+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 24 от общо 24

Тема: Многороторни хелита

  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ако мога да броя - 16 двигателя, 16 контролера, акумулаторите не можах да ги изброя..до 32 не мога да броя..
    И що се е яхнал отгоре? Идеята за стабилност не е ли по-нисък център на тежестта? И още нещо...все ми се струва, че поток от EDF ще е по-ефективен в случая.....може и да греша де...Пацо трябва да каже, щото е в час с материята.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    И аз да си покажа първото докосване до мултиротори и разни подобни. Зимата взехме един кит и онези ден го тествах за първи път дали всичко е както трябва. Сега започваме да мислим за стойка за камера http://www.youtube.com/watch?v=Bc_jcTOi3Ek
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Така, неащта си идват на мястото, вече правя тестове за стабилността с временно монтирана 'камера' на борда, за да видя от записаното видео как се държи http://www.youtube.com/watch?v=RSx7m...ature=youtu.be
    Обаче имам един малък проблем. Когато го спра на едно място и започна да подавам леко ръдър и да го въртя бавно по оста, той се накланя на някъде и тръгва бързо да залита, което е доста гаден момент като цяло (това залитане го няма снимано във това видео). Не знам дали може ли да се компенсира с някаква по-специфична настройка по гейновете. Всичко сега е на 100% ,защото от няколкото проби стигнах до извода, че така е най-стабилен и клати най-малко. Но това с ръдъра наистина ми е голям проблем. Напълно непредвидимо е и ме ограничава доста в снимането на панорами. Ако някой има опит с такова поведение може да драсне някой ред, все ще е от полза.
    Към края на видеото чакам да видя как ще сработи нисковолтовата защита. От никаквата височина е ОК, настроена е на дефолтните волтажи. Не искам да си правя опити точно с нея, затова искам да попитам хоратам, които са я виждали в действие, какво точно мога да очаквам ако съм на по-високо...
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Новото китайско мини попълнение вчера направи успешни проби и за малко да избие рибата като вдигна близо 2кг полезен товар! http://www.youtube.com/watch?v=u-LAI...ature=youtu.be
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен