+ Ново Мнение
Страница 2 от 43
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #11
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557
    Последна редакция от ПАЦО; 28.06.2011 на 19:58.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    виж и това
    Кое ПАЦО.....липсва линк?

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Привет
    QFN корпуси не се препоръчва да се използват в системи подложени на вибрация и резки промени.
    Твърди се че се разпояват, и нищо чудно със тоя гнусен безоловен припой.

    А това гледа ли го http://www.rangevideo.com/index.php?...index&cPath=49
    ...това е много съблазнително: http://www.rangevideo.com/index.php?...416daf2e39d4e0 , ама пак е....цифра....

    А относно QFN корпусите - и аз съм имал лошо залепен процесор в QFN корпус в едно ESC, но пък от друга страна, гледам жироскопите на ST са само в такива корпуси, та вече не знам какво да мисля. В България все още може да се избира пастата за лепене на SMD-та - кеф ти с олово, кеф ти без.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #13
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    редактирах го

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Е, той Ремзиби е .... класика в жанра, но мисля, че само в областта на OSD-тата.
    Ей този му модел: http://img19.imageshack.us/img19/7995/s6300953.jpg е с отворен код, схема и платка.

    Една много добре написана и ценна, като информация статия за акселерометри и жироскопи:
    http://www.sparkfun.com/tutorials/167
    Хубавото е, че за всеки са посочени плюсовете и минусите.

    ПАЦО,
    Нещо специално за теб: http://www.varesano.net/projects/hardware/FreeIMU
    Виж първия клип с трикоптера.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Аз не ползвам акселерометри , повече пречат от колкото да помагат а и мога да смятам, предпочитам всичко сам да си проектирам, колкото мога разбира се, не ползвам готови сламки , за мен това е интригата понеже не съм добър пилот , можеби като се науча да летя ще съм като теб ще се огледам за нещо готово , въпреки , че малко се съмнявам
    При теб нещата са сложни, ти искаш всичко в едно а това ще е трудно , едни правят добри стабилизиращи системи други FPV трети друго....
    Ако ти трябват акселерометри и триосеви жироскопи имам няколко чипа в наличност дето съм експериментирал с тях...Предпочитам вместо акселерометър да ползвам ТИЛТ-сензор ако търся хоризонталност на модела но за съжаление и от това се отказах.
    Колегата Матеев може да ти каже какво се случва когато търсиш хоризонталност и за съжаление земната повърхност не винаги е хоризонтална..А какво се случва при вятър и включена хоризонтираща система?За да се компенсира вятътра модела трябва да е под определен наклон спрямо посоката му ама този наклон за съжаление не е перпендиколярен на земната ос и силно зависи от скороста на вятъра....Всичко което се показва по клиповете в нета е при идеални условия , добре редактирано и изпълнено от много добри пилоти, на практика за съжаление не е така но се осъзнава доста по късно след дълги самообвинения ,че вината вероятно е в теб или в неспособноста ти да си направиш или настроиш модела....
    А относно клипа с трикоптера изобщо несъм впечатлен, доста нестабилно се държи(пилота се опитва да не подава рязки команди което би дестабилизирало още повече модела) и опашката му постояно пропада при опит за промяна на позицията , това е от използването на турбини и насоченоста на вектора на тягата , пилота непрекъснато го гони и слава богу ,че явно е добър...сега го изгледай отново и внимателно:):):)
    Последна редакция от ПАЦО; 29.06.2011 на 08:44.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Какъв тилт сензор ползваш? Дай някаква сламка?
    Забелязах, че има 2 концепции - едната с, а другата без акселерометри, но все още не мога да намеря "кантар", който да ми даде отговор за и против.
    Аз също не съм добър пилот, въпреки годините, ама комбинацията самолети/електроника ме рови да търся нещо ново, което да ми направи живота/пилотирането по-малко инфарктно.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #18
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Какъв тилт сензор ползваш? Дай някаква сламка?
    Забелязах, че има 2 концепции - едната с, а другата без акселерометри, но все още не мога да намеря "кантар", който да ми даде отговор за и против.
    Аз също не съм добър пилот, въпреки годините, ама комбинацията самолети/електроника ме рови да търся нещо ново, което да ми направи живота/пилотирането по-малко инфарктно.
    Вече не ползвам само в началото като си мислех ,че колкото повече сензори толкова по добре ама не, след много натрошени перки мотори и тръби стигнах до извода ,че три ЕДНООСЕВИ жироскопа разположени правилно и малко математика стигат за всичко , всичко останало е за да се продадат скъпо струващи сензори залежаващи поради нефункционалност(на кого му трябва акселерометър и за какво? да мери наклон? -неточно тилт-сензора е по точен и по ефтин, да мери ускорение? за какво му е като може да мери сила директно ..я се замисли ? става да търкаляш зарчета в телефона си е използват ги да взривяват въздушни възглавници във автомобилите ама като чета напоследък се връщат към старите механични система като по надежни.)Тилт сензора ми е СХТА02 на CROSSBOW TECHNOLOGY доста прецизен ползва се за мерене на ъглите в метало оработващи машини , акселерометъра който ползвах е KXPS5
    Виж в системите за управление на полета нещата са по иначе , там без GPS и магнитометър(компас че едното като отърве козите да остане другото да държи посока )не става, висотомера е добро нещо ама несъм убеден ,че датчика за налягане при толкова малък модел и близко до земята летене е удачно решение...

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    ПАЦО,
    Ти на каква платформа си стъпил - Arduino, нещо подобно или си си харесал накакъв микроконтролер и си пишеш фърма за съответното приложение?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #20
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    ПАЦО,
    Ти на каква платформа си стъпил - Arduino, нещо подобно или си си харесал накакъв микроконтролер и си пишеш фърма за съответното приложение?
    Ники , ползвам pic16f648a , почти всички стабилизиращи системи са на Атмелски контролери никой не ползва пик-ове ама пусто като съм им свикнал,разрови се из нета никъде няма да намериш нищо такова за пик

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен