+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Слепването на двата стабилизатора към тялото е работа много отговорна. Трябва да са на 90градуса един спрямо друг и спрямо тялото също на 90градуса. При това слепване за най-лесно използвам два триъгълника и така хващам правия ъгъл. При нужда може да фиксирам с карфици за да засъхнат двата стабилизатора под точния ъгъл.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	17.Slep vert stab 9.V.2012.JPG‎
Views:	932
Size:	109.8 KB
ID:	4526  

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Общ поглед на модела до този момент. Колесника е лабав, та ще го мисля сега как да го усилвам, или да правя друг.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	18. Tialo s xor i ver stab 9.V.2012.JPG‎
Views:	962
Size:	124.2 KB
ID:	4527  

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Започнах и крилото да чертая в солид ворк. Реших да използвам оригиналния профил на ЯК-55, а ако не ми харесат полетните характеристики на модела ще сменя профила с Е-474. Предимството на този модел е че ще може да му се сменят крилата лесно, и в бъдеще може да направя две, или три крила с различен профил. Така ще получа и няколко вида летене от обикновен тренеро-планер до чисто 3D.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	1.krilo gogo akrobat 3d 7.v.2012.jpg‎
Views:	968
Size:	42.1 KB
ID:	4535   Click image for larger version

Name:	airfoil_yak55.jpg‎
Views:	950
Size:	56.4 KB
ID:	4536  

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Click image for larger version

Name:	3.sborka gogo akrobat.jpg
Views:	972
Size:	53.8 KB
ID:	4553 Click image for larger version

Name:	2.krilo gogo akrobat 3d 7.v.2012.jpg
Views:	981
Size:	46.2 KB
ID:	4554

    Получих всичките нервюри от крилото и общия поглед в солид ворк. Бавно и полека се придвижвам и към края на този проект.
    Започвам да се чудя дали да не направя по едно заобляне отгоре и отдолу на тялото, кабина и нос, за да се получи точно копие на ЯК-55 в мащаб 1:6. Реално разликата от копие на ЯК-55 е само в тези 4 неща който нарочно не съм сложил за да икономисъм тегло, и който според мене не са важни за летателните качества на модела.
    Последна редакция от Gogo55; 21.06.2014 на 07:39.

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    След едносечмично прекъсване отдадено на размисли, и много четене реших да променя профила на крилото. Мисля че 18% дебелина ще дойде доста, и ще се вдигне много челното съпротивление което ще наруши много качествата на планиране на самолета. За сега се спирам на един профил начертан от мене като е много близък до някои профили на купешки модели, но има и малко от оригиналния си профил както и от Е-474. Ако не ми мине друга идея през главата след още около час чертане тези дни крилото ще е готово за рязане. За сега пак спирам малко с чертежа за ден примерно за да осмисля подробно какви предимства и недостатъци ще имам от този профил.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.krilo gogo nervuri.jpg‎
Views:	947
Size:	49.7 KB
ID:	4562  

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тази сутрин с кафето довърших нацяло и това крило в солида-второ поред за този самолет. Готово е за рязане на лазера, но преди да го отрежа ще помисля още малко. Може и трето крило да начертая че то иначе слепките стават лесно и бързо, за има няма час крилото трябва да е слепено след като нарежа нервюрите.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	3.krilo gogo nervuri.jpg‎
Views:	906
Size:	51.4 KB
ID:	4563   Click image for larger version

Name:	4.krilo gogo nervuri.jpg‎
Views:	924
Size:	41.2 KB
ID:	4564  

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Реших да не се чудя повече по това крило и да го режа. Нервюрите дойдоха 94грама и така като гледам спокойно ще се вместя в тегло под 400грама за готово крило каквато ми беше и първоначалната сметка. С тези нервюри приключих с използването на шперплат по самолета, до тук отиде едно парче с размери 84х86см и дебелина 3мм., на цена от около 12лв. за целия модел. Следва и лошия момент за другата седмица трябва да купувам балса . за да довърша крилото като го облеча в предната 1/3.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	20.Nervuri krilo 94 gram 19.V.2012.JPG‎
Views:	927
Size:	100.8 KB
ID:	4565   Click image for larger version

Name:	5.nervuri za lazer v sw2007.jpg‎
Views:	923
Size:	27.4 KB
ID:	4566  

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен