+ Ново Мнение
Страница 2 от 8
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 79

Тема: турбинен трикоптер

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Според мен и на база собствен опит ми се струва, че това с торбините много трудно ще се вкара в пътя :) .

  2. #12
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Скоро ще се разбере, може би в петък вечерта трикоптера като механика ще е готов.
    Аз мисля че с турбини ще е по-лесно защото имат по-малки инерционни моменти. Ще видим
    Неделчо Брънчев

  3. #13
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by sevo View Post
    Според мен и на база собствен опит ми се струва, че това с торбините много трудно ще се вкара в пътя :) .
    Абсолютно си прав, турбините са ефективни само при много високи обороти и в тесен диапазон на регулиране (характеристиката КПД-обороти е доста стръмна и линейната част е много малка)и почти не могат да се управляват по начина който се използва за класическия трикоптер тоест чрез оборотите на двигателите (инерционоста при такива обороти е много голяма, бавно се набират и бавно се забавят и това е свързано с разхода на огромно количество енергия тоест батерийте ще се скапват много бързо и компонентите в регулиращата система ще греят доста)по скоро чрез промяна на сечението на соплото (скороста на въздушната струя)или вектора на тягата(динамичен контрол на посоката четириквадрантно) но модела би бил адски нервен и нестабилен от липсата на достатачно тяга и възможноста за динамичното и регулиране(това което прави трикоптерите и квадрокоптерите стабилни като платформи , ТЕ ВСЪЩНОСТ НЕ СЕ ТЛАСКАТ А ВИСЯТ НА ВИТЛАТА СИ КАТО НА ПАРАШУТИ ,затова се ползват витла със сравнително голям диаметър и малка стъпка), естествено всичко зависи от конструкцията и системата за управление на стабилноста (спидовете трябва да са изключително бързи и да са с мощност поне3-4 пъти тази на моторите за да издържат на напана)но не е абсолютно невъзможно , разбира се едва ли ще става за фотография, но това едва ли е целта която се търси , по скоро е инженерното предизвикателство , както ми се струва
    Последна редакция от ПАЦО; 16.12.2010 на 15:44.

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Скоро ще се разбере, може би в петък вечерта трикоптера като механика ще е готов.
    Аз мисля че с турбини ще е по-лесно защото имат по-малки инерционни моменти. Ще видим
    Стискаме палци всичко да е наред!!!УСПЕХ!!Качи клипове от тестовете да видим. И не се отчайвай ако не стане от първия път, ако има нужда от помощ питай ще помагаме
    Последна редакция от ПАЦО; 16.12.2010 на 07:40.

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Имам една чуденка- от какво да направя централната част на трикоптера, към която се захващат 6-те рамена. За сега имам няколко идеи
    -плоскости от алуминий (дебел около 0.5мм)-ПВЦ (дебел около 3мм)-алуминий (дебел около 0.5мм)
    -само от алуминий дебел 2мм
    -шпреплат 4мм
    -пласмаса вералит дебелина 2мм
    -плексиглас 3мм

    За сега фаворита ми е алуминия 2мм, вие как мислите?
    Неделчо Брънчев

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Имам една чуденка- от какво да направя централната част на трикоптера, към която се захващат 6-те рамена. За сега имам няколко идеи
    -плоскости от алуминий (дебел около 0.5мм)-ПВЦ (дебел около 3мм)-алуминий (дебел около 0.5мм)
    -само от алуминий дебел 2мм
    -шпреплат 4мм
    -пласмаса вералит дебелина 2мм
    -плексиглас 3мм

    За сега фаворита ми е алуминия 2мм, вие как мислите?
    тежко и не носи на удар и вибраций, опитай със стъклотекстолит 1,5 мм.Ако нямаш ще ти пратя.

  7. #17
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да верно не се бях сетил за него. Наистина стъкло-текстолита ще е най-доборто, защото при удар алуминия ще се изкриви.
    Какви размери стъклотекстолит имаш?
    Колко ще струва?
    Неделчо Брънчев

  8. #18
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Да верно не се бях сетил за него. Наистина стъкло-текстолита ще е най-доборто, защото при удар алуминия ще се изкриви.
    Какви размери стъклотекстолит имаш?
    Колко ще струва?
    дебелина 1,5мм кажи колко ти трябва, няма да струва нищо вероятно

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Утре ще направя едно чертежче, след като завърша монтирането на останалите две трубини и ще ти кажа колко текстолит ми трябва. Благодаря ти предварително.
    Неделчо Брънчев

  10. #20
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Утре ще направя едно чертежче, след като завърша монтирането на останалите две трубини и ще ти кажа колко текстолит ми трябва. Благодаря ти предварително.
    прати ми чертежа и направо ще ти го изрежа!!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен