+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 2 от общо 2

Тема: Аз съм новак и има няколко въпроса :)

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2014
    Мнения
    2

    Аз съм новак и има няколко въпроса :)

    Здравейте, колеги!
    Нов съм в това уникално хоби. От много години искам да си купя хеликоптер (и не само). Както и да е...
    Попадна ми една машинка, не много качествена. Това е въпросният хеликоптер: http://xn--d1axu.com/-jaji/281--.html

    Беше доста изстрадал: мотора не беше балансиран и ядеше зъбите на главното колело, не беше настроена скоростта на задния ротор, антената беше разпоена и какво ли още не.

    Искам да Ви питам следното:

    - Трябва ли блейдовете да са стегнати или трябва свободно да могат да се движат (аз съм ги стегнал)?
    - Батерията на хелито е 600mha на 7,2 волта, трябва ли по-добра?

    Задавам Ви тези въпроси, защото след 4 дни борба едва успях да стигна до там, че съвсем леко да се опитва да се отлепи от земята, веднъж даже се вдигна на 4 см

    Бихте ли ми казало повече за този модел, ако го познавате и дали изобщо да се занимавам. Имам възможност да си закупя добра машинка, но ми е мерак да съживя този.

    Благодаря Ви предварително!

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    5

    Здравей, ето отговорите на въпросите ти:
    - лопатите не трябва да са стегнати много, защото се центрират сами когато се завърти ротора;
    - обикновено тези хеликоптери са с NiMh или NiCd батерия и в началото стават, но след време си губят повечето капацитет и се получава, че или полета е много кратък, или изобщо не може да се излети. Понякога това се оправя с няколко цикъла на батерита, но не разчитай на това :). Може да се смени с литиева батерия на 2 клетки с подобни размери, но не си струва.

    А сега мнението ми:
    От собствени наблюдения установих, че като цяло ресурса на този хеликоптер е няколко полета, след което пада от високо, чупи се и го захвърляш в някой ъгъл. Тази играчка не е модел и не може да очакваш от нея чудеса (все пак е само два канала). Кара се като асансьор - нагоре, надолу. Ако си се запалил да караш хели, потърси нещо от рода на V911, който струва около същата цена, но е 4 канален и напълно управляем хеликоптер, идеален за начинаещи. Разбира се е хубаво да покараш и симулатор, но за това е писано доста по форумите.
    Поздрави и успех в новото хоби.
    Въльо Вълев
    тел. 0879 313 088

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен