+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 2 от общо 2

Тема: Проблем с хели "Pantoma"

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    2

    Проблем с хели "Pantoma"

    Здравейте асове :)
    Случайно ми попадна въпросният модел RC хели.Беше повреден-при първо включване,директен краш в земята.Двата пеньона на витлата към валовете бяха разцепени и се бяха разпаднали.Измерих ги и ги поръчах,заедно с нова батерия(с малко по-голям ампераж от оригинала) и машинката литна.Изключително послушна и пъргава-зависваше на място почти неподвижно!Карах си го в къщи и от време на време ставаха издънки,но нищо сериозно.И в един момент,нещо му стана.Не отговаря на командите"напред" и "назад".Още при включването и издигането, кара леко на "задна" :) Машинката е 3,5-канална,всички други команди си работят(нагоре,надолу,ляво,дясно).Командите "напред-назад" се подават от управлението (поне диодите присветват при наблюдение с камера).Мислех че е от сервото,което командва долното витло-захраних двигателчето с автономно захранване-работи си.Прегледах обстойно витлата и флай-бара,няма отчупени парчета или повредени щанги и чопчета или липсващи винтчета.От както се появи проблема,мисля че се появиха доста силни вибрации,май преди не беше така.Нещо може ли да се направи или командващата електроника е сдала багажа?Доста четох из форума,но не попаднах на решение.Ще се радвам,ако някой предложи съвет,малкият дявол много ми допадна :) Name:  HELI.jpg
Views: 821
Size:  104.1 KBName:  HELI 1.jpg
Views: 889
Size:  112.7 KB

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    2

    Намерих причината-долният витло,което движи машината напред-назад,има една скоба,която го придържа към оста.Много финно е спукана и витлото вибрира и има мъртъв ход(1 см.във вертикала).Не знам как се нарича тази скобичка и едва ли някъде я има като резервни части.Тя и машинката е малко нещо уникална с тази променлива геометрия на опашката в полет!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 13:00
  2. "Карибски пирати"
    от steysi_gb във форум: Други плаващи модели
    Replies: 5
    Последно мнение: 25.04.2011, 23:59
  3. Акумулатори за класове" М"
    от steysi_gb във форум: Радиоуправляеми модели
    Replies: 12
    Последно мнение: 24.03.2010, 11:07

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен