+ Ново Мнение
Страница 2 от 15
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 147

Тема: Подвижна електроцентрала

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това е засега, но след няколко дена ще има и още. Поръчал съм си и ремарке към буса и до 2 седмици ще е готово. Ремаркето ще може да товари едно голямо АТВ или няколко големи самолета. Дълго е над 2 метра, широко е почти 1.50 и е високо (с платнището) колкото буса.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Поздравления добре изглежда.
    Остава тентата!
    Последна редакция от sstoev; 05.10.2010 на 23:37.
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    45

    супер

    С нескрита радост очаквам да се появят все повече привърженици на хобито,

    намирайки в него не само забавление, а и начин на живот!!!

    Браво!

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Здравейте,
    Дано не оспамя темата, търся малък фотоволтаичен панел, който да осигурява заряд на оловен акумулатор 12 V/1,5 Ah, нужни са ми 5 - 6 бр.
    Благодаря Ви !
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  5. #15
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето ти сайт - световен лидер, който предлага малки соларни клетки и панели и акцесоари за тях:

    http://www.siliconsolar.com/solar-panels.html

    За 1.5Ah акумулатор ти трябва панел с напрежение на празен ход 14-15V и ток около 100-200mA.

    Например този (малко е слабичък): http://www.siliconsolar.com/15v-85ma...-p-500976.html
    Или този (малко е силен за твоя акумулатор): http://www.siliconsolar.com/oem-sola...-p-500978.html

    Ето този е идеален, но е тънкослоен (има по-голяма площ и по-ниско КПД):
    http://www.siliconsolar.com/flexible...a-p-16167.html

    Разрови Google с ключови думи Buy Mini Solar Panel и ще попаднеш на огромно разнообразие от панели и сайтове.
    Росимир Матеев

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    4

    Ето и вносител от България http://www.solarpower.bg/
    Тянко Ковачев

  7. #17
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Тянко благодаря ти, линка, който си ми изпратил свърши работа !
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  8. #18
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Темата е много стара ама аз да си питам има ли някакво развитие по буса и още подобрения? Също и отоплението зимата как е реализирано на неговото парно ли се разчита, или допълнителна печка?
    От поне два часа седя и се чудя за моя бус дали да потърся една печка от каравана че последната седмица два дена на полето ми се отразиха доста зле в този студ, а за по час просто не си струва според мене да ходя.

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Едно кюмбе и комин отгоре...

    Сериозно - някои коли имат нафтови печки. Топлят доволно, стига да ти се занимава с инсталацията.
    Аз мисля, че собственото парно на бусчето е най-икономичния вариант за полево отопление. Всичко друго ще излезе по-скъпо. Виж колко е разходът на празен ход и направи изчисления. Вероятно нафтова печка (за кола) ще гълта малко по-малко.

    Вариант две - печка от ЗАЗ-ка. Бензинова е, гълта максимум 400ml на час при постоянно включено. Но температурата на изходящия въздух е 80 граудса... почти невъзможно е да я изтраеш постоянно включена.
    Недостатък - трябва да правиш още една горивна система (резервоар, тръби). Печката върви с помпа.

    Вариант три - газова печка - отоплител от руския пазар за 10 кинта. Надяваш я върху малка газова бутилка и топлиш, та пееш!!!


    Говоря за това:






    С една стандартна бутилка ще се топлиш цял месец, ако дневно я ползваш по 2-3 часа.

    Предимство - стопля ВЕДНАГА, друго предимство - безбожно евтино решение. Недостатъците са, че трябва да внимаваш да не го лашкаш много, защото керамиката е крехка и се чупи лесно. Друг недостатък е, че все пак е газ... Ако се спреш на този вариант (аз бих избрал него), гледай да е със "сензор" за кислород. Опасността от теч на газ не е толкова голяма, колкото изчерпването на кислорода в малки пространства.
    Георги Русинов

  10. #20
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Май май парното на самия си бус идва най-изгодно и практично. Гори ми около 6 на сто при средно натоварен двигател на дълъг път. Идея си нямам колко ще изгаря за няколко часа на тихи обороти, но поне няма да пипам нищо. 3 месеца студено време са около 7-8 дена на поляната максимум, колкото и да гори тази зима ще си е от неговото парно отопление.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен