+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 15 от общо 15

Тема: Апаратура за начинаещи и не много напреднали

  1. #11
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Разбрано, след интервенцията и тест - ще докладвам!

  2. #12
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Уффф, нищо хубаво не чувам за тази апаратура, за момента упорствам, колкото да търгне и да ме изкара 1-2 излизания на поляната, ама все повече почва да клони на крах, въпреки старанието ми ..
    Половината канали, все едно са хванали Паркинсон ...
    Въпреки изпълнената препоръка, за инсталиране на кондензатор на някой празен канал на приемника, за филтриране на смущения и пулсации ...

    https://www.dropbox.com/s/wugrcrznbx...311_212603.3gp

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Нали беше на 27MHz ?Вземи излез извън апартамента и пробвай тогава.27MHz се шашка когато е вътре .
    Пламен Първанов

  4. #14
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Мерси, това внася малко надежда в положението!

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Малко по-сериозно по темата:

    Махаш всички неща от приемника (филтри и тям подобни глупости), подаваш му напрежение (около 5V е оптимално) и гледаш да му осигуриш постоянен ток. Шашкане на машинките става ако имаш проблем със захранването на приемника.

    Горещо ти препоръчвам да върнеш кабелите на потенциометъра в оригиналното им положение. Виж дали и тогава машинките трептят.
    Реверсът може да се осъществи със серво-реверсер, който можеш да закупиш буквално за стотинки от Хобикинг или да размениш кабелите на мотора и двата крайни на потенциометъра на машинката, която ще ползваш на този канал.

    Имам богат опит с тези апаратури. Карал съм ей-тъй, на инат, много години и съм правил какви ли не експерименти. Има нещо, обаче, което при Сигнал-ите се нарича стареене и нищо не може да го поправи. Ако някой потенциометър просто е остарял (износен, отлепил и прочие), нещата се оправят само с подмяна. Тръгне ли да ти "трепери" и нищо друго не решава проблема, по-добре изхвърли предавателя, защото ще береш ядове. Ако все пак ти се занимава, провери един по един всички потенциометри. Най-често дефектират долните три канала, които по традиция рядко се използват или изобщо не се използват. Ако можеш ги шунтирай.

    За да настроиш каналите, можеш да ползваш ТОЗИ СЕРВО ТЕСТЕР. Той идеално замества осцилоскопа и с негова помощ можеш да фиксираш канал по канал всички нива и всички средни точки.

    Можеш да ме потърсиш за помощ и настройка. Понякога проблемът е свързан и с кварцовете, заради характерното преобразуване в приемника - 465 kHz, вместо 455 (както е традиционно на повечето радио-апаратури).
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен