+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Продължавам с двете полукрила, каквото направя по едното веднага след това повтарям и на другото полукрило за да станат горе доле едновременно и двете. След възела за закрепването им идва ред на усилването на лонжерона. Това усилване го правя с балса 2мм дебела с вертикално разположени нишки. При натоварване двата лонжерона работят единия на опън другия на натиск-тоест те трябва да стоят идеално прави и да не се гънат-поради тази причина лепя тази балса с вертикално разположени нишки така че да ги държи винаги успоредни един на друг и идеално прави. Получава се кутиобразен лонжерон тип кесон със правоъгълно сечение. Двата силови лонжерона ми са борови летвички със сечение 9х5мм. Нарочно реших да използвам доста по дебели летвички от колкото е нужно при нормален модел, за да получа и доста повече здравина на крилото като цяло.Тази здравина ми трябва защото модела е за всеки ден, за пилотаж и за три де, което значи че ще вижда много зор във въздуха от всякакви видове претоварвания. Затова реших да се подсигуря от всякъде доколкото мога в границите на разумното. Разбира се тази здравина ще я получа за сметка на по-голямото тегло, но тъи като тялото ми се получи доста по леко спрямо предварителния разчет реших че тука мога да си го позволя това тегло и тази здравина.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	26.Krilo slep 29.V.2012.JPG‎
Views:	919
Size:	131.6 KB
ID:	4847  

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Обличам предната 1/3 на крилото с балса 2мм./можеше и 1,5мм./ За да се получи добра слепката след като намажа с лепилото и поставя двата листа балса увивам със ластичен бинт-той стяга равномерно двете пластини балса към крилото като силата му не е нито силна, нито слаба. По принцип така се получава едно равномерно натискане по цялата площ което осигурява добро слепване. Тази седмица ми е доста натоварено и затова мога да отделям само по 20-30 мин за модела.Поради тази причина крилото ще стане за няколко дена, вместо за няколко часа.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	27.Krilo slep 30.V.2012.JPG‎
Views:	983
Size:	123.1 KB
ID:	4850  

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Крилото може да се каже че е готово. Остават елероните да направя. Ако не ми мине котка път, и времето позволява - тоест да не вали другата седмица може и да облитам.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	29.Krilo 30.V.2012.JPG‎
Views:	942
Size:	106.7 KB
ID:	4851   Click image for larger version

Name:	28.Krilo slep 162 gram 30.V.2012.JPG‎
Views:	898
Size:	62.4 KB
ID:	4852  

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Залепих и лентички балса върху всяка една нервюра за да залепне и да се опъне по добре фолиото с което ще обличам накрая.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	30.Polukrila 1.VI.2012.JPG‎
Views:	698
Size:	118.3 KB
ID:	4853  

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Самолета доби вид, сложих крилата към тялото за да видя как ще изглежда горе доле когато го довърша. Мисля че има добра визия :) .
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	31.Samolet Gogo polugotov 3.VI.2012.JPG‎
Views:	817
Size:	112.8 KB
ID:	4858  

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Направих си и гуми. Както се вижда от снимките нагоре по темата първо използвах оригинален купешки колесник от 4мм. пружина тел, и купешки гуми 60мм диаметър. После обаче се оказа че купешкия колесник идва нисък и намерих 3,5мм пружина тел от която го направих малко по високо да е тялото от земята. Купешките гуми обаче бяха с 4мм отвор и не ставаха добре, отделно че тези гуми с 60мм диаметър при малко по висока трева спираха самолета все едно е на ръчна, а при най-малката дупцица в земята спираха гадно. За целта реших че е добре да си направя сам гумите по една супер лесна и проста технология и със малко по голям диаметър-85мм. за да съм по добре при излитане и кацане от трева и бабунки. За целта трябват два цилиндъра от полиамид/някаква пластмаса/ с външен диаметър 10 до 15мм и вътрешен точно по телта 3,5мм.-това ще бъде основата на джантата. Страниците на джантите по стар мои обичаи са си от капачки от безалкохолно -в този случаи от фанта. Самата гума изрязах от поролон-използва се при опаковане на разни видове уреди и машини-който не го знае какво е то това е нещо средно между дунапрен, стиропор и пластмаса като е меко и поресто. Може и някаква пореста гума да се ползва, но е значително по тежка. Двете гуми ми дойдоха к-т 20 грама общо, и мисля че са идеални, и като тегло, и като размер 85мм. в диаметър са. След време може да ги боядисам в черен цвят, но за сега си остават бели.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Gumi 85mm. gotovi.JPG‎
Views:	707
Size:	67.3 KB
ID:	4868   Click image for larger version

Name:	Gumi 85mm. zagotovki.JPG‎
Views:	705
Size:	115.1 KB
ID:	4869   Click image for larger version

Name:	Gima 85mm.-10gram.JPG‎
Views:	720
Size:	77.1 KB
ID:	4870  

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    След близо два месеца престои отдаден на рибарство, почивка море и т.н. други дейности,реших че трябва да довърша този модел. По него останаха да се направят два елерона и да се облече крилото с фолио. За целта тази вечер направих единия елерон. Конструкцията му е проста, състои се от 8 ребра направени от 3мм шперплат обшити отгоре и от доло с 2мм дебела балса, а отпред 10мм балса за да бъде яко залепването на пантите, също и да придобие по голяма здравина целия елерон.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	32.Eleron.JPG‎
Views:	669
Size:	30.7 KB
ID:	5216   Click image for larger version

Name:	33.Eleron.JPG‎
Views:	646
Size:	26.5 KB
ID:	5217  

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен