+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 36

Тема: Лепило

  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Quote Originally Posted by muns View Post
    За марката се плаща! Тези двете лепила са идентични, но бизона струва 25, а турското 7 - 8 лв.

    За пореден път ще подкрепя това което николай е показал. И двете марки съм ги пробвал и имама доста впечетления от лепилата. Бих казал че бизона е малко по-твърдо от турското, но пък си лепи блестящо. Преди време правих няколко крила от стиропор облечени с фурнир - мога да кажа че това е видът лепило за тази технология. попълва празноти, изравнява профила и ....... просто заема мястото което му предоставиш. ползвал съм го и за депронки - просто фантастиш здраво, леко, ефтино, мечта. А ако си изцапаш пръстите вместо да чакаш седмица просто когато лепиш си приготвяш лакочестителя (ацетон) на жената с памуче и нямаш грижи. Лакочистителя помага дори и да забършеш ако нещо е излязло извън детайлите от депрон. Ако се сетя още нещо ще го споделя.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  2. #22
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Искам да попитам, кое е най-подходящото лепило за залепяне на велкро към полимерка и към дъното на лодката? На скоро пробвах със самозалепящо се велкро-лепилото му е много хубаво, но след като се намокри не лепи въобще.
    Неделчо Брънчев

  3. #23
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Аз лично за тази цел използвам "свински опашки" като предварително съм залепил на подходящи места за дъното сплескани дуралови тръбички.... Прекарвам лентичката през тръбичката ,после стягам акумулатора и за следващия старт-нови "джаджи" ... не е типично за Габровци/набутвам се с "опашките",но велкро не бих използвал никога-когато най- не очакваш, те прецаква.......
    Неделчо, не искам да СПАМя темата ти ,но на велкрото може да разчиташ само за приемници.Поздрави:
    Последна редакция от steysi_gb; 10.05.2010 на 22:56.
    Станислав Христов

  4. #24
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Това със свинските опашки го знам, но не искам да го правя. Когато пусках моното, бтериите бяха залепени само с велкро и дори след всичките тези подскачания, гмуркания, блъскания и обръщания, не бяха мръднали. Използвах ето това велкро-http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9374
    Неделчо Брънчев

  5. #25
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ako не искаш със свински опашки, залепи велкрото с някой роднина на Хелметекс - а.
    Прома, Хелми, Хелмевект и от сорта. Общото е, че мажеш двете неща, чакаш да засъхне и слепваш.
    И за мен свинската опашка е по - надеждна.

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014
    Неделчо Брънчев

  7. #27
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...idProduct=7525
    Този каноколит се оказа много хубав за лепене на депрон и ЕПП. Също и цената му е добра.
    Неделчо Брънчев

  8. #28
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Някой ползва ли активатори а каноколитите?
    На скоро си поръчх два активатора
    http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...elerator_2._oz
    http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...elerator_8._oz
    Можете ли да ми кажете как се работи с тях, и за какви каноколити могат да се ползват?
    Неделчо Брънчев

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    5

    Quote Originally Posted by Andy View Post
    Здравейте всеки от нас се е замислял какво лепило да използва, според мен лепилото като свързващ елемент сигурно е най-важната част от самолета след двигателя, поне така мисля Аз. Появиха се много видове лепила - едно минутни, епоксидки и цианакрилни и много други. Но в повечето случаи тези които изискват повечко време, лепят най-добре, но не всички са леки и по-някога тежат. И моя въпрос е нека всички да споделя какво лепило ползват, кое е най-приемливото по-веригата тегло-време-здравина.
    Мисля, че за всеки ще е интересно. Защото както казах лепилото е много важен елемент за направата на един Модел.
    Здравейте,
    Аз работя с UNIVERSAL HOBBY of BISON - лепи чудесно депрон, стиропор .. подобно е на UHU POR но е по-добро ! Покривам двете повърхности с слой лепило, изчаквам 5-10 миниути ( според околната температура ) и притискам двата детайла и готово! Работи добре и ако го нанасяш с четка по фугите на слепвания материал - съхне по бавно и има склоност да образува мехури. Разрежда се добре с метанол и дава добър филм като лак, по аромат напомня добото старо "АГО" - това за по-възрастните моделисти

  10. #30
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    de_kata

    Някой ползва ли активатори а каноколитите?
    На скоро си поръчх два активатора
    http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...elerator_2._oz
    http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...elerator_8._oz
    Можете ли да ми кажете как се работи с тях, и за какви каноколити могат да се ползват?
    Оказа се че тези активатори действат на всичките ми налични СА лепила (това са около 10-тина ралични вида, закупени пак от ХК). Този активатор е страхотен. С него работата е удоволствие. Препоръчвам ви го.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен