Заключена тема
Страница 1 от 15
1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 147

Тема: КОНКУРС за ново лого на форума

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    КОНКУРС за ново лого на форума

    Измина много време от създаването на форума и забързани в ежедневието забравихме най-важното - логото беше създадено набързо при създаването на форума и впоследствие така и не се сетихме да го дадем на дизайнери за професионално дооформление. Подсещане за това ми направи Габриел Димитров, като ми изпрати на ЛС негова идея за ново лого. Тъй като не съм специалист и не мога да преценя дали неговото лого е по-добро или не, реших това да го направят всички моделисти посредством анкета. Но за да има и други алтернативи, реших да направя

    КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА НОВО ЛОГО НА ФОРУМА

    Условията са следните:
    1. Логото следва да съдържа името форума на латиница "Modelist.bg"
    2. Дизайнът на логото трябва да е авторски и да не копира или напомня на съществуващи лога.
    3. Дизайнът на логото да е съвременен и привлекателен.
    4. Всеки може да участвува в конкурса с неограничен брой дизайни.
    5. Всеки може да коментира вече публикуваните дизайни и да дава идеи за доусъвършенствуване.
    6. На базата на тези идеи дизайнерите имат право да публикуват нови версии на дизайните си.
    7. Съществуващото лого също участвува в конкурса. Разрешено е да се правят негови вариации и доусъвършенствувания.
    8. След набирането на достатъчно предложения се обявава краен срок, в който всеки дизайнер да успее да излезе с окончателно предложение (едно или повече).
    9. Гласуването се извършва посредством анкети на два етапа. На първия етап участвуват всички дизайни. За първите три от тях се провежда повторно гласуване, което ще определи окончателния победител.
    10. За да бъде прозрачен конкурса, гласуванията ще се извършват явно. Освен това анинимните потребители на форума имат право на мнения и дизайни, но ако спечелят парична награда, трябва публично да излязат от анонимност, като публикуват двете си имена и града. Идеята е всички потребители на форума да са абсолютно сигурни, че конкурса не е манипулиран.
    11. В конкурса могат да участвуват и дизайнери, които не са моделисти. Целта е в края на краищата форума да се сдобие с професионално направено лого, което да се харесва на всички моделисти.

    НАГРАДЕН ФОНД - 1000 лв.
    1. За първия етап
    - Първо място - 300 лв.
    - Второ място - 200 лв.
    - Трето място - 100 лв.
    2. За втория етап - нови 400 лв. за победителя

    ВНИМАНИЕ !!!
    В конкурса се класират дизайни, а не хора. Наградите се получават от хората, направили тези дизайни. Това означава, че един и същи човек може да спечели дори и 1000 лв., ако неговите дизайни са добри и спечелят всички призови места.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Матеев моето мнение е да не пипаш логото и външния вид на форума.
    Едно нещо което работи не се пипа.
    Анатоли Бовянски
    София

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Идеята е чудесна!

    Вярно е, че всички сме свикнали със сегашния облик и лого на форума, но ако се роди нещо, което да "пасне" защо не?!

    Давам заявка за участие и първите варианти ще покажа след броени дни.
    Георги Русинов

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Идеята е чудесна!...
    Давам заявка за участие...
    Значи е ясно кой ще спечели!

    Ето моето: (нищо особено)

    Click image for larger version

Name:	logo FINAL.png
Views:	1346
Size:	273.3 KB
ID:	5019
    Габриел Димитров
    Варна

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ново лого...
    Като чуя НОВО, асоциацията е за реклама на битова химия и козметика. Никога не ме е вълнувало никое лого, та ми е все едно как изглежда. Съдържанието е по-съществено, но желанието за промяна, за НОВО, ми напомня шампоан и крем за плаж.

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Аз съм далече от дизайнер и прочие такива щуротий, ама ме кефи когато има повече червено бяло жълто. То не случайно рекламите на шел, и лукоил наблягат на тези цветове, набиват се в окото повече, и се запомнят по лесно. Това си е цяла наука с цветовете, възприемането им от мозъка, и начина на въздействие на подсъзнателно ниво... Който е навътре в тази наука, и може да се консултира и с психолог/луд доктор/ той ще вземе приза. Хората са 16 типа като манем социопатите тези който остават лесно може да се изманипулират с подходяща цветова гама така че да им харесва, и да не признават нищо друго. Разбира се трябва да им се бръкне в мозъка нежно на някво си там подсъзнателно ниво

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Значи е ясно кой ще спечели!
    За да няма недоразумения и за да не се правят и други погрешни изводи, точно сега се ОТКАЗВАМ от лично участие в конкурса. Смятах да го направя при публикуване на предложенията, но за да не даваме почва на погрешни предположения, ще обясня сега:

    Лично аз НЯМА да участвам в този конкурс. Смятам да публикувам варианти на моя позната, която е професионален графичен дизайнер - художник и според мен е адски добра. Помолих я да изработи няколко варианта в свободното си време и тя се съгласи.

    Ако нейните варианти се получат добре и се харесат, форумът ще се сдобие с едно изпипано лого. Ако тя не се справи със задачата - то ще е видно и естествено вариантите няма да бъдат одобрени от публиката.
    Георги Русинов

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2012
    Мнения
    3

    Здравейте,
    Регистрирах се във форума заради конкурса :)
    Ето моето първо предложение:

    Напълно векторно (никакви проблеми при печат в различни размери)
    Поздрави,
    GDesigns

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2012
    Мнения
    3

    Другото ми предложение:
    Обработка на изобрaжения, създаване на лога, банери, визитки и т.н - GDesigns !

  10. #10
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by GDesigns View Post
    Здравейте,
    Регистрирах се във форума заради конкурса :)
    Ето моето първо предложение:

    Напълно векторно (никакви проблеми при печат в различни размери)
    Поздрави,
    GDesigns
    БългарскиЯТ форум за моделизъм
    Каква е символиката на тия хоризонтални линии пред надписа ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

Заключена тема

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен