+ Ново Мнение
Страница 2 от 12
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Благодаря. Ще следя темата с интерес. Замислил съм нещо бензиново 27цц.

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Какво масло препоръчваш и в какви съотношения -разработка и после?

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Двигателите от този тип имат стотици разновидности. Произвеждат се от евтинджос градинска техника като тази до супер-напомпани машини за топ-пърформанс. Включително с водно охлаждане, резонансни тръби и всичко "как си требе".
    Основните неща, които спъват конкретния двигател са:
    1. Ограниченият дебит на всмукване.
    2. Ограниченият тайминг
    3. Огромният картерен обем.
    4. Горивната камера.

    Всичко това е направено умишлено, за да се гарантира дълъг живот при лоши условия. Същият тип двигател в топ-енд вариант можеш да го срещнеш с премахнати спънки:
    1. Доста по-широк карбуратор и засмукване чрез клапи ( не чрез буталото).
    2. CDI без лимит и/или без лимит плюс регулируем и дори програмируем тайминг. Кривата в последния вариант може да се коригира.
    3. Валове с "кръгли" противотежести - фрезовани или от два вида метал. Лек алуминий запълва обема..
    4. Сменяема глава.

    Разбира се, всичко това си има цена. Най-скъпите образци надминават хилядарка, дори две и се ползват за спортни покет-байкове.

    Имам такъв двигател, но цената му е неоправдана да го преработвам. Същите концепции се продават в моделарски разновидности, но както вече казах, ще ползвам най-бюджетния. Моделът е несигурен... Ако оцелее, ще получи подобаващ тунинг или нов мотор. Засега леко ще пипна този чрез по-добро пълнене, повече аванс и по-висока степен на сгъстяване.


    Маслотп, което ще използвам е IGOL PROPULS COMPETITION STS-R 2T.



    100% синтетично, естерно. Бездимно и с аромат на дъвка, когато излиза през ауспуха. Използва се в съотношения 3, 2 или 1%. Аз ще започна с 10%. Нищо, че е прекалено. Гарантирано няма да има фал. Маслото не образува нагар.
    Георги Русинов

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    От доста време не бях намирал нещо интересно тук. Поздравления за темата . За мен е интересно да видя какво ще извадиш от този мотор а не крилатата ракета . Мерил ли си колко тежат завареното парче , маховика и бобината. Относно маслото - това ли е по добър избор спрямо онова червеното което продават специално за резачките.
    Аз се опитвам да разваля един 26 куб. от стример но действам доста плахо спрямо това което правиш ти.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Имам такава резачка втора употреба без запалването. При желание мога да тия подаря за части ,ако нещо ти свърши работа.Въпросче- ще коригираш ли фазите и на какви стойности си се спрял-пълнене ,изпускане?

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by sevo View Post
    От доста време не бях намирал нещо интересно тук. Поздравления за темата . За мен е интересно да видя какво ще извадиш от този мотор а не крилатата ракета . Мерил ли си колко тежат завареното парче , маховика и бобината. Относно маслото - това ли е по добър избор спрямо онова червеното което продават специално за резачките.
    Аз се опитвам да разваля един 26 куб. от стример но действам доста плахо спрямо това което правиш ти.
    От мотора може да се извади много, стига човек да си постави само това за цел. Моята цел, обаче е моделът да литне...
    Завареното парче не внася тежест, защото то е отрязано преди това от капака и заварено наново с променен ъгъл. Довечера ще претегля целия двигател, барабар с крепежната планка.

    Относно маслото... "онова" в тубичките, което е "специално" за резачки е боклук на втора степен. :):) Не мога да кажа нищо повече. Вероятно ще срещна много привърженици на MOTUL, но пред фактите и боговете мълчат. В крайна сметка важни са резултатите. За мен това масло е номер едно сред маслата, които могат да се купят в България. Няма фалшификати поради няколко причини:
    Производителят е малък, с малък пазарен дял. Няма почти никакъв маркетинг и от десетилетия оцелява само и единствено благодарение на високото качество. Производителят е с дългогодишни традиции. Всъщност това са много фабрики от един регион във Франция, които преди десетилетия се обединяват и всяка се специализира в определен вид смазочен продукт. Маслото не е евтино, но не е и скъпо - струва 28-30 лева бутилката, в зависимост от магазина.

    Двигателите от косачки са от другия вид - с клапи. Там можеш да се заиграеш с материала и размера на клапите. По-добрата концепция за истискване на мощност.
    Георги Русинов

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Имам такава резачка втора употреба без запалването. При желание мога да тия подаря за части ,ако нещо ти свърши работа.Въпросче- ще коригираш ли фазите и на какви стойности си се спрял-пълнене ,изпускане?
    Много искам да коригирам фазите, но не мога. Цилиндърът е с хромно покритие, което ще се налюпи, ако реша да пипна...
    Засега ще сваля целия цилиндър с половин милиметър надолу и нищо повече. Ще пипам след първото запалване. За съжаление не мога да намеря подходящо витло. Двигателят е готов за тестове, но... нямам витло. :(

    В какво състояние е тази резачка? Имам интерес.
    Георги Русинов

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Systoqnie -izpolzwana,no i ne dobre syhranena.Wzimaj q -podaryk ti e.Помпата поне ще ти свърши работа.Витло имам -правил съм си го сам-може и да не ти хареса и може да ти е малко-16/5. Ако го искаш-подарък. Само ,че е за 4 болта и централен отвор около 20 мм. Фазите се бутат,но трябва да внимаваш-правил съм го. Вижhttp://www.newletoobam.com/engine-tu...age=2&sort=20a .Има голям ефтинджос. Ако проявиш интерес -търся си ортак за покупка.Искат мин. 300долара, а не мога да купя за толкова

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моторамата, която днес начертах и беше изрязана на лазер. Ще оползотворя тампоните от резачката:



    Георги Русинов

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Приготвих нови гарнитури от високотемпературен гамбит. Двойно по-тънки от оригиналните:



    Поставих новите лагери и семеринги и сглобих моторчето:



    С моторамата и помпата за масло се получи това:



    Остава да закача преработения карбуратор и да изработя изходящата тръба. Заглушител няма да има. Искам хубав звук.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен