+ Ново Мнение
Страница 5 от 9
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 83

Тема: Як-54 3D - втори шанс

  1. #41
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Ако добре виждам решението за аспуха- харесва ми. При мен подобна схема в сравнение с олекотен (отпушен)стандартен заглушител вдигна оборотите с 250. За шума -не ми пука,никой не го мери.

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    На мен не ми харесва много. Гофрето ще пречи на потока... но това ще проличи при тестовете. Шумът няма да е силен. Гофрето разбива много добре високите.
    Спестявам тегло в носа и това е предимство. Винаги мога да монтирам другия. Монтирах и запалването.













    Ще отрежа излишната дължина на тръбата след като поставя капотажа окончателно. Това ще е утре.
    Георги Русинов

  3. #43
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Аз го правих с тръба на 16мм вътре и рязах докато нямаше разлика с и без тръба в оборотите под товар.Шума е приличен и разликата без тръба и с нея е осезателна.

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Идеята за гъвкава тръба имам от години, но преди месец случайно намерих подходяща тънкостенна. Тръбата е изключително лека и здрава. Целият ауспух без присъединяването тежи в готов вид 30 грама. Тук вече имам няколко момента, за които се колебая. На теория колкото по-голям е вътрешния обем на ауспуха, толкова по-добре работи двутактовия мотор. Обаче този обем не може да е прекалено голям, защото няма място. Затова смятам такъв обем, който да е на ръба на оптималния. За да променя дразнещия високочестотен звук, поставям първичната (входяща) тръба под 80 градусов ъгъл спрямо насрещната стена, в непосредствена близост до втора стена. Така всички високи честоти се поглъщат и разпадат. Остават само ниските.
    Фабричният заглушител върши подобна работа, но там ефектът се постига чрез малки отвори и прегради. Това е по-неефективен метод, що се касае за тегло. Фабричният ауспух има твърде малък обем и е доста "запушен". Аз използвам пречупване на звуковата вълна, което води до намаляне на нейната мощност. Оставям почти без промяна ниските честоти. Звукът е по-басов и на мен ми харесва. Освен това ниските честоти се чуват по-добре на по-далечна дистанция. При повече модели във въздуха аз искам да имам постоянен звуков контакт с моя.

    От тук насетне влизам в едни теоретични глупости, които нямат ясен и категоричен отговор. Дали гофрираната тръба пречи на потока на газовете или допълнителната й площ и съответното охлаждане ги свива и така улеснява излизането им е въпрос по-стар от света. От една страна гладките стени би следвало да улеснят потока на флуида, но от друга страна гофрираните зони са пълни с флуид и той се движи по гладък себеподобен пласт.
    Сред мотористите има модна тенденция - увиват изпускателните тръби с азбест. Теоретичната обосновка е, че така запазват изходящите газове горещи и с по-ниска плътност. По този начин подобряват дебита. От друга страна изстиващия газ се свива и би следвало да компенсира ниската плътност на по-горещия с по-малък обем...

    Аз ще постъпя (вече го направих) по най-глупавия начин. Измерих дебита на трите ауспуха (стандартен за резачката, правения от мен и гофрираната тръба) като използвах атмосферен въздух с възможно по-висока температура (колкото да не повредя дебитомера). Резултатите са възходящи по същата подредба... Затова най-напред ще монтирам тръбата, тъй като е най-лека и най-удобна за демонтаж. Ако не ми хареса, ще поставя първоначално замисления ауспух и точка. Ако тръбата се окаже добро решение - ще я приложа и на останалите модели (бъдещи и настоящи).
    Георги Русинов

  5. #45
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Споделям мнението ти.Високите се гасят със смяна на посоката, ниските с обем. Важното е да видиш с оборотомера кой е най-добър. Шума- майната му.
    Иначе теории много.Не си ограничен от шумомер,примерно 80 децибела на 10метра разтояние.

  6. #46
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Именно. Аз търся шума, не искам да го заглушавам. Целта ми е само да променя тембъра с по-нисък и да отведа газовете с възможно по-лек детайл. Все пак някакво съпротивление трябва да има. Иначе лошо.
    Георги Русинов

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    На финала съм. Започвам да кича вътрешностите:




    8 - 15 амперовия ВЕС:




    Батерията:




    Резервоарът:



    И останалите щуротии:






    Експерименталната тръба:

    Георги Русинов

  8. #48
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Хъба е друг- каква е причината?

  9. #49
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Адаптерът никога не е бил само един. Изработил съм 7 само за този модел. С различни дължини са, с различни тегла, диаметри и от различен материал. Накрая ще лети с два - според това кои витла подбера. Правил съм доста експерименти, които на този етап няма да споделя.
    Георги Русинов

  10. #50
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Виждам разлика в фиксиращите болтове. Сега са по малко- за това питам и също не е освободен по диаметъра като първия. Това няма нищо общо с дължината. Май се променя концепцията.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен