Визуализирани са от 1 до 10 от общо 83

Тема: Як-54 3D - втори шанс

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Сглобих този модел преди повече от 7 години. ARF на вече несъществуващата Will Hobby. Той беше направен след краша на GeeBee и получи неговия двигател - 20 кубика, 4 - тактов.
    По онова време нямах възможност за по-мощен. Имах много голямо желание да го оборудвам с 30 кубика 4-тактов, но за съжаление не успях. 20 кубиковият идваше малко слаб и определено не ставаше за 3Д, но моделът летеше много приятно и послушно.
    Преди две години, в рамките на два дни счупих два от любимите си модели. Есенните пориви и дългото време, през което не бях карал си казаха своето. И двата модела се удариха по един и същи начин: точно преди кацане изгасях двигателя по-рано от необходимото. Внезапен порив ми попречваше да изляза на пистата и кацах 20 сантиметра встрани. Колелата задираха в неравния терен и моделите забиваха нос.
    Пораженията не са кой знае какви. Поради липса на време бях решил да подаря моделите на някой от приятелите ми, на който му се занимава да си ги оправи, но никой не ги пожела.
    Е, дойде времето да се заема аз. Започвам с Як-а. Ще го превърна в истинско 3D бижу, какъвто и трябва да бъде.
    Ще компенсирам фака, че е конфекция (макар и в силно ограничен тираж) с творчество. Най-вече в двигателя. Ще монтирам двигател от резачка, който показах в темата за Edge 540.

    Enjoy!




    Започвам!

    "Суровината" или иначе казано изходният материал от който трябва да се получи мотор:




    Направи ми впечатление, че този мотор е по-различен и по-качествен. Цилиндърът има няколко ребра повече и задната им част е с увеличена площ:




    Отвътре нещата също са различни. Има две допълнителни подпори срещу задиране на сегментите, а каналите са по-широки:



    Следите от хонинговането са доста по-отчетливи. Горивната камера ме изненада силно. За нея ще стане дума по-късно.



    Буталото също има разлики. Лагерът ме впечатли:



    Моторчето работи общо около 5 часа на място... а буталото, цилиндърът и сегментите дори не са чули за това:



    Последна редакция от ajcinema; 17.04.2017 на 19:30.
    Георги Русинов

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен