+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 22

Тема: Хоби технологии за свободнолетящи модели

  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Мнения
    7

    Поздрави за майсторската работа! С какво отделяш черупката за D-BOX от ютонга при вакумирането?

  2. #12
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    За мнозина да не кажа всичките моделисти това , че използвам ютонг сигурно звучи смешно и несериозно и то си е така реално погледнато но за хоби цели работи. Става доста бързо и достатъчно точно. Та да се върнем на въпроса. Първата черупка т.е. формовъчната или там както се казва преди същинската карбонова за Д-бокса я отделих с тава Рекламно фолио с дебелина 0.24мм не си носих шублер но го уцелих от първия път за късмет. Задължително с отделител. За другата черупка използвам или това дебелината му е 0.03мм използвам само прозрачната част която е 0.01мм задължително с отделител. Или това дебелината му е 0.04мм без отделител. Малко трудно се отделя заради повърхностната му структура но пък "финиша" на Д-бокса става по-добър според мен.
    Веселин Хайдутов
    Начинаещ моделист клас F-1-A

  3. #13
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Напредваме по малко. Ширината на надлъжника на центроплана е 8.8мм на 2.8 карбона отгоре е 0.95мм на 0.80мм отдолу 0.85мм на 0.70мм чупката е 2.8мм на 1.8мм карбона отгоре е 0.5мм отдолу 0.4мм.
    Веселин Хайдутов
    Начинаещ моделист клас F-1-A

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Мнения
    7

    Надлъжника с готови карбонови ленти ли го правиш?
    Валентин Асенов

  5. #15
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Използвал съм само веднъж китайска пултрузия за надлъжник на чупка, лента 10мм на 0.5мм. Заготовката стана и остана права докато не я процепих на две за двата надлъжника. Последва повтаряне на упражнението само че с мой си измислен пресован ламинат което завърши без произшествия.
    Веселин Хайдутов
    Начинаещ моделист клас F-1-A

  6. #16
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Започвам и най - лесната част. Балсата за ребрата много ми харесва човек не знае какви съкровища се крият в прехвърляния и неодобрен материал. Някой хора избират по шарка други по цвят трети теглят на кантарчета. Оказва се обаче че последния взима най- доброто. За тази профилировка съм ги гледал едно по едно на лампата общо 98 полуребра за двата центроплана и съм ги редил тъмно- светло, тъмно- светло.
    Веселин Хайдутов
    Начинаещ моделист клас F-1-A

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Мнения
    7

    Ребрата към карбоновия надлъжник с какво ги лепиш?
    Валентин Асенов

  8. #18
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    За първото и последното ребро използвам покси пол за останалите зелен супер бонд на локтайт, а за накрайник игла от спринцовка за по- малка капка. Кевларената намотка към ребрата е просмолена и изсушена предварително ако стане фал да може да се коригира.
    Веселин Хайдутов
    Начинаещ моделист клас F-1-A

  9. #19
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Малко да се раздвижим Ако някой случайно се зачуди защо са ми 4 магаренца за затварянето на Д бокса отговора е че след като направих някои сметки се оказа че "криво" крило с прав Д бокс не става. Те затова и специалистите ги затварят на стапела на крилото но на мен ми се видя трудно и затова реших да карам по лесния начин. Пък това другото приспособление е да мога да отворя черупката за да мога да вкарам "гребена" без да обера смолата от ребрата. Общо взето като за първо крило става добре засега.
    Веселин Хайдутов
    Начинаещ моделист клас F-1-A

  10. #20
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Успяхме и да ги затворим Станаха малко тежки но е нормално
    Веселин Хайдутов
    Начинаещ моделист клас F-1-A

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен