Визуализирани са от 1 до 10 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

Threaded View

  1. #33
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Направих си и гуми. Както се вижда от снимките нагоре по темата първо използвах оригинален купешки колесник от 4мм. пружина тел, и купешки гуми 60мм диаметър. После обаче се оказа че купешкия колесник идва нисък и намерих 3,5мм пружина тел от която го направих малко по високо да е тялото от земята. Купешките гуми обаче бяха с 4мм отвор и не ставаха добре, отделно че тези гуми с 60мм диаметър при малко по висока трева спираха самолета все едно е на ръчна, а при най-малката дупцица в земята спираха гадно. За целта реших че е добре да си направя сам гумите по една супер лесна и проста технология и със малко по голям диаметър-85мм. за да съм по добре при излитане и кацане от трева и бабунки. За целта трябват два цилиндъра от полиамид/някаква пластмаса/ с външен диаметър 10 до 15мм и вътрешен точно по телта 3,5мм.-това ще бъде основата на джантата. Страниците на джантите по стар мои обичаи са си от капачки от безалкохолно -в този случаи от фанта. Самата гума изрязах от поролон-използва се при опаковане на разни видове уреди и машини-който не го знае какво е то това е нещо средно между дунапрен, стиропор и пластмаса като е меко и поресто. Може и някаква пореста гума да се ползва, но е значително по тежка. Двете гуми ми дойдоха к-т 20 грама общо, и мисля че са идеални, и като тегло, и като размер 85мм. в диаметър са. След време може да ги боядисам в черен цвят, но за сега си остават бели.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Gumi 85mm. gotovi.JPG‎
Views:	703
Size:	67.3 KB
ID:	4868   Click image for larger version

Name:	Gumi 85mm. zagotovki.JPG‎
Views:	701
Size:	115.1 KB
ID:	4869   Click image for larger version

Name:	Gima 85mm.-10gram.JPG‎
Views:	717
Size:	77.1 KB
ID:	4870  

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен