+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

Threaded View

  1. #1
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Гого, бензиновите имат ли някакви изисквания за начина на монтаж?
    Имам предвид с цилиндъра нагоре-надолу-настрани?
    Влияе ли се работата му от това?
    Стоян Пулевски '71 набор.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Стояне, не съм чул или прочел някъде за такова изискване. Ние си го монтирахме с вертикален цилиндър за да е по лесно облужването му, центровките, и евентуално почистване след полети. Първото голямо предимство което видях вече е че след като е работил няма нужда да се хаби метанол и време за почистване от вън и вътре-няма го рицина който по принцип цапаше основно метаноловите двигатели.

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    И такааа.... и аз се метнах в бързея с пушещите моторетки. Първи модел
    Реших, че това ще бъде модела на Гого.
    Защо ?
    Ами накратко: защото това е добре направен модел, изпитан!
    Статията е много добре написана и беше логично да се спра на този модел. Разбира се при една калкулация на времето, което ще впрегна в направата на модела, материалите ... може един готов да ми е по насметка.
    Но... искам аз да го направя. Това ще ми бъде много полезно като знания и опит занапред.
    Почивните дни около празниците и неспирните дъждове определено си бяха катализатор на самолетостроенето

    Ето и моите резултати до момента:

    Click image for larger version

Name:	IMAG3786s.jpg
Views:	610
Size:	372.3 KB
ID:	6814

    Click image for larger version

Name:	IMAG3788s.jpg
Views:	624
Size:	385.2 KB
ID:	6815
    Последна редакция от smarty; 14.05.2014 на 17:45.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    А не може така ще трябва и аз да се заровя из кашоните. Сърбят ме ръцете като ви гледам.

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Хехе радвам се че модела се харесва. Вече е клониран в няколко бройки, надявам се да донесе щастливи мигове от пилотажа на рц самолети както е донесъл на мен през изминалите две години! Само пак да си кажа не го препоръчвам за първи, или втори модел ако е с максимални разходи на клапите ! Разбира се има едно голямо предимство лазери бол, както моя, така и всички други така че винаги може да се резне при нужда дадена част.

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Довършихме разработката на бензинчо. Не е напълно разработен нацяло, но следващото палене вече ще е при облитането-тоест е готов за полети този модел с този бензинов двигател 9 кубиковия. Няколко пъти брадясах докато се разработи и му се изглади работата. Изгоря до тук около 1,5 литра бензин за 3-4 дена през последния месец. Много е икономичен този двигател, един резервоар 180мл. бензин на обороти около и малко над средните ни дава 20-25мин работа. На клипчето се вижда и чува как работи.
    https://www.youtube.com/watch?v=EmlqnccJTC8

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2014
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    2

    Днес отидохме на поляната да облитим моят модел Г55 с бати Гошо. Палнахме бензинката, и го литнахме. Бати Гошо го излетя от земята, след 2-3 минути полет за тримиране тои ми даде управлението. Имаше силен вятър на пориви към 6-8 м/с, и следователно модела често беше неподвижен спрямо земята. Ето клипче да видите: https://www.youtube.com/watch?v=NK3d...ature=youtu.be

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен