+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: Титаник ?

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2014
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    1

    Титаник ?

    Здравейте колеги, нов съм във форума преди се занимавах с корабомоделизъм и така ...

    Замислих да направя модел на титаник и ако някой има чертеж би ли го споделил с мен ще съм много благодарен

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Разград
    Мнения
    29

    Мисля, че на издателство FLY MODEL - 153 има хартиен модел на този кораб. Линка може да се изрови, ако не го намериш - ще го издирим. На сайта armourbook.com Ако помня беше М1:200 и доста детайлен. Естествено вместо хартия, може да се ползват други материали и да стане радиоуправляем. Също там видях на издателство HAYNES от 2011 год. книгата RMS Titanic 1909-1912 ( Olympic Class ) дават я 160стр. Има форуми, където на основата на хартиени издателства правят радиоуправляеми. Чертежи, мисля че имам 1-2 листа, които не включват цалата информация. Пусни на личен пощата си. За самия кораб исторически са го разследвали, че площа на руля е малка спрямо площа на подводната му част. За това трудно маневрирал - вероятно и при модела може да е така. Правилата разрешавали площа на руля да се увеличи до 1,5 пъти, но така няма ли да се наруши общата визия на кораба?
    Последна редакция от plamby; 18.03.2014 на 20:04.
    Пламен Иванов

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Разград
    Мнения
    29

    delete.....
    Последна редакция от plamby; 18.03.2014 на 20:11.
    Пламен Иванов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен