+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 25

Тема: Turnigy 9XR Transmitter

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Turnigy 9XR Transmitter

    Здравейте,
    започвам отделна тема за Turnigy 9XR Transmitter, за да не се омазва темата "Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax"

    Като за начало линкове към:
    изделието в магазина на HK и
    официалната му страница

    Видеоревю на Turnigy 9XR и до нея Turnigy TGY 9X


    9XR Standard Features:
    • 8 Channel PPM/9 Channel PCM
    Full Ball Bearing gimbals - интересно, лагерчета ?
    • Adjustable Stick Length
    • Digital Trims on all Primary Axis
    • 16 Model Memory
    • Assignable Switches
    • Freely Assignable Channel Mixes
    • Graphical Dual Rate and Exponential
    • Sub Trim and Travel Adjust
    • Flaps and Differential
    • Throttle Hold
    • Supports Heli/ Aero/ Glider Model Types
    • Programming Templates Based on Model Type
    • Supports M1, M2, M3, M4 stick modes
    • 128 x 64 backlit Liquid Crystal Display
    • Built in JR & Futaba Trainer Ports
    • PPM & PCM Output
    JR Form Factor RF Modules (Orx Dsm2, Orx Open LRS 433Mhz etc)
    • Programmable Timers
    • Low Voltage Warning and Buzzer
    • Supports 3s Lipo (Required) (защо няма 2S, a точно 3S, дали заради конкретния 3S баланс куплунг за батерията? В 20-та минута на видеото става ясно, че няма балансер за зареждане на батерията! Сложили са го за удобно присъединяване на батерия към апаратурата. Да не се разчита, че може да се зарежда през куплунга в отсека където е AVR ISP Interface - надявам се включването на адаптер в този куплунг да изключва връзката към батерията - иначе става ОПАСНО! Та, зареждането трябва да се прави на външно зарядно у-во!
    • 9XR Firmware Pre-loaded
    AVR ISP Interface - чудесно
    Internal 2.4GHz Antenna - тук има разни спорове, дали е 2dbi, 5dbi ...

    Изисква се:
    Battery 3S Lipo
    RF Module

    Включено в офертата:
    Turnigy 9XR Transmitter (Mode 2 – Throttle on Left Stick)
    Quick Start guide

    Note: This version is supplied without an RF Module, Please order the relevent RF module from the accessories list below.
    Тази версия (има се впредвид посочената позиция в магазина на HK) е без RF модул!
    Последна редакция от smarty; 07.01.2013 на 17:09.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Малко извадки:
    The software for the 9XR first began development 6 years ago...
    The preloaded software in the Turnigy 9XR is er9x. To be more specific; It is er9x from april 2012 with a few modifications made by HobbyKing.

    HobbyKing forked off from er9x 762. After making the alterations they published the firmware and the code as a rar file called tgy-9xrv1-1.
    The modifications made to er9x are few and mostly cosmetic.
    Плюс това сравнение показващо какво е добавено и променено спрямо er9x v.762:
    HobbyKing Turnigy 9XR v1.1 change log
    This page contains a description of the additions and changes made by HobbyKing from er9x 762 and tgy9x 1.1
    It would have been easier if they (има се впредвид Хекстроник лимитед) published this list by themselves, but they have chosen not to.
    или по нашенски: Щеше да е по-лесно (сами да си направим изводите) ако Хекстроник лимитед бяха показали това сравнвнив - но те предпочетоха да не го правят.

    6 години разработка на софтуера им, който е като две капки боза с er9x - на ниво v.762, а неговата (официална) разработка е на доста по-крехка възраст.
    За сега официално и гък не се казва за това... да видим докога.
    Защо пък разработчиците му да не вземат по някой лев :) Заслужават си го!
    Истината ще излезе няйкой ден

    п.с. все пак допускам, че er9x от самото начало си е поръчка. Това си е гениален ход - да пуснеш софт, който да се направи перфектен от общността с течение на времето и когато това е факт да го сложиш в нещо лъскаво и шарено. Ще се продава чудесно
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Започва да се появява инфо за карантията на апаратурата. Скоро ще има и качествени снимки. Надявам се и някой колега от България да се реши да качи снимки ако си поръча тази апаратура

    There are a few Changes on the Mainboard/Motherboard.
    1. the Gimbalwires are now with PLUGs that seem to be Size of DSM Satelite RX Wires
    2. The Plugs on the outermost Edges (left/right) now have 8 Wires vs 5 Wires on the 9x
    3. additional/different V-REG added to the Board as well as a additional BLACK CHIP (left and right of Mainprocessor)
    4. PCB which has the Pins for the TX Module-Connection is now mounted directly inside the front 1/2 of the TX instead of the back 1/2 of the housing.
    Чудя се дали има знак + и - на бутоните в лявата страна и дали са обърнати по "китайски" - май няма никакви знаци.

    Друго интересно около тази апаратура е, че е възможно цялата стартова партида да е с дефекти в отливките на двете черупки на корпуса й.
    Закупилите тази апаратура изразяват недоволство, че това са пукнатини, но истината е че са всъщност "шевове" в които потоците на разтопената пластмаса се срещат в матрицата в процеса на шприцване. Това обикновено се дължи на неподходяща пластмаса, неправилен температурен режим на стопилката или пресформата или още по-зле - грешно изчислена матрица и съответни места на шприцване. (това последното ще стане ясно като видя на живо корпуса и) Но силно ме съмнява поради използваните съвременни софтуери за проектиране на пресформи и анализ на потока на стопилката. По скоро са неправилни параметри на производствения процес диктувани от лакомията за огромни количества....
    * сори за отклонението ама темата ми е близка
    Последна редакция от smarty; 09.01.2013 на 09:27.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #4
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    Като ми остане малко време тия дни, ще снимам моята.

    За хората, които вече са си я закупили ето няколко полезни линкове:

    Моde 2 към Mode 1 и обратно:
    http://www.rcgroups.com/forums/showp...postcount=3957

    Модификация в студено време да не зациклят бутоните:
    http://www.rcgroups.com/forums/showp...postcount=4022
    http://www.rcgroups.com/forums/showp...postcount=4060

    FrSkY телеметрия:
    http://www.rcgroups.com/forums/showp...postcount=3923 (с RS232 към TTL)
    http://www.rcgroups.com/forums/showp...postcount=4050 (по-добър)
    Иван Раленеков

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Колеги, днес поръчах два такива предавателя за мен и за мой приятел. Направи ми впечатление, че продажбите са лимитирани до 1бр. на поръчка.

    Въпросът ми е: има ли вече някой от вас такъв предавател и какви са общите впечатления от първо лице?

    Друго, което се сещам: съществува ли модул с антенен изход, който да пасва на предавателя? В интернет прочетох как се преработват по-масовите модули, за да се използва вътрешната антена, която е вградена в дръжката, но не намирам фабричен такъв (модул).
    Георги Русинов

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Колеги, какви са ви впечатленията до момента от тия чудесии ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Е, как е апаратурата. Някой от вас я имат от месеци. Какви са ви впечатленията ?
    Някой използва ли я с телеметрия модули на FrSky ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Е, падна ми и на мене възможност да го барна това чудо.
    Първата реакция е да си помисли човек че мяза на трансформър!
    Това което не ми хареса е че аз лично не бих могъл да я ползвам без поставка защото си налагам да държа стиковете с по два пръста а ръбатата и форма не позволява държане на апаратурата само с ръце и желания от мен начин на управление. Не е комфортно за ръцете ...
    Със 9X такива проблеми нямам. Държа я и си карам с по два пръста без поставка и нерядко дори и без каишка.

    Молбата на собственика му беше да проверя защо не излиза PPM сигнал на 3,5мм куплунг за да си захрани микрофонния вход и в комбинация със смартпропо/вджой да си пусне симулатор.
    Не се вижда никъде в менютата (за разлика от er9x) каква версия е софтуера и от кога е.
    Много прилича на er9x в по-късен етап.

    Така, конкретно за да се пусне сигнал за симулатора трябва да се спазят следните неща:
    1. апаратурата не се включва от "главния ключ", само се пъха жака с моно или стерео кабел в куплунга и тя се активира.
    2. от главното меню си нагласяте MODE - 2 и малко отгоре избирате PPMSIM - ON
    3. дори и да сте пуснали PPMSIM - ON, не бързайте да се радвате - сигнал няма да има
    4. Влиза се в настройките на модела и в първото меню към края търсите протокола на предавателя - по подразбиране е PPM. Маркирате го и избирате PPMSIM. И о чудо! имате вече сигнал
    5. Впрочем за да стане чудото има и още една уловка! Микрофонния вход не трябва да е с пуснат "boost" и трябва да е намален на минимум. При мен тази 9XR извади сигнал при нулево ниво на микрофона, а при ниво 2 сегнала не се декодираше. За всеки компютър е различно - затова трябва да се почва от минимума!

    Софтуера на конкретната апаратура има много тъп бъг (в последствие рових из нета и се оказа че здраво са освирквани за него)
    Да не се бъркате, режима от главното меню MODE2, не подрежда миксовете в желания ред канали, а именно
    CH1 - AIL
    CH2 - ELE
    CH3 - THR
    CH4 - RUD
    Много колеги карат с мотор на първи канал, но всеки може да си назначи който си иска канал за каквото си иска - това е идеята по принцип на er9x и базираните софтуери.
    Та в темплейтите(шаблоните) има възможност да се избере реда по подразбиране за тези канали.
    Например за горе избоените трябва да се избере AETR.
    Едва след това като се създава нов модел вече те трябва да бъдат автоматично подредени по указания AETR ред, ама не са!
    Решението е от менюто с шаблоните 11/11 - най-долу да се избере изчистване на всички миксове и ръчно да се добавят по ред и вкус за конкретния модел

    Апаратурата определено я чака ъпгрейд до er9x ...
    Някой от другите собственици би ли потвърдил гореизложеното от мен или съм попаднал на единичен случай
    Говорим за оригиналния софтуер...
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2014
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    17

    Аз от вчера имам такава. Много усложнени менюта, като я сравнявам с Flysky 9 каналната. Да, добре е, че са оставили много опции да се правят индивидуално, но това според мен усложнява още повече.
    Подреждането на каналите става единствено след избран модел от менюто с миксерите (5/11). Може да се променят по желание или другите да се изтрият, аз поне така направих. След изтриването на модела, всичко започва отначало. Кофти!
    Ще бъда благодарен, ако някой колега сподели как може да се програмират каналите за постоянно, без да се ровя всеки път в менютата. От шаблоните, както е казал колегата преди мен не става.

    Някой знае ли как се програмира тази апаратура и има ли нов фирмуер с оправени бъгове?
    Предварително благодаря!

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    Sliven, BULGARIA
    Мнения
    34

    OK

    Не съм го правил на тази апаратура, но по аналогия с Turnigy 9x, при промяна на фърмуера през Companion 9x, има опция долу, вдясно на системното меню, което се появява на компютъра, за настройка поредността на каналите/default channel order/.
    Аз моите съм ги направил така: AETR. След това BURN и качваш актуална версия на firmware.
    При зареждане на готовия шаблон 'Simple 4-CH' миксовете се зареждат автоматично по подредбата посочена в Default channel order.
    Ето един printscreen
    Последна редакция от macao; 09.03.2014 на 19:19.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен