+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 30

Тема: 1/18 Бръшлес Стейдиум Трък

  1. #1
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    1/18 Бръшлес

    Здравейте!
    Ето какво си поръчах преди 1 месец:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=13450
    Някой има ли такова за да ми каже какви неща се трошат по него ако изобщо има такива и какви тунинги предлагате откъм мотор спийд за повече мощност.
    Някой може ли да каже от къде мога да намеря стоманени диффове или от какъвто материал са само да са метални т.е по-здрави от пластмасовите които имам сложени.
    Благодаря!
    Утре очаквам да пристигне бръмбъзъка и ще пусна снимки
    Последна редакция от skymaster; 03.02.2011 на 02:13.
    Илко Щирков Варна

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    гр. Левски
    Мнения
    58

    в един магазин spec.rc има подобно за 124 лв с четков мотор и за 208 лв с бръшлес 13.5 Т
    Борислав Цветанов
    авто моделен клуб Левски
    кара - 1:10 HPI Sprint 2 FLUX

  3. #3
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Знам всеки ден съм там по 1-2 часа
    Илко Щирков Варна

  4. #4
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Честно да кажа съм леко разочарован от качеството на модела...
    Има бая луфтове а и ако не се направят тунинг носачи от по-дебела пластмаса или метал ще трябва да има поне по един носач на каране за смяна :(
    Сега обмисляме вариант с Деката да ми направи на новата му фреза носачи от метал понеже тези са от мнооого калпава пластмаса...
    Другото от което съм разочарован е е ето тази част http://hobbycity.com/hobbyking/store...g/118B-502.gif ЧЕ Е ОТ ПЛАСТМАСА

    Другите части за сега са добре но модела е направен от доста мек и чуплив материал...
    Единственото от което не мога да се оплача са батериите пригодени за него.
    http://hobbycity.com/hobbyking/store...dProduct=15087
    Илко Щирков Варна

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Като си поръчал модел за 50$ какво очакваш да ти предложи? Нормален модел от този клас е на цена над 150$. Покарай си играчката, като се счупи си вземи нещо, което да става за каране.
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    България Ямбол
    Мнения
    49

    ако е мека пласмаса, няма да е кой знай колко чуплива , и какво очакваш модела няма и 600 грама . то и моторчето ще е малко и не особено мощно
    Стоян Стоянов от Ямбол
    кара carson THOR 10 конверсия в ел и СТЦ 44in.

  7. #7
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Quote Originally Posted by Chakal View Post
    Като си поръчал модел за 50$ какво очакваш да ти предложи? Нормален модел от този клас е на цена над 150$. Покарай си играчката, като се счупи си вземи нещо, което да става за каране.
    Добре де.
    Казваш че е играчка.
    Защо са и ръгнали такъв мотор ?
    Пък от спеца днеска на едно му правихме "краш тест" от 2-рия етаж по стълбите скочи 2 стъпала и от там нататък само се въргаля и му нямаше абсолютно нищо освен няколко драскотини по купето
    Илко Щирков Варна

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by skymaster View Post
    Честно да кажа съм леко разочарован от качеството на модела...
    ... да ми направи на новата му фреза носачи от метал понеже тези са от мнооого калпава пластмаса...
    Другото от което съм разочарован е е ето тази част http://hobbycity.com/hobbyking/store...g/118B-502.gif ЧЕ Е ОТ ПЛАСТМАСА

    Другите части за сега са добре но модела е направен от доста мек и чуплив материал...
    http://hobbycity.com/hobbyking/store...dProduct=15087
    Стъклонапълнен (или карбононапълнен) полиамид. От такава "пластмаса" се правят моторамите на авиомоделите и доста витла...
    В автомоделите се използва, понеже се прави лесно, евтина е, има висока износоустойчивост и не ръждясва. Почти няма автомодел, в който да не се използва.
    ЗАЩО се използва: Предимнството пред стоманата вече го казах (износоустойчивост, корозионна устойчивост). Предимството пред алуминия е, че не се деформира. При удар просто се чупи. Но е по-добре да се смени повредена част, вместо да се кара с крива такава, което може да доведе до други повреди.
    Георги Русинов

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    От къде може да се намери такъв "Стъклонапълнен (или карбононапълнен) полиамид"? трябват ми листове с дебелина около 6-7мм.
    Неделчо Брънчев

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Различни видове полиамиди и тефлони има в близост до Конрад. Точно по диагонал в един от високите блокове оттатък кръстовището. Като ходя в онази посока, ще запиша адреса. Другото място, където съм виждал е в Кючука, сградата на бившата ДСК. Мисля, че се води на Скопие... Но и това трябва да проверя. Имаше на Ф, имаше и плочки. През седмицата ще ти дам точен адрес.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен