+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 19

Тема: Поддръжка на форума

  1. #1
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Поддръжка на форума

    Имам 2 забележки!
    1-вата е че като пуснах тема излиза с времево забавяне на статистиката в дясно.
    2-рата като цитирах нещо поста ми не излиза като нов :?
    Илко Щирков Варна

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Статистиката на форума в дясно не се обновява веднага, а на всеки 30 минути.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Да използвам темата и аз за един въпрос:
    Защо не работи търсачката? Каквато и дума да пиша - няма намерени резултати!
    В разширено търсене се появява това, със странни символи:

    Click image for larger version

Name:	Search.JPG
Views:	1321
Size:	51.6 KB
ID:	1448
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    В софтуера на форума има един голям проблем, който не е разрешен и до ден днешен - форума е Beta версия на VBuletin 4.0. При тази версия има проблем с CodePage и въобще с кирилицата. Натроен е някакси да работи, но в SQL сървъра не са правилните кодови таблици за кирилица. Правихме опити да го пуснем в Cyrillic Wиndows-1251 или в UTF-8 (16 bita), но при тези кодови таблици става още по-голяма какафония с кирилицата.

    При това положение решихме да изчакаме да се появи стабилна версия на VBuletin 4.0 и чак тогава да я купим и да направим най-важното - прекодиране на всички постинги до момента във вярната кодова таблица - Windows 1251 или UTF-8. Засега изчакваме.

    Иначе проблема е във функцията Sort. При нея, за да се извърши вярно сортиране, е необходимо CodePage да е вярно. Към момента това не е така. А при грешно работеща функция Sort не работи нито една функционалност на форума, която е свързана с индексиране и/или търсене.

    Извиняваме се за този проблем, но към момента сме безсилни да го разрешим. Живот и здраве VBuletin да си оправят проблемите с кирилицата и тогава веднага ще прекодираме всичко написано до момента и тогава търсенето ще заработи.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравей Матеев,
    Има проблем с личните съобщения - не получавам изпратени до мен. Моля те погледни дали има някакъв бъг за оправяне.
    Благодаря предварително.

    P.S. Пристига копие на мейла ми, но не и във форума.
    Последна редакция от nickarsow; 17.10.2010 на 14:27.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Потърсих те на скайпа. Потвърди ме и се обади, за да направим няколко експеримента. Иначе прегледах настройките ти и всичко изглежда наред.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Имам предложение към администратора.
    Според мен ще е хубаво в раздел хеликоптери поне темите хели клас 250,450, 500.... да са винаги най отгоре като важни.Или тези който засягат дадения клас. Понеже хубава тема като :"клас 450"отиде на втора страница, а най отгоре на първа стои темата : "номера" и доста подобни теми.Доста безотговорно ми се струва това.
    Така един нов посетител на форума, заинтересуван от хеликоптери ще се натъкне на темата най отгоре ще я прочете и от там на татък сами може да си правим изводи.
    Николай

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Засилих се да фиксирам темите, които винаги да стоят на заглавната страница, но се сблъсках с проблем - коя от всичките теми за 450 да направя най-важна?

    Не е ли по-добре да отворим чисто нови теми за всеки един модел хеликоптер, към който има интерес, и в бъдеще писанията по него да са само в тази тема. Нещо повече - със задна дата мога в тези важни теми да прехвърля и постинги от други теми. Само че все пак кажете следното:

    1. Как да се казват тези важни теми, заковани на първата страница. Все пак трябва да има някакъв общ стил в заглавието.

    2. От кои теми кои постинги искате да прехвърля в закованите теми?
    Росимир Матеев

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Аз мисля, че ще е добре да се заковат: електро , двг.(В тях ,ако може да се подредят по класове.)Както и другите важни: стабилизиращи системи , флаибар лес и информацията за предстоящи сбирки....Хубаво е да си има и една играчки.Така Всички теми от рода : хелп,от къде сос.....ще си отминават с времето на зад , след като авторите им са си решили проблема.
    Примерно в закована тема електро,и в закованата под тема клас 450 могат да бъдат всички теми свързани с клас 450.
    Ако технически е възможно ще е доста по-удобно за някой гост да достигне до информацията която търси, или съответно да почне да споделя своя опит.
    Николай

  10. #10
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Някой знае ли за тази функционалност на форума?

    "http://modelist.bg/forum.php?language=..."

    http://modelist.bg/forum.php?language=ru
    http://modelist.bg/forum.php?language=en
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен