+ Ново Мнение
Страница 1 от 6
1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 54

Тема: e-revo 1/16

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    e-revo 1/16

    Понеже сега нито един от авто моделите ми не е в движение (всеки чака по нещо ) колегата IVANSAPA ми даде за временно ползване един от неговите модели - е-revo 1/16.


    Разбира се, аз не пропуснах да сложа и на този модел фарове, все пак трябва да може да се кара и по тъмно





    Светодиодите са SMD монтаж и са взети от светодиодните ленти.
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Кабелите от всиките групи светодиоди са свързани успоредно и се включват към кабела за баланс на 3-клетъчно ли-по.

    А ето и как се вижда в тъмното



    и още няколко снимки на светло




    Мога да кажа че моделчето е страхотно- много добре е направено.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Клипчета от днескашното каране

    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Днес освен каране имаше и малко ремонти- оригиналното серво по незнайни причина спря да работи. Наложи се да го сменя, но това което имах беше с малко по-малки размери и за това от текстолит направих една планка.


    Също така направих и преходник с който двете батерии да се свързват успоредно (старият го махнах защото беше с дълги и дебели кабели и едвам се събираше под капака)

    Успоредното свързване на батериите изисква точното им балансиране, за това направих преходник, чрез който да зареждам двете батерии едновременно, като една 6-клеткова.


    След края на днескашноот каране, премерихме температурите на моторчето и контролера, които бяха съответно 60 и 50градуса. Това ми се струва сравнително много за толкова студено време и затова сега сложих и едно микро вентилаторче, което свързах към платката за освелението.
    Последна редакция от de_kata; 31.12.2010 на 20:50.
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    27

    Може ли да споделиш колко време караш с 2-те батерии, и ако си карал само с 1 да кажеш с нея колко време може да се кара, а и на 3 клетки ли караш?
    Цветомил Йорданов

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Карам с две батерии по 3 клети свързани успоредно. Батериите са по 1500мач 20-30С. Сега се върах от каране- батериите издържаха около 40-45мин.
    Неделчо Брънчев

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    27

    Ами това си доста добро време, значи с 1 такава батерия би трябало да се кара 20мин. А гледам, че ги зареждаш заедно, а ако се зареждат по отделно няма проблем нали, само няма да са напано балансирани и може да се намали времето на каране с няколко мин предполагам?
    Цветомил Йорданов

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ако ще караш с две батерии, то трябва всиките клетки да са добре балансирани. То попринцип клетките на една ли-по батерия трябва да са балансирани.
    Иначе да караш само с една батерия не мисля че ще е много удачно защото ЦТ на модела ще се измести странично.
    Неделчо Брънчев

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    27

    de_kata мерси, не се бях сетил за ЦТ, явно ще инвестирам в повече батерии :)
    Цветомил Йорданов

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    27

    de_kata имам още един въпрос към теб, тези конектори(и за балнса и за напрежението) които си използвал за баланса на двете батерии има ли ги в БГ и ако да къде?
    Цветомил Йорданов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен