Резултати от анкетата: Собствена изработка или Готов от магазина

Гласували
58. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Собствена изработка

    45
    77.59%
  • Готов от магазина

    13
    22.41%
+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 25

Тема: Собствена изработка или Готов

  1. #11
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    При мен, хубавото при правенето на модели е свободният избор. Правиш каквото си искаш и караш каквото си искаш, а не каквото има. Да кажем, искаш някакъв стар бомбардировач, който не се продава под формата на модел. Правиш го и вече си готов да бомбардираш даскалото.
    Последна редакция от denisista; 01.04.2011 на 21:23.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    КАЗАНЛЪК
    Мнения
    3

    Собствена изработка или готов

    Здравейте Колеги Авиомоделисти и любители на леката и ултралека Авиация . Със голямо желание искам да споделя Темата защото е много важна за изграждането на авиомоделизма и самолетостроенето в Република България . Аз лично съм за изграждането на собствен авиомодел защото по този начин човек сам доказва своята авиационна компетентност при конструирането на самолети . По този начин макар и трудно в днешни времена на пазарната конкуренция трябва да покажем на света че в Република България могат да се правят самолети и моделизъм от младите хора и че не само Китай и останалити велики сили са способни на това .

  3. #13
    Наблюдател Аватар на dancho1
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    43

    Собствена изработка или Готов от магазина

    по готино от това сам да си направиш не само модел а каквото и да било си е голееем кеф.................внимавайте за кво си мислите

  4. #14
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Ами да изразя и аз моето мнение.Да питам колегата Steff какво разбира под собствена изработка?Случайно съм попадал на клипчета в нета на разни "болни мозъци" които си изработват безколекторни двигатели собственоръчно -магнитопроводи , оси , статори , ротори.Ама не могат да си направят магнитите и си ги купуват включително лагери и медна тел.Значи пак не го е направил сам.А един друг беше направил 8 или 12 (не помня вече) цилиндров редови ДВГ с кобилички който не беше по дълъг от педя .И аз искам да си направя нещо от нулата , но това е свързано с много свободно време и средства.По един или друг начин всички ползваме готови продукти.Един колега в подобна тема ни беше разделил на моделисти и сглобимоделисти.Еми аз съм от вторите.Като се замисля над 98% сме такива по тази логика.Нищо лично към твоята анкета но тя в случая ме обижда до някаква степен.Какво значение има дали съм си купил или "изработил" модела?Не е ли по важна любовта ни към това хоби?Лично познавам човек който си направи планер с разпереност 3м. който лети чудесно , но той не може да го управлява.Той от кой е?
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тези който си купуват играчките не може да са моделисти, моделист като дума и като значение значи човек който взима материали, обработва ги с подходящи инструменти като ги прави вече да са готови детайли и след това сглобява тези детайли в едно цяло.Този които купува готова играчка просто я пилотира, управлява, кара, тоест вторите са пилоти при авиото, или карачи при автото казано най-просто. има голяма разлика между моделист и пилот примерно при авиото затова има хора които правят модели не не могат да ги летят, има хора който и правят и летят, има хора които само летят. Ей тези "малки" разлики определят кой какъв е. Примерно аз карам субару , сменям му свещите, маслото, гумите, даже чат пат и някои мъркуч, или генератора, или акумолатора, или крушката на фара,ама това не значи че съм автомобилна компания която строи автомобили субару . Затова има думички като "моделист", и "купи моделист" и всеки който е направил поне един модел от нулата, и също така е купил поне един готов модел като кит, или арф знае много добре каква е разликата между двете! Ако тръгнем да търсим под вола теле може да се изпишат хиляда страници и сигурно няма да е за сефте щото сме Българи и всичко знаем, всичко можем, и даже сме най-красивите, обаче на световните първенства нещо все липсваме и не можем ги стигнем нито руснаците нито американците след още поне 50 години , а модели като техните никога не е имало направени в Бг и едва ли скоро ще има .

  6. #16
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Тези който си купуват играчките не може да са моделисти, моделист като дума и като значение значи човек който взима материали, обработва ги с подходящи инструменти като ги прави вече да са готови детайли и след това сглобява тези детайли в едно цяло.Този които купува готова играчка просто я пилотира, управлява, кара, тоест вторите са пилоти при авиото, или карачи при автото казано най-просто.
    Gogo55 всеки път съм се възхищавал на твоите работи.АЗ например като теб няма да се хвана да чертая , режа и облепям модел.Но съм си купил готов модел на самолет в който някои работи не ми харесват и си ги преработвам в момента.Захванах се с една авто полусамоделка и заради нея си направих и други неща.Е аз от кои съм тогава?
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  7. #17
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by peturgp View Post
    Захванах се с една авто полусамоделка и заради нея си направих и други неща.Е аз от кои съм тогава?
    Ам дадох примера със моето субару, всякви ремонти съм му правил ама не съм фирма субару, или такава която прави автомобили нали.Трябва си отговориш сам ти модела аджеба от нулата ли го направи, или само го модна леко.

  8. #18
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Ам дадох примера със моето субару, всякви ремонти съм му правил ама не съм фирма субару, или такава която прави автомобили нали.Трябва си отговориш сам ти модела аджеба от нулата ли го направи, или само го модна леко.
    Еми аз се мислех за някакъв вид моделист ама щом съм си купил диференциалите и носачите значи съм си чист клиент.Колкото до колата и аз си сменям ангренажния , водната помпа и карета и т.н. пък не съм автомонтьор.
    Както и да е .Успех във всички начинания на всички колеги с това хоби
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by peturgp View Post
    Както и да е .Успех във всички начинания на всички колеги с това хоби
    И аз така мисля, важното е да ни доставя удоволствие и да си губим времето ефективно и с наслада за душата

  10. #20
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Сега се сетих за един друг форум където същата тема се дъвчеше известно време, накрая се стигна единодушно до решението че тези който купуват са "хобисти" защото това им е хоби и те си купуват играчките за да ги ползват по предзназначение и чат пат леко модват, а тази които правят играчките си сами са моделисти. Накрая всички бяха доволни! В крайна сметка на поляната всички сме "хобисти" защото там само ползваме играчките си , упражнявайки се в хобито си. Има и трети вид лудаци това са колекционерите-те купуват готови неща /играчки/ и ги нареждат да им се радват статично.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен