+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 126

Тема: Необходими принадлежности за всеки моделист

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Необходими принадлежности за всеки моделист

    Отварям тази тема с молба в нея да се публикуват линкове към електронни магазини, от които можем да си закупим принадлежности, с които е добре да бъде оборудван всеки един моделист. Става въпрос за всичко, което може да дотрябва - масички, столове, куфарчета за инструменти, малки хладилничета, палатки, слънчеви очила и т.н. Въобще огледайте се какво ви се е налагало да си купите за нуждите на хобито и после давайте линкове и/или снимки.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето един линк за малко хладилниче:

    http://zona.bg/bg/8368/%D0%9F%D0%BE%...ges/0.29487200
    Росимир Матеев

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    За хладилничето добре, ама му е рано, май!
    За сега ще да е по - подходящ шофьор, че да пием по винце след полетите за разгрявка!
    Който иска, може и преди, ама ще носим каски.

    Инак за хладилна чанта ползвам стиропорена кутия с 3 см стена. Като сложа 3 студени 2 - литрови бири и една замръзнала бутилка вода, изкарва цял ден лятото.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Хладилничетата са с елемент на Пелтие. Могат да изстудяват и да топлят съдържанието. По принцип цената им е около 120 лева. С тези господа от ф-ма "ЖАР" съм договорил цена за моделари от 15лв/бр. Който прояви желание да се сдобие с такова, обажда се на посочените телефони, казва че е от "онези със самолетите" и получава. :)

    На мен лично ми харесват тези хладилничета, понеже са много компактни и доста по-ефективни от хладилните чанти. Стават както за моделарски цели, така и за пътувания и почивки. Често през лятото, когато сме на почивка, съм се чудил как да охадя вечер няколко бирички... Малките разновидности събират 4 кутийки от по 500ml или 6 по 330ml. Захранват се както от запалката на колата, така и от контакт без допълнителни адаптери (за разлика от хладилните чанти). Способни са да охладят съдържанието до 25 градуса под околната температура и да го затоплят до 65 градуса.
    За 15 лева... :)
    Георги Русинов

  5. #5
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Хладилничетата са с елемент на Пелтие. Могат да изстудяват и да топлят съдържанието. По принцип цената им е около 120 лева. С тези господа от ф-ма "ЖАР" съм договорил цена за моделари от 15лв/бр. Който прояви желание да се сдобие с такова, обажда се на посочените телефони, казва че е от "онези със самолетите" и получава. :)

    На мен лично ми харесват тези хладилничета, понеже са много компактни и доста по-ефективни от хладилните чанти. Стават както за моделарски цели, така и за пътувания и почивки. Често през лятото, когато сме на почивка, съм се чудил как да охадя вечер няколко бирички... Малките разновидности събират 4 кутийки от по 500ml или 6 по 330ml. Захранват се както от запалката на колата, така и от контакт без допълнителни адаптери (за разлика от хладилните чанти). Способни са да охладят съдържанието до 25 градуса под околната температура и да го затоплят до 65 градуса.
    За 15 лева... :)



    А колко са големи като размер тия хладилници и какво е захранването

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Г-н Русинов, ще можете ли да обясните на какъв принцип работят тези хладилничета? Ние също проявяваме интерес към тях, но за жалост всичките количества са изчерпани.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен