Полечка зяпвай да не влезе някоя муха!

Нормално е буталото да има разлика в диаметрите поне на 3 места. Това е свързано с топлинните му разширения и някои други фактори. Обикновено при сегментните мотори най-плътна е полата. Буталото би трябвало да има форма на обратно буренце (или поне в повечето случаи е така), в зависимост от конкретното решение на производителя. Можеш да си сигурен в едно - детайлите ти са изработени с точност минимум 3 хилядни от милиметъра! Можеш да си абсолютно сигурен в това!

Стружките... съвсем нормално е да ги има и да са толкова. Не само при китайските производители, но при всички производители. Вадил съм повече стружки от Сайто (уж едни от най-добрите). Стружки ВИНАГИ има в новите мотори и е въпрос на избор дали да се премахнат с чистене или на "самотек". Просто повечето потребители не знаят за въпросните стружки и не се вманиачават много. Няма да се случи кой знае какво, ако човек просто запали новия си двигател. Но ако преди това го измие, удължава живота му и почесва самолюбието си, че е свършил нещо полезно.
Това не е мания, а начин на мислене. Аз разглобих чисто новия си мотоциклет вчера (подарък от жена ми за Гергьовден) само за да се уверя, че всичко вътре е наред... е и да извадя някоя и друга стружка.