+ Ново Мнение
Страница 4 от 15
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 147

Тема: Подвижна електроцентрала

  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Използвах случая и разходих фамилията до Северна (както напоследък наричам тази част на рОдината - Големият Суров Север).



    Целта беше да изгоря точно определено количество гориво с добавка на Бардал за комънрейли. Въпреки, че дюзите са чистени скоро, имаха нужда от малко превенция...
    Взех си подобаващо количество инструменти:



    Още толкова кабели, лампи, удължители и оползотворих съботния ден с работа по периферията.
    Първо монтирах нова оригинална автоматична антена, тъй като старата беше счупена и демонтирана. Възстанових и оригиналното окабеляване с всички букси и предпазители.



    После монтирах огледало с видеорегистратор и камера за задно виждане. Това ще бъде и част от системата за видеонаблюдение, която ще монтирам тепърва:



    Идеята е за момента да имам някакъв видеоконтрол, както и удобство при паркиране. Като се постопли ще монтирам камери с мощен 10 ватов видеопредавател, с който ще имам визуален достъп до централата директно на телефона.
    Георги Русинов

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Нагласих камерите да "виждат" това, което искам:



    А бебчетата "заспаха" по местата си:




    Утре трябва да пристигне и едно "прасенце" - 4kw инвертор.
    Георги Русинов

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ето го и него:





    Ънбокснат:





    Лекинко китайско (ама то кое ли не е), с модифицирана синусоида, ама голям праз!
    Работи идеално!
    Изтествах абсолютно всички неща, които нося и всички работят перфектно. Ако чак толкова ми дотрябва "истинска" синусоида - имам си генератори.

    Следва продължение...
    Георги Русинов

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Обаче... или китайчетата нещо са се объркали, или са се побъркали, или... аз нещо съм мръднал.

    Направи ми впечатление, че уредите не издават бръмченето, характерно за инверторите с модифицирана синусоида. Включително и музикалните ми системи. Това ме учуди много. В интерес на истината, никъде на кутията, нито по инвертора не пише каква е синусоидата. Аз допуснах, че е модифицирана на база твърде ниската му цена. Възможно ли е тези играчки да са поевтинели толкова много през последните години?
    Някакви мнения по въпроса или да го закачам на уреда?
    Последна редакция от ajcinema; 30.01.2020 на 11:03.
    Георги Русинов

  5. #35
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Озадачен съм!
    Всички диодни крушки работят без проблем! Включително и димиращите. Димерите също работят - пробвах 4 различни.
    Утре ще закача един трифазен мотор през честотно. Ако и той тръгне - "удрям г..за в тавана"!
    Георги Русинов

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ето го монтиран:




    Промених местоположението на инвертора с точно определена цел - от една страна да не стърчи и да няма опасност преминаващ между седалките човек да се спъне в него и от друга... ще видите в следващия пост!

    Сместих го в нишата, която естествено се открива в задната част на таблото и ето как се получи:







    Използвах един свободен предпазител и едно свободно минусово гнездо, които Матеев предвидливо е оставил в изобилие:



    Използвах случая да укрепя и самото табло:






    И ето как изглежда интериорът сега:



    Планирам още две стъпки:
    - Закриване на таблото визуално с капак
    - Укрепване и обезопасяване на батериите при инцидент (катастрофа) срещу разрушаване и/или късо съединение.
    Последна редакция от ajcinema; 02.02.2020 на 19:04.
    Георги Русинов

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    На някои от снимките се вижда малка сребриста кутийка, прихваната с две черни кабелни превръзки.
    Тя представлява връзка между соларната система и акумулатора на колата. Идеята е акумулаторът да се дозарежда от стационарните батерии когато двигателят не работи. Дори по някаква причина той да се изтощи, след няколко часа престой автоматично ще се зареди.
    Тъй като годините са си казали думата и този елемент е поостарял и поовехтял. Тук-там връзките са се поразклатили... време е за ъпгрейд:

    Първо разглобих устройството:





    Основата му представлява радиатор, който поема и разсейва температурата от един мощен резистор. Той лимитира тока.

    Подбрах подходяща кутия-радиатор:





    После изработих термо-опората, с която да пристегна резистора към корпуса. Получи ми се от третия опит...



    Постарах се да обхвана 3 от общо 4-те страни на резистора. Планката обхваща цялата дължина на керамиката на резистора и го стяга силно към корпуса посредством два скрити болта, които не успях да снимам.
    Щедро термопаста, нови спойки, клеми и заливка. Клемите и платката са здраво стегнати с болтчета и резби, нарязани в корпуса:



    И готово! Капачето е 3в1: представлява капак, постамент за закрепване и допълнителна площ към радиатора:













    След като му намеря подходящо скрито място (затова кабелите са по-дългички), ще поставя и два предпазителя - един на входа и един на изхода.
    Георги Русинов

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Готово!
    Батериите са фиксирани здраво и всички силови проводници са обезопасени. Припомням как беше преди:




    И след:






    Кабелите са на безопасна дистанция един от друг.

    "Отпред" също вече всичко е прибрано и нищо не стърчи:



    Само един куплунг - този за подпомагането на автомобилния акумулатор. Имам идея да го фиксирам за таблото и така да го "скрия", но денят свърши...
    Целта е системката да може да се изключва.

    Монтирах самата нея скрито между батериите и шофьорската седалка. Толкова "скрито", че не можах да я снимам...
    Разбира се, добавих и предпазителите:



    Другият е под шофьорската седалка. Ще го снимам като направя един обслужващ цикъл на автомобилния акумулатор. Има нужда...
    Последна редакция от ajcinema; 08.02.2020 на 19:51.
    Георги Русинов

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Днес пристигна и лайтбарът:



    Избрах този модел, защото предлага много мощен насочен светлинен сноп, който в краищата е дифузиран, а със специална бленда може да се ползва и като стационарно дифузно осветление.

    Барът е наистина много мощен. Снопът може да освети обекти, отдалечени на над два километра от возилото. Нямам търпение да го монтирам и да го изпробвам.
    За целта съм приготвил два солидстейта - един 40 и един 70 амперов. С проба ще видя кой е по-подходящ. Целта е да успея да "мина" с 40-амперовия и се надявам да не грее, за да мога да го интегрирам скрит в таблото. Комутацията ще бъде с два ключа - двупозиционен и "моментен".
    Георги Русинов

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Надявам се това да се справи с комутацията::



    Не знам дали ще се "разбере" с диодния драйвер... ще пробвам другия уикенд.
    Ще монтирам и лайтбара при следващ почивен ден. Не ми стигна времето, а и се нуждая от къстъм планки, които искам да изработя от неръждаема стомана.
    Лайтбарът ще подобри осезаемо външния вид!

    И батерийният отсек се поизчисти:



    Белият кабел няма да е там. Бях включил една печка докато работя, че умирах от студ.
    Подпомагащият модул вече се включва с конектор, който е фиксиран в таблото и не се мъндахерца.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен