+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 23

Тема: Сгъстен въздух, или с какво да захраним аерографа!

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Сгъстен въздух, или с какво да захраним аерографа!

    Боядисването е важна част от моделизма и затова мисля, че темата ще е интересна на мнозина. Може да давате мниния и въпроси за всичко, свързано с боядисването.
    Та за въздуха. В Моделистика колега питаше за това и реших да пусна темата.
    За тези, които работят с аерограф, подходящ компресор е хладилен или от климатик. Плюсовете са малък шум, проста конструкция, достъпни материали. Недостатък е малкият дебит.

    Какво ни трябва?
    Компресор, за предпочитане по - мощен, поне 250 W. Най - добре от климатик. Аз имам 1500 W, работи като змей и може да захрани бояджийски пистолет с дюза 1 мм.
    След компресора се слага маслоотделител, защото инак маслото ще прави много бели. По - нататък ще покажа скици на всичко.
    Въздухът от компресора излиза на тласъци и затова ще трябва и ресивер. Той служи и като акумулатор, ако консумацията е по - голяма от дебита на компресора. За тази цел става всякакъв съд, който издържа на налягане поне 16 А или Бара. Колкото по - голям, толкова по - добре.
    Ресивера трябва да има предпазен клапан. Става преработен от бойлер.
    Последна редакция от muns; 21.04.2010 на 20:30.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    От приятели знам, че за пръскане с аерограф, вместо въздух може да се използва пропан-бутан. Една малка бутилка с газ стигала за около 3-4 корабни модела.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Mи ако се взривиш?!!!
    Става в въглероден двуокис, пръскал съм веднъж един калник, щото спря тока.
    Последна редакция от muns; 18.04.2010 на 13:20.

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    От приятели знам, че за пръскане с аерограф, вместо въздух може да се използва пропан-бутан. Една малка бутилка с газ стигала за около 3-4 корабни модела.
    Опа и задължително в затворено помещение
    Мога да дам и по тъпа идея.
    Защо пък да не ползваме метан тъкмо ще е по сигурно че белята ще стане.
    Анатоли Бовянски
    София

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Естествено, че ако ще излолзваме леснозапалим газ, ще трябва да пръскаме или на открито или в добрепроветриво помещение. Също така, трябва и да се внимава.
    Неделчо Брънчев

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Това е конструкцията на маслоотделителя:


    Въздухът влиза тангенциално и маслото полепва по стените. Фунията в горната част не е задължителна, ако съда е по - голям. Аз на корпуса на компресора съм направил отвор за доливане на масло и в него влиза това, което се точи от дренажа.

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ресивер

    Ресивера е добре да е по - голям. Така ще има повече въздух, а и компресора ще включва по - рядко, ако е с пресостат. За тези двигатели честото включване не е полезно. Също вклячването под товар, затова между компресора и маслоотделителя се слага обратен клапан.
    Подходящ съд за ресивер е бутилка от фреон или някаква подобна.Трябва да издържа на поне 16 атм налягане. Става съд от бойлер или от автогазова уредба. По автоморгите се намират доста евтини, а налягането, на което издържат, е доста над възможностите на компресора.
    Препоръчвам ресивера да се монтира вертикално. Въздухът да влиза тангенциално, както в маслоотделителя, на височина около 1/4. Изходът е в горната част, там се монтира и предпазния клапан.
    Той може да е от бойлер или специален регулируем.

    ПО ЛИНИЯТА НА ВЪЗДУХА ОТ КОМПРЕСОРА ДО РЕСИВЕРА НЕ СЕ ПОСТАВЯТ СПИРАТЕЛНИ КРАНОВЕ!!!

    Това, което препоръчвам, е мое виждане за конструкцията, изпитано на 3 изработени от мен агрегата. Двата са на мой приятели.
    На единия първия компресор беше крачна помпа за кола, ресивер му беше гума от кола с 2 вентила, а жена му помпеше, докато тoй ръси!
    Последна редакция от muns; 18.04.2010 на 21:07.

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Влагоотделител

    За добро боядисване тябва сух въздух. Това се постига с добър влагоотделител. За боядисване на коли ползвам влагоотделител със силикагел. Пробвал съм най - различни и от този съм най - доволен.
    Прдставлява метален цилиндър, в който е силикагела, метална мрежа в двата края и филтър от няколко ката чорапогащник, за да не излизат зрънцата. Работи перфектно, като от време на време се вади силикагела, за да се суши. Него съм го сложил в торбичка от чорапогащник, за да не се пръска.
    Влагоотделителя поема и маслото, което евентуално е минало през маслоотделителя.
    Това обаче не означава, че може без маслоотделител!
    Последна редакция от muns; 18.04.2010 на 21:08.

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    А от къде взимаш този силикагел и каква му е цената?
    Аз имам компресор от стар хладилник и ми върши идеална работа както за вакум помпа, така и за компресор за аерографа. За ресивер използвам бутилка от фреон.
    Неделчо Брънчев

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Силикагела ми е от много отдавна, когато го слагаха в опаковките на електрониката за промишлеността. После го замениха с торбички негасена вар, за по - евтино...

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 20:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен