+ Ново Мнение
Страница 5 от 43
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ако се сетиш как можем да използваме PIC12LF1822 в тези джуджавки, свиркай, щото имам 100-150 бр. и се чудя каква супа да сготвя с тях. Който има нужда - подарявам на кило....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #42
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    не го познавам този пик , ще го прегледам

  3. #43
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Дайте да уточним последно какво трябва да може системата ни,fPV-то отделно ли ще е или ще е в една и съща конфигурация и ще се управлява от един и същ процесор?

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Дайте да уточним последно какво трябва да може системата ни,fPV-то отделно ли ще е или ще е в една и съща конфигурация и ще се управлява от един и същ процесор?
    Според мен FPV-то ( OSD + RF + camera ), трябва да e отделно, за да не се товари излишно процесора. Отделно системата става по-гъвкава по отношение на това, че някой може да не желае видео, а само стабилизация и обратно. Единствено трябва да се има в предвид, че GPS-а се използва от OSD-то и, ако се налага използването му и от автопилота става малко заигравка, но не е сериозен проблем.

    Нека и колегите, които имат вече опит с OSD-та, камери, приемници и предаватели да се включат.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #45
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Според мен FPV-то ( OSD + RF + camera ), трябва да e отделно, за да не се товари излишно процесора. Отделно системата става по-гъвкава по отношение на това, че някой може да не желае видео, а само стабилизация и обратно. Единствено трябва да се има в предвид, че GPS-а се използва от OSD-то и, ако се налага използването му и от автопилота става малко заигравка, но не е сериозен проблем.

    Нека и колегите, които имат вече опит с OSD-та, камери, приемници и предаватели да се включат.
    То GPS върви по RS 232 така ,че не е проблем да се ползва и от двете, днес купих за проба едни GPS-тчета по 16 долара ако стават ще докладвам и почнах OSD-то там твърдо съм на атмега и МАХ7456 утре ще постна схемата

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Днес пуснах и-мейлче до поляка ( Remzibi ), да каже колко му струват голите платки на OSD-то. Мисля, че не са лоши и ако цената е приемлива се чудя дали е разумно да се разработва нова. Отзивите за OSD-то му са много добри.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #47
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    днес купих за проба едни GPS-тчета по 16 долара
    16 долара си е на далавера от всякъде.Ще споделиш ли повече?

  8. #48
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    16 долара си е на далавера от всякъде.Ще споделиш ли повече?
    Като доидат и се убедя, че всичко е на ред ще ти кажа, не обичам да вкарвам колеги в заблуждение...

  9. #49
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Днес пуснах и-мейлче до поляка ( Remzibi ), да каже колко му струват голите платки на OSD-то. Мисля, че не са лоши и ако цената е приемлива се чудя дали е разумно да се разработва нова. Отзивите за OSD-то му са много добри.
    За мен не проблем разработката и производството на малки серий платки!!

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Да имаш случайно връзки в СЕТ-АД ?
    При това положение, мога да ти спестя доста време за OSD-то....проекта на Ремзиби е с отворен код. Момъка е дал схема, гербер файлове, сорс на фърма...всичко. Погледни ги - http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=921467 и, ако решиш, че проекта е читав, всичко е free.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен