+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 21

Тема: Въпроси от начинаещ,какво ми е нужно и колко ще струва.

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2014
    Мнения
    2

    Въпроси от начинаещ,какво ми е нужно и колко ще струва.

    Здравейте.Начинаещ съм.Искам да си зглобя модел който да управлявам с очила,също трябва да има и монитор така ,че и други хора да виждат това което виждам през очилата.Можете ли да ми кажете какво ще ми е нужно и колко пари ще излезе всичко?Трябва ми евтин вариант.Модела ще е такъв:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...Plane_ARF.html

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Ентусиазмът е много хубаво нещо , НО FPV не върви ръка за ръка с евтин вариант
    А този модел има склонност за влизане в свредел - бягай от него. Моля, поне прочети многото изписано за FPV във форума.
    Не си написал от къде си ? Така някой с опит от твоя район би могъл да ти помогне!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Накратко ще ти трябва модел които да лети добре с товар от поне 500грама, а по добрия вариант е с товар от 1кг. за да си спокоен като го товариш с оборудването-за под 200-300лв едва ли ще се получи добър носител.
    Оборудване като минимум:
    -Очила с ддс и мито може би отиват към 550лв. най-ефтините нови, а втора употреба е нож с две остриета малко.
    -Камера ще ти трябва нещо от рода на гопро-още поне 300лв., и тук втората употреба е нож с две остриета
    -Видеопредавател и видеоприемник-някъде поне 120лв
    -Малък тв нов е около 200лв., втора употреба може и за 30 да се намери може би
    -Записвачка на видеото примерно 70лв.
    -GPS трекер
    -Автопилот и телеметрия-от 200лв нагоре ако искаш да летиш веднага, и около 100лв ако искаш да правиш настройки 1-2 години и после пак да купиш такива каквито трябва.
    -Куфар и антени за наземната станция-пак е поне още 100лв.
    -Добро радиоуправление с голям обхват-от 200лв нагоре.
    -Усилвател на радиуправленито и антени-още поне 100лв.
    -Няколко батерии за захранване на това оборудване-поне 50-100лв.
    По принцип първо се почва с самолета и управлението и се лети визуално година поне докато да се научиш да го управляваш добре при различните метео условия. Излитане, кацане, фигури-иска се поне година, или две три за да минеш едно начално ниво и да си уверен че броя на излитанията ще е равен на броя на кацанията. Докато се мине този начален етап си трябват поне три модела и едно качествено Радио управление щото моделите се трошат лесно и бързо в началото, а с едно управление може да се лети по над 10г. и със над 10 различни модела.
    По принцип 99% от хората почват с най-ефтиното и се мъчат няколко години в настройки на ел.оборудването и рязане на депрони докато да разберат че за сериозния моделизъм се иска и сериозно оборудване. После след година две три се усещат какво им трябва и някои си купуват това което трябва, но се оказва че са се набутали дубал щото първо са купували ефтино и некачествоно по няколко пъти. Изведнъж виждат че за година или две са се оборудвали с поне 5-6 радиоуправления възможно най-ефтини дето за нищо не стават, и поне 10 ел мотора пак най ефтините и пак дето не стават за нищо И не на последно място остава и Българския манталитет "аз на този нема да вярвам чеки ся да си купя квото намеря за квито пари имам пък квото стане" и така некои хора летят с години като идеала им за моделизъм години поред си остава изолация тип бикслер и турниги .
    Според мене най-важното в моделизма е да не се бърза, да се купува само качествено оборудване и да се усвоява бавно и полека стъпка по стъпка. Примерно правим, или купуваме качествен модел с добри полетни характеристики който да отговарят на нивото и характера ни, и после в продължение на по месец се усвоява само по една фигура с него. За година или две се усвояват едно 10 фигури, излитане кацане, тоно, лупинг и свредел като основни и задължителни фигури се правят на всякаква писта със "затворени очи" при вятър до 8м/с. и чак тогава може да се каже че сме минали началното ниво и можем да продължим натам -тоест напред към още по качествени модели и оборудване който ще струват от 10-20к нагоре-примерно модел с разпереност над 2,5м. може би копие със турбина-поне 10 000лв., и РУ което ще струва от 2000лв нагоре.

  4. #4
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Gogo55 e прав за повечето неща,само не ми хареса това за идеала за моделизма турнигито и изолациите.Мога да кажа че някои хора се занимават с изолации не защото това им е идеала а от друга гледна точка.Ето визирам мен си,ако взимах европейска заплата едвали щях да имам и един самолет от депрон ,ама това че живеем в България няма да ми попречи да се наслаждавам на ФПВ летенето.Ето клип от изолация
    https://www.youtube.com/watch?v=lbUl...LLsklMLCvBTnnA
    ,ако незнаеш какво стои зад камерата как ще разбереш от какво е ,важното е че лети и се справя със задачата да носи оборудване и да лети във въздуха 1 час без да каца,а пък нека и да е самолет за 30 лв от фибран,е вярно оборудването по него е скъпо с това съм съгласен вече.Бих казал че за моделизма е всеки според възможностите......
    Даниел Георгиев

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    Gogo55 e прав за повечето неща,само не ми хареса това за идеала за моделизма турнигито и изолациите..
    Спор няма че всяка еда изолация може да преживее има няма 30 полета и после мяса на намачкана гъба. Поради тази причина тези който летят изолации често менкат моделите си, и вали гърми през няколко дена, месец или два се дялкат нова изолация. После нов модел нови чалъми, нови настройки-много загуба на време в полетни настройки и рязане на стиропори вместо в летене-затова го и написъх това с бикслера и турнигито. При един нормален дървен, или композитен модел ресурса е в пъти повече и това си има значение. Знам много добре че според нашия си манталитет "моето е най-убаво, а на другия е скапано" но все пак нека гледаме реално на нещата. Един иска да лети по над 10 часа на месец, друг иска да дялка изолации всеки месец вместо да си прави десетината часа полети през този месец в нормално летене. Въпрос на гледна точка.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2014
    Мнения
    2

    Благодаря.

    Благодаря.При окомплектоване на Предатор-а,обикновенно центровката се получава доста задна.При точна центровка и леки модификации по крилото сривните характеристики на модела са в нормите.Имам добра апаратура за управление.Въпросите са ми основно към видео системите,от тях не разбирам нищо.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 20:59
  2. Replies: 8
    Последно мнение: 22.11.2011, 17:17

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен