+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 2 от общо 2

Тема: Такелаж на линейни кораби от 18-ти век

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Berlin, Germany
    Мнения
    1

    Такелаж на линейни кораби от 18-ти век

    Привет на всички,
    след като от доста време вече бродя из разни международни форуми и клубове, реших днес да се поразтърся и из българските такива и попаднах тук и на още две места.

    Както повечето тук и аз съм запален моделист, но по-скоро "презапален", тъй като строенето на модели ми бе страст от юношеството, тоест от преди повече от 10 години, докато преди година не реших пак да отплавам към хоризонта и май попаднах в доста дълбоки води.

    Както и да е, на кратко, в момента строя един безименен исторически кораб със 74 оръдия, вдъхновен от плановете на Jean Boudriot. За реализацията на проекта използвам кита на Хелер Le Glorieux, един в действителност измислен и несъществуващ под това име кораб, което пасна и добре с моите намерения. В сигнатурата ми може да намерите линк към актуалния строителен "доклад", за съжаление на немски, тъй като живея в Берлин.

    В момента съм на стадии стоящ такелаж и реших да допринеса малко към този форум с един линк към една прекрасна книга на английски с адски детайлни чертежи на тема такелиране на кораби от 18-ти век.

    Авторът е: Lennharth Petersson
    Заглавието: Rigging period ship models

    Цялата книга може да бъде четена онлайн или изтеглена безплатно!! За целта човек, обаче, трябва да качи някакъв файл. Повярвайте ми заслужава си!
    http://www.scribd.com/doc/6929541/Le...iod-ship-model

    Поздрави
    александър

    P.S. Подписът ми не се появи, така че мануал:

    Актуално в строителство:
    74 gunner

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Поздравления! Страхотно изглежда.
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен