Здравейте,

След прочетеното тук бях любопитен да видя какво ще се случи ако включа два приемника едновременно с Turnigy 9X.

Бях поръчал допълнителни приемници и вече разполагам с необходимото за опита.
Предполагах, че байднат приемник към съответната позиция на модел в менюто ще си пази "мястото", да ама не!

За първи модел, направих байнд на един приемник, за втори модел - на втори приемник, за трети съответно трети приемник. Байнда е правен самостоятелно за приемниците един по един.

Бях мноооого изненадан когато захраних и трите приемника с по една отделна батерия (и трите приемника с отделни спиидконтролери и серва накичени към тях) и на трите опитни постановки сервата се задвижиха синхронно по един и същи начин!

Единствения ефект от превключването на модела от N1 към N2 или N3 от менюто на апаратурата бе различното движение на сервата съгласно зададените различни параметри за трите модела.
Но и трите опитни постановки извършваха еднакви синхронни движения за всеки един от трите модела.

Може би за тази апаратура е нормално, но аз поне очаквах, че като избера модел номер едно, втори и трети приемник няма да реагират.

Не ми се мисли ако не изключа един модел и включа втория каква беля може да стане....

Чета още по темата, ще проверя как стои въпроса и с префлашнатите версии на er9x и th9x, дали и с тези фирмове е същата дивотия.

Съвети ?