+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 39

Тема: Кой Flaybarless?

  1. #21
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ше го видя....

  2. #22
    Наблюдател Аватар на chichko
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    25

    Аз чакам да кажеш как се държи SK-720.

  3. #23
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    А някакви наблюдения върху GAUI 365 имате ли?

  4. #24
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by chichko View Post
    Аз чакам да кажеш как се държи SK-720.
    Тъй като аз все още съм лош пилот, не смея да пробвам системата, за да не счупя хеликоптера. Изчаквах да мине пролетното училище за хеликоптери с Гари и чак тогава мислех да събера смелост и да пробвам хеликоптера и системата. Хеликоптера, на който е монтирана системата, е Logo 600 без флайбар. Тъй като няма флайбар, произволна грешка в настройките щеше да доведе до краш. Това ме възпираше до момента да експериментирам.

    Вчера обаче Явор Йотов имаше път покрай Габрово и се отби за малко при мене. Той също умира от любопитство как ще се държи SK-720. Дефакто преди време аз я купих по негова препоръка. Та с две думи - дадох хеликоптера и системата на Явор и предполагам че тези дни той ще направи експеримента. Ако той не напише какви са резултатите, аз ще го направя.
    Росимир Матеев

  5. #25
    Наблюдател Аватар на chichko
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    25

    В друга тема споменаваш ,че сте го пробвали вече SK-720. Разкажи впечатленията плийз.

  6. #26
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Пробвахме го вчера. Успя да го настрои и го караше колегата Явор Йотов. Аз просто бях свидетел. В началото имахме известни проблеми с вибрациите, но после се оправи с новите лепенки.

    Като цяло мога да преразкажа неговите впечатления. Хеликоптера лети като в масло. Колко да е нервен зависи от настройките. Тепърва предстоят експерименти кой параметър за какво служи. Може да се държи като нормален 3D хеликоптер, може и като коаксиален (с дистанционно включване на функция Leveling). Не може обаче да замръзва в една точка. Хоризонтира се, но продължава да се носи по посока на набраната инерция.

    Дефакто утрешния ден си го бях заплюл за подробно изчитане на инструкцията дума по дума и за първи мои опити да летя с него. Като цяло има много добри впечатления от програмата за настройки. Има великолепни визарди, които стъпка по стъпка ви превеждат през целия процес на настройка на абсолютно всичко - механично и електронно. На всяка една стъпка има подробни обяснения и дори върху екрана на програмата с червено ви обгражда кое поле трябва да промените и после се обяснява как това да стане. Ако не друго, поне ще научите всеки един аспект и всяка една подробност от механичните настройки.

    Самите настройки са направени близки до ума на човека, а не до механиката на хеликоптера. Например скоростта, с която може да бъде наклонен хеликоптера или с която може да бъде завъртяна опашката се въвежда в градуси за секунда. Ако се даде ниска скорост, хеликоптера ще стане бавен и трудноподвижен от гледна точка на пилота, но в същото време ще отреагирва светкавично на поривите на вятъра и няма да позволи например да се капичне.

    С две думи - SK-720 позволява първо да си направите хеликоптера да изглежда като коаксиален, с напредъка да го превърнете в обикновен, но лесно управляем, и постепенно с напредъка ви да го правите все по-нервен и по-нервен. Има специални скрити настройки за момента, в който започнете да летите 3D и още един комплект скрити настройки за момента, в който станете спец и искате да изстискате абсолютно всичко.

    Дефакто SK-720 ви позволява с един и същи хеликоптер да изминете целия път от новобранец до 3D експерт.

    Повече - утре, като основно ще изпробвам новобранските настройки.
    Росимир Матеев

  7. #27
    Наблюдател Аватар на chichko
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    25

    Супер ! Дано не забравиш да пишеш утре ? А относно зелените лепенки ако поръчаш вземи един комплект и за мен моля.

  8. #28
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Намерих ги на 2-3 места из интернет, но не можах да поръчам поради различни причини - или няма наличност, или България я няма в списъка и т.н. Все още търся валиден електронен магазин, откъдето да ги купя. Помагайте с линкове.
    Росимир Матеев

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Малко магазини

    http://www.modelclub-gabrovo.com/links.html
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95
    Helmesi Agilery ¶ ¶

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен