+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 6 от общо 6

Тема: Хора помогнете с информация за пратки в митница

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    Хора помогнете с информация за пратки в митница

    Извън Евросъюза тръгва пратка на стойност 45 лв .
    Идва тук в Ямбол и почнаха мъките.
    Трябва да платя на БГ пощи 12лв за услуга да ме представят пред митница .
    Говорих с представители - някакви началници на митница - но и те горките не знаеха подробностти
    Казаха че мога електронно да подам документи и сам да се представлявам пред митница.
    Ама никъде не намирам в сайта им - линк за документи

    Моля ако някой може да ми каже какво да правя .
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Пратки от страни извън евросъюза на стойност под 30 лева не подлежат на обмитяване и ДДС.

    Пратки от страни извън евросъюза на стойност над 30 лева, но под 300 лева (грубо) подлежат на облагане с ДДС.

    Пратки над 300 лева подлежат на обмитяване.

    Ти попадаш във втората графа и следва да си получиш пратката в пощенския клон, а в митническия клон да платиш само ДДС, като удостовериш точната стойност с фактура.

    В по-големите градове това става в специален пощенски клон, който се води "Медународни пратки", където има представител на митницата.

    Сам се представляваш пред митницата като си извадиш ЕОРИ номер, за който се подава заявление и е безплатен. Но ти нямаш нужда от него, тъй като пратката ти НЕ подлежи на обмитяване!!!
    Георги Русинов

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    Благодаря за инфото .
    Аз това го четох преди семица - и като им обяснявам на тия от пощите - те казват че не можело и трябвало аз да им платя 12лв митнически документи + 3.5 лв услуга и така нататък.

    От Митниците клон в Ямбол - същото ми казват .

    Споделям че мога сам да си регистрирам - ама друга спънка - трябвало софтуер да имам -
    електронен подпис = 25лв + софтуер = 900лв :) голям смях от моя страна .


    Аз си имам Еори номер - като започнах с радио-управляеми самолети - от хоби сити ме хванаха и платих ддс - и тогава имам номер.
    Днес си поговорих с някакъв митничар от София ( но на този номер стигнах след 5-тото прехвърляне ) това ви е познато :) . Той ми каза същото като теб колега ( карах преди време самолетче ) - каза ми - отивам в митницата - с документите с които съм платил + лична карта и си плащам ддс .
    Не ми трябва регистрация в тяхната електронна система - защото съм физическо лице и е за лично ползване.

    А ако ония ме въртят наново - да му се обадя .

    Благодаря ти за отделеното време да седнеш и прочетеш темата и да споделиш важна за мен информация . Лек и успешен събота и неделя полетен ден :)
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    Ето реалната ситуация на случая :
    Вариант 1 - пощите те представят -> плащаш
    или
    Вариант 2 - фирма за митнически документи -> плащаш - повече.

    И днес повиших тон на по-високо ниво в БГ пощи - веднага ми казаха че можел съм да се представям сам:
    Дадоха ми и веднага квитанция CN23 - и с нея пред митници.
    За целта си правя регистрация в електронната система - трябва да имам електронен подпис ( на флашка ) , еори ( аз имам ) и подавам безплатно онлайн с номерче в митница - там казват къде да платя и си я взимам.

    Гледах 35лв ми е подпис за 1 година , и след като имам устройството - всяка година 12лв.
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    Нека админ да изтрие темата - явно не е било тука мястото - макар че много от вас пазаруват и може да са имали вземане даване с митниците .
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Колега, не разбирам защо да не е мястото на темата тук?

    Аз ти обясних съвсем точно какво трябва да направиш: да отидеш и да си вземеш пратката от пощенски клон, защото това е РЕАЛНАТА ситуация.
    Не знам защо се страхуваш да си потърсиш правата...

    Колкото да въртим и да сучем, не ти трябва нито електронен подпис, нито митническа агенция, нито изобщо да ходиш в митницата.

    Все пак у нас има действащи закони, а и сме в Европа. Можеш спокойно да отидеш там, където са те пуснали по пързалката, да обясниш, че ТИ си човека, който им плаща заплатите и да си потърсиш пратката, заедно със съответната компенсация за забавянето.

    Приключвам с тази тема!!!
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Информация: Организация на темите във форума
    от Administrator във форум: За форума
    Replies: 0
    Последно мнение: 19.01.2010, 18:02

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен