+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 18

Тема: Дейдвуд и втулките му!

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    varna
    Мнения
    9

    Дейдвуд и втулките му!

    Правя опит да имитирам дейдвуд за МОНО с твърд вал - 4мм ос неръждаема стомана,назад с 2мм ос към мотора.Две тефлонови втулки на 4 милиметровата част и две на тънката част против вибрации.Всичкото това в 8мм тънкостенна неръждаема тръбичка.
    Проблем-когато развъртя се получава голямо загряване и в един момент се опитва да затегне и смазката (литиева)изпушва.
    На ръка се върти много лесно.
    Новак съм в областта и молбата ми е за съвет как трябва да изглеждат тези втулки (хлабини,ширина просто някакви изпитани размери които функционират)
    Благодаря!

    (ако е необходимо мога да направя и снимки)

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Според мен е удачно там да сложш лагери. Има лагери с вътрешен диаметър 4 мм и външен 8мм.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Направи снимки, на първо четене имам следните предположения:
    1. Много стегнати втулки.
    2. Биене на вала или карето към мотора -=> вибрации + загряване.
    3. Липсва съостност на втулките -=> биене на вала + вибрации + загряване.
    Димитър Пенев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    varna
    Мнения
    9

    Това да сложа лагери е наистина другия вариант,но реших от някъде да започна и с втулки ми се стори по-простия начин.
    Относно другото мнение,за съосието предполагам,че като се върти леко на ръка би трябвало да не е това проблема.
    Явно вибрациите ще са,защото правя пробата в леко насипен вариант без да е фиксирано нищо.
    А вибрация има!
    И все пак ще бъда благодарен на някакви размери.
    Поздрави!

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Проблема е много стар. Просто тефлона е с най- голямо линейно разширение от пластмасите и от металите , още повече . Ако не се лъжа спрямо стоманата около 6 пъти( ЗА СРАВНЕНИЕ -ЗА СТОМАНА 12 ПО 10 НА -6 СТЕПЕН , ТВА Е ГРАДУС НА МЕТЪР).
    Или по простому- прави втулките със свредло 4.2 мм при второ пробиване или за първо-4.1мм.
    В твоя случай разпробий с 4.2 мм. Теорията казва за ширината- 2 пъти диаметъра , ако е възможно, но не по малко от размера на диаметъра- разбирай вътрешния.
    Сега лакардиите -преди33г. за пръв път ползвахме тефлон-1978 май в Пазарджик- валовете направо посиняха и спираха мотор 10кубика.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    varna
    Мнения
    9

    Ясно!
    Това е май моят проблем.Такава информация от нечий личен опит се надявах да намеря.
    Това означавали ,че тефлон не е подходящия материал.
    От какво ги правите вие,защото като гледам фабричните които се продават и те са тефлонови или просто по-сериозния вариант са лагерите?
    Тази тема не е много развивана във форума или мненията са доста противоречиви.
    Благодаря!

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Няма проблем- прави ги от тефлон, дори ще се учудиш, колко дълго ще искарат.
    Съвет- упорната гайка направи конусна с градус от 70-75 итака ще решиш проблема с влизането на вода и центроването на вала при хлабина от 0.2мм .
    Всичко това отдавна е пробвано , но просто не им се пише на някои хора.Опита ми дори не е от елекрички , а от моторни модели- имам такива втулки на повече от25-30 г. и дори сега реставрираме с колега модел с такива втулки и няма проблеми.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    varna
    Мнения
    9

    Разбрах,благодаря за съдействието!
    Малко да се освободя и ще преправя нещата.
    Поздрави

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Политетрафлуоретилена/тека наречения тефлон/ е добър материал за дейдвудни втулки.Особено ако е графитонапълнен или с микросфери от бронз.Има обаче една малка подробност-вала трябва да е с кръгло сечение.Повечето калибровани валове са бегло подобие на изискванията за вал,въртящ се с 35000 об/мин.
    Затова ако не целия,поне участъка на втулката трябва да е шлайфан.Що се отнася за хлабината,наистина трябва де е поне 0,1 мм, но тя се уточнява едва след като се набие в деидвудната тръба.Втулките,които използвам са с външен диаметър+0,2 мм и след поставянето в тръбата, райберовам отвора.....Това ми гарантира нужната хлабина..
    От моя скромен опит съм установил ,че основната причина за интензивното износване на втулката е аксиалното триене ...,но това може да се развие в друга тема, именно къде трябва да е съсредоточена силата F (кронщейна, мотора или специално монтиран лагер)
    Станислав Христов

  10. #10
    Наблюдател Аватар на nenovvv
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    31

    Проблемът НЕ са втулките !!!
    Казвам ти от опит с доста МОНО и ХИДРО.
    Първия проблем е смазката !!!
    Втория проблем е вала !!!
    Решението :
    1. Вал 4 мм калибрована стомана , НЕръждаемата стомана е мека .
    2. На задната втулка вместо аксиален лагер задължително трябва да имаш стоманена шлайфана шайба. Луфтът трябва да е малък. На ръка валът да се върти леко без да хлопа.
    3. Предната втулка е с +0.5+0.8 диаметъра на вала. Тя служи за успокояване на вала. Карето към мотора трябва да е перфектно. Системата - мотор, каре, вал, винт - идеално съосна и балансирана. Преди втулката наоколо 10-15 мм правиш отвор 2мм на дейтвуда за смазване. Може да сложиш тоалетна хартия ако влезе вода да я събере.
    4. Смазката !!!! Няма смазка !!!! Смазката е водата !!! Маслото и особено греста е спирачка !!!
    5. Много ВАЖНО !!! След старт сипваш малко масло в дейтвуда и повдигаш носа на модела или го изправяш. От дейтвуда изтича водата и след него излишното масло. Всепак остава омазано и не ръждясва . Достатъчно е до следващия старт.
    6. Но ако Вала е крив или Винта НЕбалансиран - никой не може да помогне.

    И незабравяй че извън водата втулките прегряват. А лагерите - те само усложняват нещата, и имат по-голямо триене от втулките .


+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен