Изтрих (скрих) няколко мнения от темата "Истината". Причината - заформянето на конфликт и размяна на обидни реплики.

Моето мнение:
Дори и да приемем, че някой посетител от този форум е GEBO, факт е, че тука той не си позволява да обижда когото и да било. Тоест тука се държи като нормален човек - такъв, какъвто е и всеки един от останалите посетители. И ако не го предизвикваме и обиждаме - той също няма да предизвиква и обижда когото и да било. Ако обаче той започне систематично да обижда, ще бъде изхвърлен без да има значение дали се казва GEBO, Драган или Петкан.

Колкото до изнесената информация в темата "Истината" - според мене тя не е истинско доказателство. Представете си, че наистина някъде из България има някой истински злодей, който целенасочено иска да набеди Георги Матеев и регистрира акаунти по света с неговото име?

Не искам да защитавам GEBO. Аз също съм една от неговите жертви. Истината е, че нямаме доказателства и няма как да разберем кой се крие зад този псевдоним. Ако някой някъде има повече информация (например IP адреса) - то това е Ристис. Ако някой някъде знае дали GEBO, Sonic и Goti са едно и също лице - то това е Ристис. Ако някой някъде защитава потребителя с псевдоним GEBO - то това е Ристис.

В този форум аз вече имам доказателства, че Sonic и Goti са едно и също лице, защото оперират от един и същи IP адрес. Но това са моите Sonic и Goti и не се знае дали това са същите лица като тези от Моделистика. Ами ако е провокация? Колкото до Георги Матеев - той оперира от друг IP адрес. Може и да има съмнения че той е GEBO, но няма доказателства. Всеки един от вас би могъл да си регистрира акаунт с псевдоним, дублиращ някой от Моделистика. И после да започне да набира негативи в опити да злепостави съответния човек. Поради тази причина аз се отказах да правя аналогии между никовете в двата форума. За мене е важно едно единствено нещо - в този форум да се водят дискусии в дух на разбирателство и взаимопомощ, а какво става по другите форуми - това не ме интересува.

След като Ристис и Модераторите допускат някой да обижда някого и оставят това без последствия - виновен е не този някой, а самия Ристис и Модераторите. Форума им е под техен контрол и как ще се развива зависи само и единствено от тях. И в края на краищата каквото са посели, това и ще жънат. До момента доколкото знам са успели да изгонят поне 100 моделиста, а други 500 или 1000 твърдо са се заклели повече да не пишат в техния форум. Не знам до какво ще доведе всичко това. Тука в този форум аз се опитвам да отстраня всички техни недостатъци и да бъда максимално справедлив и честен, а бъдещето ще покаже дали съм бил прав или не.