+ Ново Мнение
Страница 6 от 8
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 76

Тема: Двумоторно Такси61

  1. #51
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Облякох вертикалния стабилизатор с бяло фолио. Теглото се дигна с 22грама от фолиото и трито панти и стана 66 грама.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	29.Taksi61 vert stab.JPG‎
Views:	485
Size:	49.9 KB
ID:	6147  

  2. #52
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Залепих хоризонталния и вертикалния стабилизатор към тялото. Тук има само една особеност която трябва да се спази задължително-първо се залепва хоризонтален стабилизатор към тялото, и след това когато засъхне се залепва и вертикалния. Разбира се също така трябва да се спазват ъглите от 90 градуса между тяло и хоризонтален стабилизатор както и 90 градуса между хоризонтален и вертикален стабилизатор. При тази слепка не трябва да има никакви грешки за да може модела да бъде красив и да лети праволинейно без да се налага голямо тримиране!!!
    Модела доби завършен вид и го оставих в средата на стаята да си го гледам час два и да му се кефя. Капаците в носа на модела и над двата резервоара в мотогондолите са само гол шперплат, още не съм решил дали да боядисам този шперплат с боя, или да ги облека тези капаци с фолио.
    Теглото на гол не оборудван модел, само с колесника по него дойде 2330грама което е много добре, даже е идеално за двумоторен самолет с разпереност от 190см., и такава здравина каквато постигнах с тази конструкция !!!
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	30.Taksi61 gotovo.JPG‎
Views:	564
Size:	87.3 KB
ID:	6148  

  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2012
    Живее в
    гр.Пловдив или Норвегия
    Мнения
    18

    Той много хубав става бре,и аз го гледах доста време на снимката просто да му се кефя.
    Дано се прибера за облитането.

  4. #54
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    ЙЕС! Красавец е!

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    ... Дойдоха и гумите от хобикинга с приятното си тегло от 48грама за двете к-т и то при размери: диаметър 100мм. и ширина 30мм.
    Гого, ширината 30мм на гумата ли е или на джантата ?
    Ако е на гумата, би ли премерил, моля, колко е широка самата джанта?
    Интересува ме също така отвора и колко е ? За ос 4мм има ли шансове?

    Бих те помолил за снимка на опашния колесник - какво решение използваш?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #55
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Смарти сега не съм си в къщи за да снимам опашния колесник, като се прибера ще го снимам може да е утре, или след някъв ден. Иначе опашния колесник е също от хобито готов:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...0_90_Size.html
    Ползвам такъв опашен колесник на G-55:
    http://modelist.bg/showthread.php?t=1409
    както и на САР-232,СУ-29, също и на големия ми ЯК-54 където е малко по голям този опашен колесник.
    Гумата я премерих външно че е широка 30мм. когато ги извадих от кашончето, джантата не съм мерил колко е широка /може би с 3-5мм е по тясна/, ще я премеря и ще напиша. Гумите дойдоха с 4мм. вътрешен отвор за оста който аз разпробих на 5,1мм. защото ползвам 5мм. пружинна стомана за колесника.

  6. #56
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Много ти благодаря за бързия отговор!
    Питах за ширината, че "главините" ми сега са 20мм + малко резба за една гайка. Т.е. няма да станат като дължина иначе са си 4мм. Ще трябва да врътна на струга едни нови
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #57
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Продължавам по модела с монтирането на серво машинките. Първо премерих разстоянието от опашката до предната част на модела - оказа се че 1 метър удължение на кабелите на серво машинките е достатъчно. Имам няколко готови удължителя, но нямам много вяра на техните букси затова реших да го направя сигурно това удължение чрез спойка на кабели с дължина от 1 метър. Купих кабели с сечение 0,35кв. което на око ми се видя същото сечение като кабелите на серво машинките . Тук има една особеност тези кабели стават с дължина от около 1м. удължение+30см от самата серво машинка, по плюсовия кабел върви постоянно плюс, а по сигналния сигнал. Всяко едно пропадане на напрежението при затормозяване на мотора на серво машинката, както и от искренето от четките на този серво мотор ще се излъчват смущения, които смущения може да забият приемника на радиоуправлението. По принцип във всяка една що годе нормална серво машинка има сложени достатъчни по капацитет електролитни кондензатори, но те не винаги успяват да уберат по големите пикове-тоест не винаги вършат работа. Поради тази причина е желателно да се сложи и по един феритен пръстен максимално близко до серво мотора тоест до серво машинката. За да се подсигуря максимално възможно въпреки че може и да няма нужда от тези феритни пръстени аз реших и сложих по два феритни пръстена на кабел на серво. Един ферит близко до самото серво, и един ферит близко до буксата на кабела. използвам ферити от кабела на монитор за трито цвята RGB като най-евтини, тоест за без пари, и най-достъпни от стари неработещи монитори бол такива ферити с достатъчно добро качество. За около 2 часа тази вечер успях без да бързам, бавно и полека работейки с кеф и удоволствие да пусна управлението на хоризонтален и на вертикален стабилизатор. За тяга както на всичките ми модели до сега използвам шпица от колело с резба М2мм. която си я има нарязана, а за рогчета от хобито евтини пластмасови накупил съм достатъчно преди година или две защото те спокойно си държат едно усилие от десетина кг. което е доста повече от колкото ми е нужно. Не използвам скъпи тяги и рогчета защото първо няма смисъл от към здравина, второ си е жива набутация и не виждам смисъла.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	31.Ferit na servo kabela.JPG‎
Views:	503
Size:	90.8 KB
ID:	6164   Click image for larger version

Name:	33.Servo xor stab Taksi61.JPG‎
Views:	503
Size:	36.3 KB
ID:	6165   Click image for larger version

Name:	32.Servo xor i vert stab Taksi61.JPG‎
Views:	507
Size:	51.5 KB
ID:	6166  

  8. #58
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Монтирах и двете серво машинки за двата елерона. Реших поради липса на достатъчно канали в моята SANWA /8 канална/, да останат само елерони, без функцията флаперон. И тук както и на другите две серво машинки сложих по един ферит близко до самата машинка, и един ферит близко до буксата за включване към приемника. Теглото на тези ферити до сега отива сигурно около 50грама, но при този модел както се вижда не правя компромиси със здравината и сигурноста за сметка на теглото! Удължих кабелите на тези две серво машинки със по 60см. проводници със сечение 0,35кв.мм. Свързах двата кабела от двете серво машинки един към друг и към буксата /получих Y кабел/ чрез спойки със калаи за по сигурно! Тягите отново са спици от колело с резба М2, а рогчетата от евтините от хоби кинга пластмасови и ябълковидно между рогче и тяга за да няма луфтове. И днес тези две серво машинки ми отнеха около 2 часа без да бързам, спокойно и с мерак ги монтирах. Резултата е на снимката по долу.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	34.Taksi61 servo za eleronite.jpg‎
Views:	501
Size:	46.6 KB
ID:	6167  

  9. #59
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Монтирах и две серво машинки за газта на двата ДВГ. И при тях използвах правен от мене чрез спойка Y кабел, и един феритен пръстен на него до буксата за включване към приемника. Остана да завия моторамите за двата двг, и към тези моторами и двата двигателя. Работата е за има няма 20 мин. но ме гони голяма дилема, и чуденка какви двигатели да монтирам... Имам два ASP21, един ASP32, и два ASP52. 52 идва доста мощен и самолета ще може да прави всякви фигури с тях, 32 идва в съотношението мощност тегло горе доле 1:1, а при 21 мощноста ще е доста по малка от теглото някъде 0,6-0,7 което ме притеснява малко защото ще иска много добра писта за да може да набира скорост модела при излитане което е проблем при моята поляна. Ако сложа ASP21 ще бъда най-дълго време във въздуха /най-икономичен/, но с малка мощност, ще разкарвам модела като стар пътнически из небето, и ще имам трудно излитане без насрещен вятър. Ако сложа ASP32 ще имам горе доле добро излитане от тревата и горе доле добра скорост и мощност във въздуха, но имам само един такъв двигател нов наличен в къщи. Ако се спра на 32 ще трябва да чакам едно 20 дена докато дойде от китаи за облитането и полетите втория такъв двг. Ако сложа ASP52 който ги имам налични два броя ще имам тяга от 6-7 кг при 3-4кг самолет което значи че ще излита от всякъде даже и от ръка директно без проблеми, но ще бъде ламята спаска от към разход на гориво, и следователно доста по-малко време във въздуха.
    Та накратко това е дилемата която трябва да реша сега за да облитам веднага след това модела.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	35.Taksi61 servo za gazta.jpg‎
Views:	497
Size:	49.9 KB
ID:	6168  

  10. #60
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Излиза, че два 46-ки ти идват таман, ама ги няма...
    При наличните - слагай 52-те, да си спокоен.
    Стоян Пулевски '71 набор.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен