+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 11

Тема: Шанс за популяризиране на хобито в Пловдив

  1. #1
    Наблюдател Аватар на Shades
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15

    Шанс за популяризиране на хобито в Пловдив

    Здравейте,

    както някои от пловдивската група знаят, често ми се случва да си правя настройките на Махх-а в празното корито на изкуственото езеро в Градската градина. Днес пак ме беше ухапало кучето и въпреки гадното и мокро време реших да се попързалям малко и да си оправя малко настройките на карба, защото имах малък проблем с температурите.

    Както си се бях поувлякъл в дрифтене по подгизналия бетон, към мен се приближи един човек, видимо впечатлен от видяното (лично аз бях впечатлен колко калпаво сцепление има с оригиналните гуми, но това е друг въпрос). Съответно след стандартните разпитвания, които са си традиция при всяко каране там, човекът се представи и ми обясни, че води предаване по сателитния канал на БНТ и в момента правят предаване за бъдещето на "Пеещите фонтани". Надве-натри ми обясни за някои безумни проекти на общината, в отговор на които те подготвяли излъчване, което да покаже всички гледни точки и възможности за ползване на езерото, когато не е пълно. Една от възможностите беше построяване на R/C писта, която освен да даде безплатно поле за изява, ще създава и интерес у гражданите и гости на града. В това последното съм се убедил лично, с оглед на хората, които се събират да гледат, когато сме вътре. Съответно имаме официална покана за участие в предаването по 2 параграфа - 1. Участие в студиото, където да обясним за хобито, моделите и т.н. и 2. Да се направи едно демонстрационно каране, кадри от които да се излъчат в предаването, успоредно със студийното участие.

    С оглед на това, че аз не съм "моделист" по последните определения, които чета по форумите, а по-скоро влизам в графи "купи-моделист" и "гаден механик", който обича да се маца в нитро и масла, не смятам че бих представил съсловието успешно. Отделно, че графикът ми е доста скапан и не знам как ще съм с времето. Молбата ми е пловдивската група ако може да се организира, да направим една демонстрация и впоследствие да се вземе участие в студиото. Разбира се ако има желаещи и от други градове, ще бъдат добре дошли. Знам, че едва ли ще имаме възможност да популяризираме абсолютно всички аспекти на хобито, но дори и малък, шансът за реклама е добър. Дори не смея да си мисля ако и идеята за пистата придобие популярност

    В най-лошия случай ще ни остане едно общо каране в езерото Моля коментирайте, давайте идеи и ще се радвам да успеем да се възползваме на максимум от офертата!
    Борислав Димитров
    Пловдив
    Traxxas T-Maxx 2.5

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Мисля, че да се използва градската градина за шумни надпревари не е много удачна идея. Там повечето хора търсят тишина и спокойствие, да не говорим че от двете страни на градината има жилищни сгради и също така там се намира най-голямата библиотека - Иван Вазов. Моето мнение е, че там мястото си е за езеро, както си беше преди години. Автомоделите са шумни и дразнещи. Въпреки, че и аз се имам за автомоделист, не си позволявам да карам в града. Най-важната причина е многото шум и опасността да счупя нечии крака.

    Изобщо смятам, че карането по паркинги, спортни площадки и сред хора е опасно.
    Георги Русинов

  3. #3
    Наблюдател Аватар на Shades
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15

    Принципно си прав, но не съм съвсем съгласен. Така или иначе почти 90% от хората вече са минали на електро. Малко сме идиотите, които още караме нитро. Т.е. проблем с шума няма да има никакъв. Коритото на езерото в градината е може би единственото място в града, където няма шанс да счупиш нечий крак, защото всички зяпачи са по пейките наоколо. Реално говорим за писта за touring и drift модели. За offroad е глупаво и скучно вътре. Аз ходя там само да си настройвам карба и винаги извън диапазона 14:00-16:00 часа

    Другият момент е, че главната идея не е да се напъваме за някаква писта, а да популяризираме самото хоби в ефир. Честно казано очаквах повече ентусиазъм . Утре ще се видя пак с човека и ще видим как ще процедираме.
    Борислав Димитров
    Пловдив
    Traxxas T-Maxx 2.5

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Как се казва този човек от БНТ? Аз съм работил за и във всички регионални телевизии, включително и в РТВЦ -Пловдив.

    Моето мнение е, че в това езеро няма място за нищо друго, освен за вода, фонтани и лебеди (както беше преди 25-30 години). И лодки, на които се возехме като ученици.

    Казвам го като жител на града. Също така съм и автомоделист. Вероятно един от малкото, които притежават както купешки, така и собственоръчно направени модели - ДВГ и електро. И независимо от коя гледна точка разсъждавам - дали като жител на града или като моделист, никога не бих карал автомодел (освен играчка) в града. Също така няма да ми стане никак приятно като отида в някой парк и някой да ми бръмчи и фучи със скъпата си механична играчка, ВЪПРЕКИ, че и аз имам такива.

    А относно популяризирането... кое по-точно трябва да се популяризира? Вече никой не ПРАВИ автомодели. Те се купуват готови и е само и единствено въпрос на пари и нищо друго. Управлението им също не изисква кой знае колко акъл. Дечицата с по-заможни родители могат да си го позволят, останалите могат само да лапат мухите.

    Не виждам смисълът на подобна идея и си казвам мнението като пловдивчанин и като моделист.

    Обаче за сметка на това мога да дам друга идея - панаирното градче. Там офисите са концентрирани само в 3-4 палати, а останалите се ползват само по изложения. Има достатъчно празно място както навън, така и вътре. Дори имаше картинг-писта преди години. Още един жокер - огромният паркинг. Имам предвид този, който е ВЪТРЕ в панаирното градче, многоетажният... ;) Мисля, че ако се намери добър преговарящ, може да се измисли нещо. А защо да не се включи и общината? Пак жокер...
    Георги Русинов

  5. #5
    Наблюдател Аватар на Shades
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15

    Човекът се казва Румен, забравих фамилията, ще кажа утре като се видим. Реално ставаше дума за времето когато езерото е празно. Иначе и аз съм за идеята да се върне на старото състояние отпреди време, но за момента е невъзможно.
    Колкото за самото хоби - има нужда от популяризиране и още как! Дори само от факта, че 99% го приемат само като купуване на "играчка" от магазина и нейното каране/пилотиране/пускане на вода. Тук ще си позволя да не се съглася, защото скоро върнах един мъртвец към живите и си иска доста играчка и познания, отделно и майсторлък за да стават нещата. Както и да е, разговорът отива другаде ... Така или иначе нещата няма да се случат при такъв нулев интерес - пишем си само двамата ...

    Колкото до Панаира - забрави. Всички знаем кой го "държи" и доколко има интерес от собственика и управата към нещо, което не носи купища пари ... Отделно, че в общината като чуят "Панаир" и им побеляват косите ...
    Борислав Димитров
    Пловдив
    Traxxas T-Maxx 2.5

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Многоетажният паркинг в Панаира не е решение, защото се използва целогодишно....
    Иначе покрай работатa ми имам много добри взаимоотношения с административният директор на Панаира и с доста други хора там, ако мислите, че мога да помогна....
    Последна редакция от GMateev; 04.01.2011 на 18:03.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    За панаира и аз се съмнявам, последният път когато беше базара и исках да покарам на по-широкото пространство вътре, ме изгониха... (макар че нямаше никой)
    Иначе и аз съм ЗА, популяризирането на хобито.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    ПИСТА

    Мисля си, че е подходяща третата секция на паркинга от южната страна на Панаира, тя се използва само по време на Есеният панаир, огромна бетонна, гладка площадка...Има си и охрана.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #9
    Наблюдател Аватар на Shades
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15

    Хора, хора, обърнахме го на планиране за строеж на пловдивска писта! Това за пистата беше вметнато като идея просто и реално не зависи от нас, а от плановете на общината за оползотворяването на фонтана, когато не е пълен.
    Говорим за това съгласни ли сте един ден да се съберем, да покараме, хората да ни снимат и да кажем 2-3 думи за хобито? Моля да се съсредоточим върху тази дискусия и да видим може ли да се организираме.
    Борислав Димитров
    Пловдив
    Traxxas T-Maxx 2.5

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    За събирането-добре, само кажи кога (аз лично ако е тази седмица няма да мога, но от събота на татък ще съм свободен).
    Относно пистата, аз лично смятам че трябва да доразвием пистата в с. Труд. Говорих с IVANSAPA ,който също кара доста офф роуд модели, и той каза че имал приятел с фадрома, та идеата е да се изгребат всички треви, клечки и тн. и да се очертае трасето. Това най-вероятно ще стане след около месец и нещо, когато времето се постопли, защото сега при тези температури не е много приятно за каране.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен