Визуализирани са от 1 до 10 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

Threaded View

  1. #34
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Едно от най-важните неща преди полет/облитане/ е самолета да има правилен център на тежеста. Центъра на тежеста при различните видове модели и стилове на летене е различен. При тренерите примерно тои е на около 20 до 28%, при по нормалните самолети варира от 25 до 33%, и вече когато се търси супер маневреност по вертикала и хоризонтала може да си позволим дори до 40% но там вече летят само големите майстори с подходящи самолети и управление. В такъв случаи като този /самоделен самолет/ с трапецовидно крило когато няма кой да ни каже къде точно се намира центъра на тежеста използвам една стара методика от на дядо ми младежките години описана във почти всички книги от едно време. За да не забравям и точно къде трябва да подпирам самолета залепих и два бели кръга от доло на крилото които да ми подсказват на полето къде точно да търся центъра на тежеста. Кръговете съм ги избрал с такъв диаметър 15мм. че в предния им край да имам Ц.Т от 28% ,а в задния им край да имам Ц.Т. от 33%. При този модел накичен и готов за полет Ц.Т. ми дойде на 34%. Това идва идеално ако съм усвойл самолета и го знам как лети, но за първото облитане ми се вижда доста множко, затова ще го направя чрез тежест в носа да бъде на около 28% при първите няколко полета, и чак след като усвоя модела ще го върна постепенно на два или три пъти до 34%.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	zentar na tejesta pri g55.jpg‎
Views:	668
Size:	26.8 KB
ID:	5246   Click image for larger version

Name:	41.Markeri za zentar na tejesta.JPG‎
Views:	651
Size:	97.2 KB
ID:	5247  

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен