+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 18

Тема: Изолиране на контролер

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Изолиране на контролер

    Колкото и добре да е изработен и изолиран един модел, понякога се случва да попадне вода в спийд контролера.Някои колеги го потапят в лак/няколко пъти/, за да се предпазят от евентуални проблеми. Кой е наи -подходящия за целта ?Моето притеснение е породено от факта,че ако някъде има микро пукнатина и влезе влагата от там, много трудно би се изпарила......Все пак ще съм бладодарен ако знаещите споделят опита си...
    Станислав Христов

  2. #2
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Лака е добър избор 3/4 бани е добра идея
    Има и друг вариант със смола но недостатъка е че недай се боже изгори или му стане нещо голямо чекане ще е
    За това си мисля че лака е добър избор

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    17

    Лакирал съм контролери с яхтен лак/полиуретанов еднокомпонентен/ 2-3 пъти и не ми е създавал проблеми.
    Красимир Спасов - СОФИЯ

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето специализиран лак за печатни платки:

    http://constructor.bg/shop/product_i...53949cd34f2de2
    Росимир Матеев

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Контролера с охлаждане ли е, щракни му снимка. За изолиране от вода съм мислил обмазване със силикон. Има на Виктор Ренц един черен, който лепи по - здраво от обикновените, но се сваля по - лесно от лепилата. Аз го ползвам за гарнитури и съм много доволен.
    Има го по магазините за авточасти, тубичка 250 гр е около 10 лв.

  6. #6
    Наблюдател Аватар на nenovvv
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    31

    Обмазването със силикон върши работа, но за около година. После влиза вода покрай жиците.
    Ами какво да правим с приемника ? ....
    Най-добрия вариант (според моя скромен опит) е 50 см тоалетна хартия сгъната и поставена на транеца. И преди всеки старт се поставя нова. Приемника се слага върху акумулаторите, а реглера вертикално на дясната преграда пред рулевата машинка.


  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Аз също съм лакирал с яхтен лак и не съм имал проблеми. Два пъти пръсках с един лак подобен на показания от Матеев и единият път имах проблеми- влезна в лодката вода и контролера спря да работи, но после се оправи.
    За мен най-добрата изолация на контролерите и приемниците са презервативите, като използвам кабелни превръзки за затварянето им. Никога не съм имал проблеми.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    За презерватив не ми беше идвало на ум
    но е добър избор като се замисля май лак и презерватив е най добре

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Преди около два месеца потопих контролер двукратно в Яхтен лак Леко .... След около 30 старта мога смело да заявя-Доволен съм,въпреки ,че няколко пъти беше "качествено изкъпан"
    Станислав Христов

  10. #10
    Наблюдател Аватар на Juniur86
    Регистриран
    Jun 2010
    Мнения
    11

    Относно силикона бих се включил в разговора. Съществуват много, ама наистина много видове силикони, като се започне от акринните санитарните и се стигне до структурните силикони а от тях по колко под вида има няма да коментирам. Различните силикони са направени да се използват в разлини условия и за различни цели. За тази цел ( предпазване на контролери от вода) бих ви препоръчал следния силикон Марка: "Dow Corning" от серията 791. Издържа на температури от порядъка на 150С и нагоре със висока еластичност и добри залепващи свойства.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен