушките и това стопира халогенния процес. В резултат - сменям крушки всеки месец, като губя по час-два вечер или нощем да настройвам фара по новата крушка. Определено не е работа.

Затова търся информация кой как е решил проблема за себе си, пък дано ми хрумне някое друго решение. Всъщност имам вече едно такова и то е LED основни крушки по 30 вата всяка. По-късно ще публикувам снимки. Единствената неяаснота е как ще се държат във времето и най-вече колко ще изкарат вентилаторите им. Изнесени са извън крушката.

Знам че темата не е свързана с моделите, но тук мога да открия интересно техническо решение, както неведнъж се е случвало.