+ Ново Мнение
Страница 3 от 8
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 79

Тема: турбинен трикоптер

  1. #21
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Работата по машината продължава





    Неделчо Брънчев

  2. #22
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    ПАЦО, ако още важи предложението ти- трябват ми две кръгчета от текстолит с диаметър 20см.
    Ето и как би изглеждало

    Ако ще те затрудни изрязването на кръговете, може да ми пратиш плоскост от която аз с лъкчето да си ги изрежа.
    Неделчо Брънчев

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    ПАЦО, ако още важи предложението ти- трябват ми две кръгчета от текстолит с диаметър 20см.
    Ето и как би изглеждало

    Ако ще те затрудни изрязването на кръговете, може да ми пратиш плоскост от която аз с лъкчето да си ги изрежа.
    Няма проблем с рязането, може ли диаметъра да е малко по малък?Примерно 150мм?
    Последна редакция от ПАЦО; 18.12.2010 на 12:10.

  4. #24
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    150mm идва прекалено малко. Ако диаметъра е по малък от 190мм няма да има възможност да се захванат както трябва раметаната. 200мм си е оптимално. Няма да е особен проблем ако се направят от 3 части кръгчетата, които да се слепят със смола и със няколко болчета М2.
    Неделчо Брънчев

  5. #25
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    утре ще погледна дали имам парчета по голями от 150мм.ако не в понеделник ще потърся на друго място

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Според мен укрепването на неподвижните турбини е недостаръчно. В момента те играят роля на урепващ елемент ,а те вибрират колкото и малко да е и при високи обороти пласмасата се криви. Аз имам 3 вида (вярно че не са кой знае какво пак са от Хобито ) и те се държат по този начин .


    За основа може да се използва стара дънна платка от компютър , като преди това се изчистят елементите :) (видях го на едно друго място ).

  7. #27
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да, така е, прав си, но аз мисля да сложа на края на носешите греди по едно алуминиево профилче което хем ще придаде още по-голяма здравина на конструкцията, хем ще предпази турбините при евентуален краш.
    Неделчо Брънчев

  8. #28
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by sevo View Post
    Според мен укрепването на неподвижните турбини е недостаръчно. В момента те играят роля на урепващ елемент ,а те вибрират колкото и малко да е и при високи обороти пласмасата се криви. Аз имам 3 вида (вярно че не са кой знае какво пак са от Хобито ) и те се държат по този начин .


    За основа може да се използва стара дънна платка от компютър , като преди това се изчистят елементите :) (видях го на едно друго място ).
    При тези обороти и при тази маса на въртящите се части с този диаметър се замислете за жироскопния момент и прецесията, замислете се за времето за установяване...

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Споделих какво наблюдавам при турбините който имам аз . А за другото

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    4

    А няма ли да е по добре,вместо да се движи цялата турбина,да се постави "сопло" във вид на цилиндър под нея,през който да минава струята и да се управлява той.Много по-малко инерционно и може да се движи по две оси.
    Успех !!!
    Тянко Ковачев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен