Заключена тема
Страница 3 от 15
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 147

Тема: КОНКУРС за ново лого на форума

  1. #21
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Май ще изляза прав, че нищо не трябва да се пипа.
    Анатоли Бовянски
    София

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    21

    ............



    Uploaded with ImageShack.us
    Н.Иванов

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2012
    Мнения
    9

    Zdraveite

    Логнах се във Вашият форум за участие в конкурса. Ще постна няколко вариянта ако визията на сайта няма да се променя.

    Click image for larger version

Name:	Logo Modelist1.jpg
Views:	961
Size:	91.2 KB
ID:	5053
    За дизайнерите наистина е важна предварителната информация. До пълното и уточняване се надявам да съм уцелила посоката
    Ако логото е с акцент за форумаClick image for larger version

Name:	Logo Modelist2.jpg
Views:	929
Size:	101.3 KB
ID:	5054
    Ако се търси ефект на надписа Click image for larger version

Name:	Logo Modelist3.jpg
Views:	951
Size:	90.6 KB
ID:	5055
    Ето и нещо за любителите на лога със знакчетаClick image for larger version

Name:	Logo Modelist4.jpg
Views:	969
Size:	94.3 KB
ID:	5056

    До скоро

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Дотук лично на мен не ми допадна нито едно от показаните предложения. Повечето са направени чрез прост подбор на шрифтове и напляскани отстрани безразборно елементи...

    Най-близо до истината е логото на Габриел, най-издържано е (ако се премахнат излишните моделчета).

    Всички предложения допускат една съществена грешка - думата МОДЕЛИСТ е изписана на латиница, а слогъна на кирилица.

    Ами след като е БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА МОДЕЛИЗМИ (в настияшия слогън също е допусната груба грешка), защо надписът е с латински букви?!?!

    Отгоре на това, думата modelist губи по смисъл пред по-популярната modeller... Тоест, тя е доста неприемлива за англоговорящите. Би могла да носи смисъл и да присъства в логото само ако има български вариант, който впоследствие е адаптиран с латински букви.

    Във връзка с по-горе казаното, ще си позволя горещо да препоръчам думата "моделизъм" да бъде заменена с множественото й число "моделизми", защото форумът обхваща няколко вида моделизми, а не само един конкретен вид моделизъм...

    Все едно да се каже за BG-Mamma - "Българският форум за майка" (вместо майки). Примерно...



    За да бъде интуитивно, лесно и приятно за четене:

    МОДЕЛИСТ
    Българският форум за моделизми


    П.п. Дали изписването на домейна в логото има някакъв конкретен смисъл?
    Георги Русинов

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    21

    ......

    Прочети условията , по точно т. 1 Там пише латиница . Разберете се и тогава обявявайте конкурси .
    Н.Иванов

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Dobrev View Post
    Хора,

    В изграждането на сайтове и уеб базирани приложения съм от доста години и честно по грозни (МОЕ МНЕНИЕ) Лога - не бях виждал. Вие се базикате

    Стига де племенницата ми като рисува има по-голямо въображение .... стегнете се.

    Включвам се и аз ще представя някое лого, само искам да помоля за краен срок
    Е, чак пък, че са УЖАС и са грозни, поизсилил ли се !....
    Чудесно е, че си от доста години в изграждането на сайтове, а как си с правописа в тях ?
    Нищо лично, но когато правиш коментари и даваш мнения за направеното от другите, би трябвало да погледнеш и себе си, какво би могъл ти да сътвориш, иначе успех с предложенията ти....
    В момента конкурса е на ниво предложения, коментарите по-късно, иначе подкрепям мнението на Бовянски, че едно нещо, което си работи, не би трябвало да се пипа !

    П.П. За всеки случай нека помага и племенницата ти !
    Последна редакция от GMateev; 12.07.2012 на 12:14.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #27
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    ....
    Във връзка с по-горе казаното, ще си позволя горещо да препоръчам думата "моделизъм" да бъде заменена с множественото й число "моделизми", защото форумът обхваща няколко вида моделизми, а не само един конкретен вид моделизъм...

    За да бъде интуитивно, лесно и приятно за четене:

    МОДЕЛИСТ
    Българският форум за моделизми
    - Съгласен съм с теб да бъде "моделизми", но трябва да остане

    modelist.bg
    Българският форум за моделизми


    П.п. Дали изписването на домейна в логото има някакъв конкретен смисъл?
    - Според мен има. Ако логото се използва извън форума - по рекламни материали - ще носи в себе си информация и за домейна/сайта/форума.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by boneti.1958 View Post
    Прочети условията , по точно т. 1 Там пише латиница . Разберете се и тогава обявявайте конкурси .
    Моят пост е в съзвучие с т. 5 от условията, а не с т. 1. Има си собственик на форума, който еднолично обявява конкурса.

    Лично аз не съм съгласен с изискването на т.1, но това не ми пречи да коментирам и да дам своето мнение. Доколкото схващам, това е и крайната цел на занятието - с общи напъни да се роди нещо хубаво, естетически издържано, качествено и вършещо работа, нали?

    Всичко казано дотук от мен е на база размишления и коментари. Все пак едно лого трябва да бъде харесвано от колкото се може повече хора.

    Ето - Мартин даде чудесен пример защо ТРЯБВА да присъства домейна в знака - дава пряка насока за това, че МОДЕЛИСТ е интернет форум, а не например клуб по интереси...
    Според мен едно перфектно лого би следвало да отговаря САМИЧКО на всички подобни възникнали въпроси.
    Георги Русинов

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Казанлък
    Мнения
    3

    Лого

    Здравейте! Ето и моите предложения:


    ________________________________________________



    Не видях да има някъде точно посочени широчина и височина, затова действах на произволен принцип :)

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2012
    Мнения
    9

    Здравейте, във вашият форум е доста забавно но не знам как ще се стигне до консенсус.

    Нека си поговорим, какво е лого - това е знак който отъждествява определен субект / във Вашият случай форум/. Логото трябва да е просто не със сложни цветове и елементи за да бъде възможно за ползване в различни аспекти / интернет, печатни материали или фанелки/. Трябва да е адаптивно за кирилица и латиница/ да изглежда по еднакъв начин/. Ако форумът е доста популярен не е необходимо да има допълнителни описания, сагаш логото и приключваш, но зад всичко това стои много усилена работа.
    Във всички мнения има по частица истина, но няма нищо лошо в желанието на Вашият модератор да популяризира и промени този сайт / ако нямаше тази тема аз като личност нигога нямаше да знам , че съществува този форум/.
    Та, нека погледнем позитивно и кой до колкото може да помогне за да се случи една положителна промяна.

    Поздрави,
    nepoznata

    P.S. Ще продължа да наблюдавам темата и ако има положителен резултат предлагам за форума една година безплатен хостинг.

Заключена тема

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен