+ Ново Мнение
Страница 2 от 10
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 95

Тема: Скоростни автомодели

  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Снимките по-горе са на Плевенската писта.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    Re

    Любене,
    На всички ни е ясно че интереса клати феса.Та кой,как и защо е заинтересован федерацията да съществува в този си вид е много интересна тема.
    Както обикновенно нашето общо събрание ще се състои през февруари след като всички документи за тази година са внесени в ДАМС без никакъв дебат с клубовете.На всичкото отгоре никой не знае какви ще са предложенията за промяна в устава и относно избора на нов председател на УС.
    Стана традиция на общото събрание да се предлагат и да се приемат противоуставни решения типично по български.Да не говорим че ръководните органи от ДАМС изглежда нямат представа как се развива нашия спорт в последните доста години и както повечето монополни организации предлагат готов документ за подпис без право на коментари-или подписваш или ти взимат лиценза и пари нема.
    Много ми е интересно какъв ще бъде доклада на УС относно тия 4000 лева за скоростните моделисти което е половината от бюджета на федерацията.Аз все се надявах че отчетите ще бъдат пратени до клубовете за да се обсъдят и да се излезе с предварително обмислени предложения-но не би.
    За съжаление-нищо ново под небето наше...

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    изненада

    Току що прочетох имейла на Владо Янков свързан с отчетното събрание на БФАМС което ще се проведе на 21 02 2010г и съм възмутен от дъното на душата си от лъжите и глупостите изписани там от ръководството! Утре ще поместя и помиите а сега само ще ги изкоментирам защото нямам нерви за нещо повече! Та първата глупост 1000лв за Реп Първенство??? Много интересно къде ще се проведе при липса на писта за скоростни модели?Веднага отговарям АМИ НИКЪДЕ. Втора глупост 6000лв за световно в Австралия което забележете ще се проведе от 28 до 30 01 2010г? Как ли са се класирали нашите? Същото според календара на WMCR ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ ПРЕЗ ОКТОМВРИ 2010! И последното нахалство бих го нарекъл отчитат участие на ЕМ2009 в Швеция на колегата Конарски като същия участвува и плати таксата на федерацията от собствения си джоб. Няма да коментирам разминаването в информацията за класирането. Или може би моя добър приятел Улф Ек е станал българин защото на посоченото място от БФАМС се е класирал той!!?? Чудна работа как са пропуснали да отчетат българското участие в ГП на Унгария където пак имаше българи. Явно БФАМС все още си живее и по точно ръководството в лицето на др. Отнян Филипов и компанията му представлявана от др. Румен Мандов във времената на Социализъма когато никой не знаеше нищо освен предоставеното от тях! Ами наистина прекалявате господа другари. То беше 2007 то беше 2008? Операция наглите приключи в държавата България не дойде ли време да приключи и в БФАМС?
    Последна редакция от Metalstar; 16.02.2010 на 23:22.
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    Re

    Любене,
    По-добре отиди на събранието-тук няма кой да те чуе.То и там едва ли ще има кой но поне ще видиш за какво става въпрос на това отговорно мероприятие.
    То и проекта за календар е за 2009 та година ама нейсе...
    Уж половината бюджет беше за скоростните а то се оказва че целия бюджет е похарчен за състезания само във Враца.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    изненада

    Пропуснал съм че и Европейското е обявено за дати на които никога не е провеждано т.е. 06-08 август 2010г. Откакто съществува ФЕМА Европейско се провежда последната събота и неделя на юли или първата събота и неделя на август! Това е! Всичко което прочетох в така наречените проекти са абсолютни глупости родени в мозъка или на пиян или на човек далеч от реалността. Владо моля те помести файловете във форума защото аз нямам толкова познания да видят хората за каква БФАМС става въпрос и ако някой види лъжа в написаното от мен готов съм да се извиня пред всички! Колкото до това кой къде и как ще ме чуе или не предпочитам да си кажа мнението и мъката за скоростните модели тук а не да ходя на крака при разни дюмбели чак във Враца. Има един посетител на този форум който всеки божи ден го посещава и със сигурност ще информира Политбюро на БФАМС за написаното от мен. Още веднъж най отговорно заявявам в качеството си на председател на секция Автомоделизъм в СМК Габрово че моя крак няма да стъпи във Враца за поредната гавра с автомоделизма сътворена и режисирана от ВФАМС т.е. Врачанска федерация по .........
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    Re

    Едва ли си очаквал Огнян да се промени или пък да вземе да чете устава не както дявола евангелието.
    А в устава пише:
    --------------------------------------------------------------------------------------
    Глава IV
    Имущество и финанси
    Чл. 35. Сдружението формира приходите си от:
    1. Встъпителни вноски.
    2. Приходи от членски внос.
    3. Спонсориране и дарения от физически и юридически лица и други подобни, разрешени от законите в страната.
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    А в отчета на контролната комисия която трябва да следи за спазването на устава пише:
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Г. ПРИХОДИ ОТ ДАРЕНИЯ, ЧЛЕНСКИ ВНОС, ЛИЦЕНЗИ :
    - лицензи - 4060 лв.

    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Та ако и това не е грубо погазване на устава здраве му кажи.Спонсорирането и даренията доколкото знам са доброволни а лицензите са ДОБРОЗОРНИ.Щели да ни подреждат по-добре на стартовете-ами нали за това плащаме на организаторите такса правоучастие.
    От отчета не става ясно каква е заслугата на федерацията за участията в чужбина-явно няма такава освен че съществува по документи.
    Предната година пък се стигна до подмяна на част от протокола на общото събрание защото бяха написали ЛИЧЕН ЧЛЕНСКИ ВНОС което пък е едно от абсолютно неграмотните решения на събранието.Та беше подменено с ЛИЧЕН ЛИЦЕНЗ-също неграмотно и противоуставно?!!!!!
    А в новия бюджет пък е заложен приход от членски внос 5000 лева/без да се споменават лицензи/-дали клубовете ще станат 50?Това ще да е като революция в масовизацията на спорта...Това което чета в документите е тенденция за намаляване на клубовете в докладната записка на др.Филипов.
    Едно време имаше голяма офанзива да се регистрират клубове щото ще има много пари и за да можеш да получиш от тях трябва да се регистрираш.Похарчихме някой друг лев за тая работа пък то се оказа че пари няма ами пък трябва и да плащаме членски внос без да получаваме нищо насреща-който не плаща-анатема!
    Темата е безкрайна ама да изчакаме да прочетем протокола пък ще коментираме пак.
    Последна редакция от Владо Янков; 18.02.2010 на 22:23.

  7. #17
    Потребител Аватар на RCmodelist
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    54

    Всичко това идва да ни покаже каква не трябва да е БФАМС. Все примери за това как не трябва да се действа в една бъдеща БФАМС.
    Иво Балчев

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    Re

    Очакваме революция в масовизацията-всеки българин-ЛИЦЕНЗИРАН АВТОМОДЕЛИСТ!

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    гр.Карлово
    Мнения
    2

    БФАМС Преди и сега

    Здравей Любак някога наистина бяхме едно задружно семейство но сега не сме се виждали с тодини.Опитах се две години да бъда Главен съдия в RC моделите но там нещата не са каквито бяха и изглежда че по богатите определят правилата.Останаха ми само красивите спомени от националния отбор.Поздрави Марин и братя Керчеви
    Георги Дончев

  10. #20
    Наблюдател Аватар на Спортен клуб "Моделисти"
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22

    Quote Originally Posted by Metalstar View Post
    Помествам две снимки от времето когато автомоделистите в България не се деляха на RC моделисти и скоростняци а също и на наши и ваши, а бяхме единни и задружни. И наистина бяхме БФАМС за разлика от сега!!! А ето и две снимки от прекрасно изглеждащата и единствена писта за скоростни автомодели в България и по точно в Техникума по автотранспорт в Плевен! Наистина прекрасна гледка ! Как Ви се струва господа от БФАМС добре ли изглежда след всички обещания на гн. Филипов да възроди скоростните автомодели в България?! Аз мисля че не изглежда добре при положение че на такива писти скоростите са над 300км/ч и си е просто авантюра да се провеждат каквито и да било стартове на тази единствена писта а както видях в новия календар на БФАМС пак е заложено Реп. първенство обречено на провал! Ако някой може нека ме опровергае с аргументи макар да съм сигурен че такива няма??????
    То добре че пистата е в двор на училище,иначе до сега можеше да е кооперация,бар или бог знае какво.
    Не изглежда добре,но е по-добре от нищо.Сигурен съм,че с малко усилия и желание може да заприлича на писти,като в Естония или Швеция.
    СПОРТЕН КЛУБ "МОДЕЛИСТИ"-ПЛОВДИВ

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен