+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 7 от общо 7

Тема: Моля за вашата помощ

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    гр.Търговище
    Мнения
    9

    Моля за вашата помощ

    Здравейте,
    Скоро си закупих малък хеликоптер SYMA S 107, първоначално се държеше отлично но в последствие запомчна да създава следният проблем:

    Като го вдигна във въздуха хеликоптера започва да се държи нестъбилно и в един момент флайбера „ жироскопа " както го наричате във форума се удря в перките и хеликоптера пада.
    Моля ако може някой да ми помогне да го поправя или поне да знам какво трябва да си купя.

    Блогодаря ви предварително,
    Алекс

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Флайбар и жироскоп са две различни неща в моделистката терминология, въпреки че и двете имат подобни функции (стабилизация).

    Флайбар е осичката с тежести накрая, която се намира на главата на хеликоптера и е перпендикулярна на перките. Неговата роля е да стабилизира хеликоптера в равнината, в която лети.

    Жироскопа е електронно устройство, което се грижи за стабилизация на опашката против въртене. При Syma S107 жироскопа е вграден в електронната платка на хеликоптера.

    Нестабилността при тебе вероятно се дължи на силни вибрации, причинени от разбалансиране на перките и/или флайбара. Такова разбалансиране може да се получи при отчупване на парче от перките или при огъване на флайбара. Виж да не си загубил едната от тежестите от върха на флайбара.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    гр.Търговище
    Мнения
    9

    Благодаря за твоето мнение,

    Разгледах внимателно за отчупни части по флайбера и крилата но няма такива,както и за изкривяване на флайбера .
    Предполагам че сигурно ще трябва да търся резервен такъв за да го сменя, ако наистина причината е в него.Ако можеш да ме насочиш от къде мога да намеря резервни части.

    Алекс

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Огледай се и за луфтове по въртящите се оси. Качи и някоя снимка отблизо, за да го огледаме и ние и да го сравним със здрави модели. Много хора имат такъв хеликоптер (и аз включително) и може да забележим нещо, което ти не си го видял.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Тук ако ти се чете има само 4958 мнения посветени на този хеликоптер:

    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1176146
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    гр.Търговище
    Мнения
    9

    Здравейте отново,

    Разгледах много внимателно основните перки и забелязох че има проблем при горните перки ,който се изразява в това че се е счупило едното краче което влиза в основата към която са монтирани с винтове самите витла.Явно вследствие на това се получава разбалансирване.Ще се помъча да го лепя но едвали ще се получи, така че ако имате някакви координати за резервни части за този модел ще съм ви благодарен да го споделите с мен.

    Алекс

  7. #7
    Наблюдател Аватар на IVANSAPA
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    16

    Перки

    Ето тук има рез.перки:

    http://www.igrachki.eu/rezervni-chas...-24_51_54.html

    Аз съм си поръчвал.Хората са сериозни./Не се подвеждай по името на сайта./
    Иван Ангелов - Пловдив

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен