Визуализирани са от 1 до 10 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

Threaded View

  1. #28
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Продължавам с двете полукрила, каквото направя по едното веднага след това повтарям и на другото полукрило за да станат горе доле едновременно и двете. След възела за закрепването им идва ред на усилването на лонжерона. Това усилване го правя с балса 2мм дебела с вертикално разположени нишки. При натоварване двата лонжерона работят единия на опън другия на натиск-тоест те трябва да стоят идеално прави и да не се гънат-поради тази причина лепя тази балса с вертикално разположени нишки така че да ги държи винаги успоредни един на друг и идеално прави. Получава се кутиобразен лонжерон тип кесон със правоъгълно сечение. Двата силови лонжерона ми са борови летвички със сечение 9х5мм. Нарочно реших да използвам доста по дебели летвички от колкото е нужно при нормален модел, за да получа и доста повече здравина на крилото като цяло.Тази здравина ми трябва защото модела е за всеки ден, за пилотаж и за три де, което значи че ще вижда много зор във въздуха от всякакви видове претоварвания. Затова реших да се подсигуря от всякъде доколкото мога в границите на разумното. Разбира се тази здравина ще я получа за сметка на по-голямото тегло, но тъи като тялото ми се получи доста по леко спрямо предварителния разчет реших че тука мога да си го позволя това тегло и тази здравина.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	26.Krilo slep 29.V.2012.JPG‎
Views:	948
Size:	131.6 KB
ID:	4847  

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен