+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 6 от общо 6

Тема: Евтин дремел от Хоби Кинг

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Евтин дремел от Хоби Кинг

    Здравейте момци,
    Чудех се къде да публикувам темата, защото нито е реклама, нито обява, а по-скоро информация за моделистите за едно дремелче на страхотна цена. Не съм дилър на Хоби Кинг, а просто давам линка, докато не са свършили.
    Ето и линка - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._60pc_Set.html
    Поздрави
    Арсов
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #2
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Не е лошо, и бая богат комплект е.
    Но за спорта и аз да споделя, има в Конрад на ~ 9лв дремелче, 12волтово - без зарядно и само с 2-3 бургийки и 2-3 шлайф камъчета. Но все пак е в БГ и е на никва пара, на който му трябва.
    Мисля, че и по-пълни и богати комплекти имаха, ама цената е малко нагоре, но не помня точно.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Разликата между двете "дремелчета" е такава, че няма прилика!

    Шлайфчето, което се продава в Хобикинг е в пъти по-добро като възможности, комплектовка и ергономичност. Благодаря на колегата nickarsow за споделената информация - веднага си купих едно.


    А относно шлайфчетата "от Конрад" - те не се продават само там, а в почти всички магазини за електронни компоненти. Най-евтино съм ги намирал на 3,50лв.
    Георги Русинов

  4. #4
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Като недостатъци на коментирания шлайф мога да посоча
    липсата на регулиране на оборотите и реверс, които в много случаи са важни.
    Но за такава цена - толкова. Готиното е, че при работа няма да ти пречи кабел
    и можеш да го използваш и на къра, без да си на синджир към колата...
    Стоян Пулевски '71 набор.

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Другия сериозен недостатък е цената за транспорт. Машинката излиза 60 лева с ДДС, което е далеч от 7,45$... Всичко идва от високото тегло на комплекта. Ако "мине метър" и не ми я задържат в митническия клон, цената е 50 лева по днешен курс на долара.
    В тази цена не съм включил таксата, която взима банката за превода, както и таксата на митническия клон към пощата (между 3 и 6 лева, в зависимост от кефа на служителката и от това колко бързо съм реагирал на трекинга).

    Виждам още един недостатък - големия размер на батерийния отсек. Вероятно с едно зареждане шлайфчето кара дълго време, но преполагам, че задната му част ще е тежка и неудобна при работа в тесни пространства. В предната част има един обикновен четков мотор с цанга на оста, който не е толкова тежък, но масивната задна част на цялото изделие ме притеснява. Очаквам го с нетърпение, за да видя дали наистина предоложенията ми са основателни.

    Само да споделя, че основния инструмент, който използвам в хобито си (а и не само) е аналогът на това шлайфче, но без батерия (с кабели).
    Георги Русинов

  6. #6
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    за окомплетовката

    колкото за окомплетовката такива борчета с диамантено покритие има на РАЙДЪР 3,50 лв. мисля че бяха 30 бр.за машинката - не изглежда лоша но за 10 - 20 лв. може да се купи подобна машинка с 15 000 - 18 000 об. само на адаптор.
    иначе е примамлива но като види човек доставката и се отказва
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен