Заключена тема
Страница 11 от 15
ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 101 до 110 от общо 147

Тема: КОНКУРС за ново лого на форума

  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    6

    Здравейте отново! След като skymaster каза, че не знае дали лого ми ще изглежда добре на мястото на старото реших да пробвам ... излезе доста дребно като се опитах да го побера в същото пространство. Не знам дали има вариант да се разшири това място, затова реших да направя вариант на логото който ще изглежда добре, ако разширяването не е решение.





    И искам да изкажа мнение относно идеята, че "нещо което работи не се пипа". Според мен нещо което не се пипа не се и развива ... а нещо което не се развива няма бъдеще.
    Аз също съм моделист, минал през почти всичките му видове, пък и от 7,8 години уча в сферата на изкуството и смея да изкажа мнение: има няколко предложения, които са с няколко нива по-добри от сегашното лого (не визирам мойте, за тях вие ще решите).
    Нека и сегашното лого бъде включено в гласуването, но защо поне не изчакате до края на конкурса преди да сте тропнали с крак, че логото не бива да се сменя ... може да се появи нещо което найстина ще ви хареса и ще промени форума ви в положителна посока.

    Относно въпроса на Wish_Mastera :
    11. В конкурса могат да участвуват и дизайнери, които не са моделисти. Целта е в края на краищата форума да се сдобие с професионално направено лого, което да се харесва на всички моделисти.

  2. #102
    Наблюдател Аватар на vjordanov
    Регистриран
    Jul 2012
    Живее в
    Кюстендил
    Мнения
    22

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Тук не пише нищо такова.
    http://modelist.bg/showthread.php?t=...ll=1#post13120
    Защо трябва да го има във векторен формат? На лазер ли ще го режете? Или CNC фреза?
    Поздрави!
    Ми там не пише, ама вземи прочети в Интернет повече за това. Няма да го режеме на фреза, а за да се запази резолюцията при предпечат, който е много видове ти трябва вектор, т.е. пътища на логото, а не растерни пиксели.

  3. #103
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    @Мencho Това лого наложено на страницата изглежда доста по-добре от старото :) Поздравление за усилията.

    @vjoradnov Към момента към който Габриел си беше пуснал снимката в правилата не е пишело че трябва да е векторен формата. Дори и сега остават непроменени. Ако има някакво такова условии мисля че Матеев трябва да го каже ако ме разбираш :-) .

    Моето предложение
    Последна редакция от skymaster; 20.07.2012 на 13:23.
    Илко Щирков Варна

  4. #104
    Наблюдател Аватар на Dobrev
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    5

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Не съм казал, че предложението ти е лошо, но го пипни малко, посъветвай се със знаещи и можещи хора и мисля, че ще ти се получи....
    Повече няма да влизам в такъв раздор и в някоя тема "дъра-бъра" мога да дам обяснения какво означава знаещи и можещи и как се правят тези неща. А ако постът ви г-н Г. Матеев е провокиран от първият ми пост, още по-лошо. Тои беше само за провокация към нещо по-добро а не картинка с количка и самолетче с яхта с надпис моделист и всичко е до там.

    Лек и успешен ден
    С. Добрев
    Светлзар Добрев

  5. #105
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Mencho ,
    Предложените от теб лога ми харесват като идея .Но са някак претрупани от модели.

  6. #106
    Наблюдател Аватар на STELDI
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    47

    за логото

    Уважаеми колеги, позволявам си да изкажа мнение по темата, защото идеята отново се опорочава.
    Росимир е решил да направи конкурс с ясни правила и с ясна цел ( адмирации!!!). Определил е награди и се опитва да провокира творческата мисъл на участниците във форума. Всичко е просто и ясно. Всеки, който има идея за лого е добре дошъл да я представи на страницата на темата за конкурса. След като изтече срока, всеки съфорумник е свободен да даде своя глас за едно от предложенията и най-оригиналният да смени съществуващото лого (ако е по-добро).
    Всичко е ясно. Оставете хората с идеи да ги покажат в темата.
    Ако нямате идея не оплювайте хората, които имат. Ако не ви харесва не гласувате за нея. Останалото е спам и затлачване на темата. Бъдете по-положително настроени. Най-лесно се критикува, за да критикуваш не е нужно да имаш талант, достатъчно е да си в лошо настроение.
    Освен това , мисля че идеята на форума е да обедини хора с общи интереси и желание за комуникация със съмишленици, а не избиване на комплекси, или може би греша...?
    Пожелавам успех на всички положително настроени хора и най-вече на тези с поне искрица творчески хъс.
    (Всеки истински моделист притежава най-малко поне пламъче...)
    Станимир Станев
    Нека бъдем толерантни и да се забавляваме!!!

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2012
    Мнения
    9

    Преработени символи



    Това е вариянт с преработени символи. Никъде не видях в темата до кога е срока за постване на предложения. Ако някой знае много ще съм благодарна ако сподели.

  8. #108
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Новото ми предлоожение. Ще има подобрения ест. Не ме питайте за синьото под антената някакси без да искам го надрасках и взе че ми хареса
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	logo_N12.jpg‎
Views:	557
Size:	31.5 KB
ID:	5096  
    Илко Щирков Варна

  9. #109
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ще се опитам накратко да отговоря ня всички поставени въпроси:

    Растерен или векторен формат - в общия случай няма никакво значение. Важна е идеята и стила. А преобразуването от растерен към векторен формат на спечелилото лого е лесно (може да се възложи на специаллист).

    Латиница или кирилица - пак не е важно. Ако имаме добро лого, можем да го изписваме и на двата езика.

    Цветовата схема на логото - важна е, но на практика в бъдеще би могла да бъде модифицирана в зависимост от конкретното бъдещо приложение. Според мене визията на логото е най-важното нещо. То би трябвало да изглежда еднакво добре във всички цветове, дори и да е черно-бяло.

    Съотношението на размерите на логото и картинките и текста около него - важни са, но хубаво би било ако има както продълговати, така и по-къси варианти. Продълговатите са подходящи за транспарент по време на състезания и за лента отгорв над форума, а по-късите - за рекламни банери.

    Въобще идеята е който спечели конкурса после да му възложим срещу допълнително заплащане развитие на неговата идея в различни варианти, размери и цветови схеми, така че да можем да използваме логото в различни ситуации, без при това да се променя идентичността и разпознаваемостта.

    Относно цветовата схема на форума:
    Съществуващата схема (тема) няма да бъде променяна. Който си я харесва, може да си остане с нея. Просто ще създадем нови схеми (теми), които да отговарят на стила на логото. Така всеки ще може да работи с тази тема, която си харесва. Дори и в момента форума може да бъде гледан в 3 различни теми, но освен тази другите две са малко фалшиви. Ако все пак искате - пробвайте ги. Смяната се извършва посредством лист бокса, който се намира най-отдолу вляво на заглавната страница на форума.
    Росимир Матеев

  10. #110
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Още веднъж искам да напомня - най-важна е визията на логото, идеята и стила. Цветовете или векторите могат после да се дооформят от професионалист.

    Искам да ме разберете правилно - аз нямам проблеми с дизайнерите. По различните мои поделения вероятно имам поне 10 човека, които могат да измислят и да направят добро лого. Аз имам проблем с ИЗБОРА !!! На кой дизанер точно да го възложа и после как да избера най-доброто от предложените от него варианти. Точно по тази причина реших да обявя конкурс. Надявах се да има голямо разнообразие от идеи и това вече е факт. Втората ми надежда е ДРУГИ ХОРА да вземат решение вместо мене. Това ще се случи посредством анкета с явно гласуване. Ами това е.

    А ако се окаже, че победителя не е професионален дизайнер - какво от това. Пак повтарям - важна е идеята. Когато тя бъде одобрена от всички, може вече да бъде дадена на професионалист за дооформление.
    Росимир Матеев

Заключена тема

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен