+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: Ремонт или доработка двигател HPI

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Ремонт или доработка двигател HPI

    Здравей те,двигателя е за авто но много изпуска от отзад от оста към пул стартера.Сега му направих нова втулка и като спре дъжда ще го пробвам но си мисля дали може вместо втулка да сложа 2 лагера или от картерното налягане ще изпускат и те.Двигателя е http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin...I=HPIG1615&P=X
    В общи линии по калпав двигател не съм виждал течеше и от пред смених и него лагер и ще видим какво ще стане.

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Бронзовите втулки са много некачествени. Това е основния проблем.Радиалната сила от въжето за палене, допълнително увеличава износването им.Отварях подобен двигател на колега и се спрях на идеята за иглени лагери,но задния вал е мек,че на всичкото отгоре е много на грубо шлайфан и износен на елипса. В едно си прав:"по калпав двигател не съм виждал"
    Последна редакция от steysi_gb; 21.10.2010 на 23:17.
    Станислав Христов

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    С иглен лагер пак ще изпуска според мен.Има място за 2 лагера един до друг и мисля че ще удържат.За сега му направих втулка от уж много качествен материял и се надявам да издържи повече от двигателя но въпроса ми беше принципен.

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Дори и да се монтират лагери , без втулка между тях,не е добра идея.По принцип хлабината между вала и отвора й трябва да е от порядъка на 0,03 мм " на стена",но този участък/ивичка/ да не е по-широка от 4-5 мм.Понякога се налага обработване по метода на притриване. Именно там става изолирането на картерното налягане и на горивото.Лагарите,каквито и да са /иглени,ролкови,съчмени/не спират горивото да излиза .Затова този допуск трябва да се спазва, а ако след него има конструктивно оформен по-голям обем преди крайния лагер,наистина има ефект. Поздрави!
    Последна редакция от steysi_gb; 22.10.2010 на 09:13.
    Станислав Христов

  5. #5
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    двг

    Със семеринг не може ли да се реши прроблема
    Николай Николов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен