Не исках да напиша това в темата за казанлъшката сбирка, за да не провокирам излишни текстове. Затова реших да споделя няколко внезапно нахлули мисли в тази тема. Преди всичко искам да кажа, че не съм запознат с казуса и доколкото разбрах от колеги е имало сериозна драма във форума Моделистика, но тъй като го пропускам, нямаше как да знам.
Откриването на авиосезона както всяка година беше супер. Срещнах се с хора, които не съм виждал от години. Някои от тях са ми съграждани... През цялото време, обаче, освен оредяването на големите едновремешни групи, силно впечатление ми направи отсъствието на Матеев.
Нямаше и томбола.
Не, връзката не е случайна, нито подсъзнателна. Подсъзнателно може би свързах многото теми в Борса, които се появиха преди няколко месеца. Останах с впечатлението, че човека просто е изкал да разчисти работилницата си... При последната ни среща преди месеци дори ми показа новата си работилница. Та в събота, рязко осъзнах, че Матеев просто се е отказал от хобито. Или поне от обществената му част. Дали е така или греша? Вероятно не греша, тъй като липсата му се усещаше силно. Даже сергиите ми се виждаха някак оскъдни... Единствено щедри бяха полетите, особено тези на подрастващите. Всъщност шапка свалям на младежа в черно, който не познавам, но всички се сещате за кого говоря.
Отклоних се от темата.
Същинският ми въпрос е: кой допусна оттеглянето на Матеев от хобито? Как така се случи най-големият меценат, който познавам, да бъде отказан? Какво се е случило, та най-запаленият не дойде в Казанлък?

Сега, като се замисля, се сещам че той не е писал в този форум от много време. Въпреки това, обаче, го поддържа. След като съществува и пишем в него, явно някой плаща за това и този някой е Матеев, разбира се... Той продължава да меценатства въреки отсъствието си!

Извинете, но не съм срещал по-свестен моделист от него и ако се е оттеглил, това очевидно е крайна мярка, която не е по силите на нито един от нас. Не и по този начин...

Още веднъж задавам въпроса си: Кой, по дяволите, стори това?


P.s. За по-младите, които не знаят значението на думата "меценат". Тя е свързана по-скоро с изкуствата, но аз с чиста съвест я използвам за хобито. То е вид изкуство.