+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 11

Тема: Дайте ми идея!

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Дайте ми идея!

    Здравейте, колеги!

    Време е да се поразмърдаме.

    Реших да започна активни моделарски и технически занимания, за да раздвижа малко форума. Ще се радвам, ако лекия тласък провокира и останалите колеги да са по-активни.

    За начало, след 3-годишна летаргия, започвам с нещо леко за раздвижване на мозъка.

    Дайте ми идея какво да направя от това двигателче:
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	DSC_0032.JPG‎
Views:	1275
Size:	105.4 KB
ID:	7041  
    Георги Русинов

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Направи кола (карт) на детето.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Има готови АТВ-та и колички за деца на символични цени. Идеята е по-различна. :)
    Георги Русинов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ето и останалото оборудване: компактно крайно предаване и резонанс със заглушител:
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	DSC_0038.jpg‎
Views:	983
Size:	98.5 KB
ID:	7042   Click image for larger version

Name:	DSC_0043.jpg‎
Views:	915
Size:	114.1 KB
ID:	7043  
    Георги Русинов

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Не искаш автомобил.Направи корабен модел. Поне 2м ще хване.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    В една друга тема бях споделил идеята си за хибридно превозно средство.
    Велосипед с два двигателя - единият електро, а другият ДВГ.
    Минаха близо 5 години откак се роди тази идея и се реших да я осъществя. Донякъде бях изгубил смисъла й заради двигателите и по-точно ДВГ - те са ми слабост, но евтините велосипедни двигатели, които се предлагат имат доста недостатъци - тромави, тежки и с уж "лесно" присъединяване, което, обаче, все по-малко взе да ми харесва. Скъпите 4-тактови варианти не си оправдават цената...
    Изненадващо попаднах на това моторче. То се влага в покет-байкове и е изненадващо мощно. Тежи само 3 килограма, има си принудително въздушно охлаждане, пулстартер и богати възможности за присъединяване - както на монтажа, така и на зацепването. И най-вече центробежен съединител, който почти няма механични загуби, за разлика от стандартния полусух, с който идват велосипедните моторчета.
    Може да бъде монтирано на задна или на предна капла. Може да се монтира дори на електро-капла. Мощността е сериозна, а изпълнението (макар и китайско) никак не лошо. Технологията е ААС - алуминиево бутало с два сегмента и хромиран алуминиев цилиндър-глава. Това означава еднакви топлинни разширения на двойката, което е просто чудесно.

    Сега трябва да намеря подходящ сгъваем велосипед. Донякъде ме хваща яд - миналото лято в Метро предлагаха електрически велосипеди на сносни цени - между 900 и 1200 лева. Много се колебаех, но накрая реших да се откажа. Причината беше, че най-скъпите бяха с читаво окачване и рамка, но без аксесоари (багажник, калници и т.н), а евтините бяха с всички аксесоари (които между другото никак не са евтини, ако се купуват отделно), но със скапано окачване и рамка.
    Както и да е. Ако това лято се появят отново, ще взема едно и... идеята ще се реализира много лесно.

    Последното, което трябва да реша е дали ДВГ задвижването да е с верижна предавка или с ангренажен ремък. Напоследък работя с такива ремъци и съществуват много фини и елегантни решения.
    Едно такова ще покажа в темата за 3Д-модела от другата тема, за който в момента изработвам редуктор.
    Георги Русинов

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ще използвам тази тема, за да не правя нова:

    Днес, докато връщах старо желязо, на скрапярда намерих изхвърлено това:





    Беше в буца кал... поизбърсах го, довечера ще го почистя основно. Не върви да го хвърлям... Къде мога да го внедря?
    Георги Русинов

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Май никъде. Само микрометричния винт е ценен, но микрометри по за 30 лв. бол. Това прилича на някъкво подобие на механичен манометър.Поне това се вижда.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Митутойо е. Скъп. Мисля че устройството е за автоматична обработка или проверка на детайли. Има цилиндър и демпфер. Микрометърът действа като ограничител на хода на рамото, а демпферът го пази от резки удари и омекотява хода. На люлката има фиксаторни винтове за някакъв инструмент.
    Георги Русинов

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Скъп, ама в тоя вид?Иначе щом е на боклука явно са намерили алтернатива.
    Дано ти свърши работа, аз също бих го запазил,макар, че съм се заринал с боклуци.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 13:00

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен